Jaka sukienka dla jakiej figury?

biała sukienka

Zastanawiałyście się kiedyś, jaki macie typ sylwetki?

Od tego jak dużą mamy świadomość budowy swojego ciała, możemy w łatwy sposób balansować swoimi atutami i "wadami". Tak naprawdę to znajomość naszych niedoskonałości, sprawia, że możemy swój styl doprowadzać do perfekcji. Nie oszukujmy się - żadna z nas nie jest idealna, ale to dobra informacja:) Bo to oznacza też , że każda z nas jest piękna i może być piękna, jeśli tylko chce.

Każda z nas potrzebuje co jakiś czas odświeżenia swojego wizerunku. Przyznacie, że jeśli czujemy się ze sobą dobrze, podobamy się sobie, wszystko jakoś lepiej wychodzi? Być może odezwą się tutaj jakieś kobiety, które uznają, że wygląd nie jest ważny i że najważniejsze to w pełni akceptować siebie. Niejednokrotnie słyszałam takie teorie i oczywiście je szanuję. Także uważam, że wygląd nie jest najważniejszy, ale uważam też, że dbanie o siebie jest dość istotnym elementem postrzegania siebie i własnej samooceny. Dla mnie wydobywanie z siebie kobiecości jest też po prostu przyjemnością. Jestem kobietą i lubię to podkreślać. Jeśli jesteś na lekkim rozstaju dróg, przeczytaj mój artykuł, a może trochę Cię zmotywuję:) Ten artykuł jest też dla mnie - będę go sobie czytała w tych "gorszych" chwilach - motywacji nigdy za wiele:)

Moja rada: spójrz obiektywnie na siebie (ale nie pesymistycznie). Powiedz, co w sobie uwielbiasz, co lubisz, a czego nie akceptujesz. Może okazać się, że to co Ci w Tobie przeszkadza jesteś w stanie zmienić (być może Twoja nieidealna figura wymaga po prostu lekkiej diety,  zniszczone włosy większej dbałości, skóra większego skupienia na pielęgnacji itd...). Tego czego nie jesteś w stanie wyeliminować , raczej odpuść, zaakceptuj, polub lub po prostu maskuj. Nie jestem fanką ingerencji skalpelowych, chyba, że związane są ze zdrowiem.

Moja docelowa rada jest jednak inna: nigdy nie mów o swoich wadach, wystarczy, że Ty o nich wiesz. Nie wszyscy je widzą - serio! Kiedyś moja bardzo zgrabna koleżanka powiedziała mi, że wcale nie jest zgrabna, bo ma okropne kolana. Od tamtej pory niepotrzebnie instynktownie patrzę właśnie na nie i zastanawiam się, czy rzeczywiście są takie złe.

Sama też mam wiele wad (niestety nie tylko tych zewnętrznych 😉 ), nie opowiem Wam o nich, bo przecież lepiej mówić o rzeczach przyjemnych. Tym razem poruszę kilka typów sylwetek, które być może zainspirują Was do wprowadzenia zmian w szafie.

franky warsaw couture

Na początku zaznaczę, że różne stylistki mogą inaczej klasyfikować typy sylwetek: jedne są bardziej ogólne, inne rozbudowane. W moim wpisie poruszę kilka. Pewne jest, że nad niektórymi cechami sylwetki możemy pracować, inne są raczej stałe i decydują o typie sylwetki.

Z pomocą może przyjść tytułowa sukienka - odpowiednio dobrana może zdziałać cuda. Przykłady ciekawej strony, a także możliwość stworzenia wirtualnych stylizacji możecie znaleźć na TEJ stronie.

Jaki masz typ sylwetki?

90/60/90 - czyli słynne idealne wymiary ma niewiele z nas:) Za ideał uważa się ramiona i biodra tej samej szerokości, kształtny biust i oczywiście wcięcie w talii. Sylwetka idealna nazywana jest klepsydrą.
Z taką figurą łatwiej dobrać strój i można sobie pozwolić na większość fasonów. W tym przypadku warto skupić się na detalach i kolorach, które pasują do urody.

sukienka 9

Figura w której na pierwszy plan wychodzą szerokie biodra, nazywana jest gruszką. Przy tym typie figury można lekko równoważyć masywny dół, bardziej zwiewną górą. W tym przypadku sprawdzi się falbana u góry sukienki lub np. duży naszyjnik. Dół nie musi być bardzo szeroki, ale też nie powinien zbyt opinać obfitych bioder. Tu warto zwrócić na fakturę materiału, a także kolorystyka. Dół stroju powinien być spokojniejszy, a szaleć można z górą:)

franky warsaw coutore

Figura kobiety o sporym biuście szerszych ramionach i zaokrąglonym brzuchu to  potocznie jabłko (przy tym typie kobieta cieszy się szczupłymi nogami). I to właśnie na ich ekspozycji warto się skupić:)  Zadbane mogą być naszym największym atutem, a świadomość jak je wydłużyć, może zadziałać sylwetce na korzyść. Tej sylwetce służą też wydłużające dekolty "V".

sukienka 6

Linijka, nazywana też tubą - to sylwetka, która należy raczej do szczupłych, ale nie cechuje ją nic charakterystycznego - nie ma wcięcia w talii, biustu, ani kształtnych bioder. Same więc musimy zadbać o zaznaczenie talii:) Warto wybrać sukienkę, która swoim fasonem sama wskazuje kobiece linie lub do sukienki zastosować np. pasek.

sukienka 8

Marchewkatrójkąt, czy rożek - to linia ciała z szerokimi ramionami i wąskimi biodrami. Figura ta w wersji zwykle umięśnionej pożądana jest przez mężczyzn:) My kobiety możemy zrównoważyć "mocną górę" choćby rozkloszowaną sukienką, czy spódnicą.

sukienka 11

To najprostsze typy sylwetek - każdy z tych typów można idealnie zamaskować sukienką (w internecie znajdziecie wiele artykułów na ten temat, choćby na blogu szafiarka.pl). Dla mnie to najbardziej idealne ubranie dla kobiety. Odpowiednio dobrana może sprawić, że będziemy wyglądać fantastycznie. Wystarczy poznać dobrze swoją sylwetkę i sięgać tylko po te korzystne fasony.

Przy okazji zapraszam Was na mój artykuł o tym jak mądrze kupować ubrania i nie dać się zwariować na zakupach. Wiedza o sylwetce z pewnością także pomaga nam dokonywać rozsądnych wyborów podczas zakupów:)

A Wy wiecie, jakie są Wasze typy sylwetek?

sukienka czerwona

Ona:  Ja tak kocham sukienki, że mam kilka swoich ulubionych krojów:)

 

 

 

Leave a reply