Miejsca – Vinegre di Rucola

Tego lata dostałam od Was tak dużo maili z prośbą o polecenie miejsc (zwłaszcza  restauracji w Trójmieście), że  myślę, że warto zacząć o tym pisać:)

Myślę, że do przyszłych wakacji stworzymy ciekawą listę.

Krótko, subiektywnie i na temat.

Ponieważ na ten pomysł wpadłam ostatnio w jednej z nowych gdyńskich restauracji, oto przedstawiam Wam Vinegre di Rucola.


Miejsce:
Gdynia - na dachu Muzeum Marynarki Wojennej

Adres: Zawiszy Czarnego 1b, 81-374

Telefon: 798 -080 -798

Strona internetowa: http://vinegre.pl/

Jedna z piękniejszych restauracji w Polsce w jakich byłam. Miejsce nie tyle eleganckie, a bardzo gustownie urządzone, przestrzenne i szalenie klimatyczne. Wjeżdżamy windą prosto z parteru muzeum (które znajduje się tuż przy plaży) i wysiadamy już w restauracji. Tym samym znajdujemy się na wspomnianym wcześniej dachu Muzeum Marynarki Wojennej
i mamy cudowny widok na morze. Dużą część restauracji stanowi ogromny taras, na którym oczywiście znajdują się stoliki.

Wita nas i szybko zauważa miła i dość liczebna obsługa. Niestety byliśmy tam już kolejny raz i nie bardzo mieliśmy co zamówić. Spora część  pozycji z menu zawiera owoce morza, których akurat my nie jadamy, albo dania zawierające wątpliwe dla mojego smaku dodatki. Zamawiamy, więc po raz drugi typową śródziemnomorską pizzę. Tak naprawdę miałam ochotę na zupę, ale okazało się, że "zupy dnia" w niedzielę nie ugotowano. Biorę pod uwagę, że mój gust kulinarny nie musi się równać gustom innych, dlatego mimo wszystko nie krytykuję, a ubolewam, bo mogłabym tam przychodzić często, ale nie jestem amatorką pizzy...

Na lampkę wina, czy herbatę miejsce idealne, a menu to kwestia gustu.

Czy polecamy: oczywiście tak!!

Zdjęcia wnętrza na stronie internetowej:

http://vinegre.pl/

Ona:  Agnieszko W. i Marcinie myślę, że Wam miejsce się również spodoba:)

On: Interesujące miejsce.

27 comments

 1. ilona 6 września, 2013 at 10:58 Odpowiedz

  Skoro mowa o pizzy … polecacie wyśmienitą na północy Polski, ja polecam wyśmienitą (robioną przez prawdziwego Włocha) na południu Polski w Ristorante Al Caminetto w Bielsku Białej … prawie jak we Włoszech !
  A Wasz adres zapisuję !

 2. Kasia 6 września, 2013 at 20:39 Odpowiedz

  Ja powiem szczerze słyszałam różne opinie na temat tej knajpy, ale jedzenie też mało kto chwali. Podobno zbyt udziwnione. Chyba sama muszę spróbować, ostatecznie też wyląduję z pizzą:)

 3. Sofismatos 7 września, 2013 at 00:41 Odpowiedz

  przede wszytskim lubię concept z restauracjami, klubami na dachu. Podoba mi się lawends i pięknę widoki ..:) i znów dopisze miejsce do odwiedzenia :)

Leave a reply