10 najlepszych francuskich filmów część 2

miloscazposlub9

Jakiś czas temu na blogu pojawił się już wpis o moich ulubionych francuskich filmach -> TUTAJ. Nadal uwielbiam takie kino, zwłaszcza za naturalność, niewymuszone efektami fabuły, za fajne poczucie humoru, dystans i piękne widoki!:) Oglądamy z Kubą mnóstwo filmów i znów udało nam się wybrać kolejnych dziesięć fransukcih filmów godnych polecenia. Dajcie koniecznie znać, które znacie, albo jakie inne tytuły nam polecacie!

1 Za jakie grzechy dobry Boże

(2014) Francuskie małżeństow, cztery córki i 4 zięciów z różnych zakątków świata! To musiało się udać:) W filmie zobaczymy piękną pannę młodą Laure Verneuil graną przez Elodie Fontan i wiele zabawnych scen. Zdecydowanie warto obejrzeć!:) W kinie było głośno od śmiechu:))

za jakie grzechy dobry boże

2 Miłość aż po ślub

(2017) Pprzepiękna (!) wedding plannerka, niezła impreza, cudowne krajobrazy południowej Francji, świetne modowe stylizacje, walka z komleksami i miłość po drodze. Widziałam już 3 razy ( z czego pierwszy raz w kinie) i uwielbiam ten film!:)

miłość aż po .slub

3 Przychodzi facet do lekarza

(2014) Przeuroczy Dany Boon - chyba jeden z najbardziej znanych francuskich komików i jego seria filmów o ludzkich słabościach - jak przystało na francuza Dany gra główną rolę, ale także reżyseruje i napisał scenariusz. Tym razem mamy do czynienia z niezłym hipochondrykiem - jednym słowem kupa śmiechu!:)

przychodzi facet do lekarza

4 Dusigrosz

(2016) Znów w roli głównej Dany Boon i tym razem skąpstwo razy milion!:) Jeśli wydaje Ci się, że jesteś rozrzutn/y - musisz to zobaczyć!:)

dusigorsz

5 Alibi

(2017) Kiedy ON chce, żeby ONA się nie dowiedziała, to wiadomo, że będę z tego problemy:) W rolach głównych piękna Elodie Fontan i Philippe Lacheau.

alibi 22

6 Czym chata bogata

(2017) Christian Clavier w roli bogatego pisarza, dla sławy i sprzedaży książki, obiecuje w telewoizji rzeczy, których chyba sam by się po sobie nie spodziewał. W rezultacie na teren jego posiadłości wprowadza się rodzina Romów...  Niezła komedia!:) Polecamy:)

KINÓWKI.pl

KINÓWKI.pl

7 Faceci od kuchni

(2012) O tym filmie pisałam Wam już w poście o najlepszych kulinarnych filmach, który także Wam polecam TUTAJ. Cudowny klimat filmu i jak napisałam kiedyś "zabawna kulinarna komedia z francuską klasą"- tytuł i plakat  nie zachęca, ale film świetny, więc polecam:)

faceci od kuchni

8 Jutro będziemy szczęśliwi

(2016) Wybierając się do kina, byłam przekonana, że idę na komedię, ale choć w filmie jest wiele zabawnych momentów, to raczej zaskakujący dramat, ale warty obejrzenia. W roli głównej znany z filmu "Nietykalni" Omar Sy.

jutro będziemy szczęśliwi

9 Wyszłam za mąż zaraz wracam

(2012) Niebanalna komedia romantyczna - w roli głównje słynny Dany Bonn i Diane Kruger. Isabelle (Diane) chce zrzucić z siebie fatum rozwodów rodzinnych i postanawia wyjść za mąż za przypadkowego mężczyznę, by później się z nim jak najszybciej rozwieść i związać się na zawsze ze swym wieloletnim ukochanym. Życie jednak się skomplikuje, a masajski ślub okaże się dużo bardziej wiążący niż mogłoby się wydawać:) Fajny, luźny - trochę Francji, Afryki, a nawet Rosji:)

wyszłam za maż

10 Balerina

(2016) Poruszający film animowany o spełnianiu marzeń z Paryżem w tle. Powinna obejrzeć każda kobieta, która czasem buja w obłokoach (tak jak ja;) ). Cudny klimat!

balerina

Trzecia część francuskich filmów, które Wam polecam znajduje się TUTAJ

Po więcej fajnych tytułów zapraszam Was do naszej fimowej zakładki TUTAJ, gdzie znajdziecie nasze ulubione filmy angielskie, w wakacyjnym klimacie, z włoskimi klimatami, modowe, ślubne, aninowane, romantyczne, czy wzruszające!:)

Ona i On: Polecamy Wam wszystkie!:)

10 comments

  1. AngelLovesDreams 27 sierpnia, 2018 at 10:32 Odpowiedz

    Fantastyczna lista Wiele z tych pozycji znajduje się również na mojej liście ulubionych komedii produkcji francuskiej. Zapraszam również na moją listę. Przyznaję, francuskie kino czy to komediowe, romantyczne czy dramat ma w sobie coś niezwykłego. Może dobre komedie są wynikiem bazowania na fantastycznej bogatej klasyce komedii kina francuskiego? Po prostu uwielbiam 🙂

Leave a reply