Palermo perła Sycylii - pierwsze wrażenia

palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-4

Rok temu odbyła się nasza ciekawa podróż do Włoch - od Bergamo do Palermo - przez prawie 2 tygodnie przemierzyliśmy prawie cały kraj różnymi środkami transportu - do ostatniego punktu naszej wyprawy dopłynęliśmy promem. Dziś kilka pierwszych wspomnień:)

Kiedy byliśmy w Neapolu - i byłam początkowo pełna niepokoju do tego miasta (wszystko opisałam TUTAJ), niektórzy pisali nam na facebooku, że prawdziwy "sajgon" zobaczę dopiero w Palermo. Byłam lekko przerażona, że koniec naszego wyjazdu będzie mniej ciekawy niż jego mediolańsko - toskański początek. Na szczęście bardzo się myliłam! O ile w Neapolu się nie zakochałam (choć uwielbiam bezgranicznie całe Włochy), to już Palermo było zupełnie inną bajką. Niezwykłe stare miasto o fenickich początkach rozpoczęło swą historię jeszcze przed naszą erą. Zapamiętałam je jako dość kontrastowe: aleja eleganckich butików miesza się z wiekowymi zabytkami,  a to wszystko uwieńczone portem i piękną plażą. 

palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-6

Było to bardzo przyjemne uwieńczenie wyjazdu, tym bardziej, że w Bergamo chodziliśmy już w marynarkach, a na południu plażowaliśmy, choć była prawie połowa października 🙂 Jest to więc fantastyczne miejsce na późne wakacje!

Zobaczcie sami, a ja więcej napiszę Wam w kolejnym poście z tej podróży. Wszystkie włoskie posty znajdziecie oczywiście TUTAJ. I z przyjemnością zapraszam Was do polubienia naszego profilu na instagramie TUTAJ i facebooku TUTAJ.

palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-3 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-2 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-8 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-9 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-12 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-13 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-14 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-15 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-16 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-24 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-26 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-27 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-29 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-30 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-31 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-32 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-33 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-34 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-35 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-37 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-38 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-39 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-41

Małe jesienne zakupy:)

a poniżej prawie buziak dla Was;))

palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-42 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-43 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-44 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-46 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac-47 palermo-ciekawe-miesjca-blog-podroze-lifestyle-ania-i-jakub-zajac_

Zajrzyj też do TEGO wpisu i napij się ze mną kawy!;)

Ona: Włochy! <3

On: Ty i Wochy - duet idealny:)

Ona: Ja, Ty i Włochy - idealne trio ;)) <3

13 comments

Leave a reply