Wystrój mieszkania

Tytułowy wystrój mieszkania to kwestia gustu, nastroju, ale też praktyki.
Czym Wy kierujecie się urządzając przestrzeń wokół siebie?

Czasem detal, odrobina koloru, albo wręcz przeciwnie wytonowanie kolorystyczne w przestrzeni może spowodować lepsze samopoczucie i lepsze funkcjonowanie w mieszkaniu.

Jak często robić zmiany?
Nie każde zmiany na które mamy ochotę są łatwe w wykonaniu. Bywają też zbyt kosztowne, ale warto inwestować w swoje otoczenie - pewnie się z ze mną zgadzacie.

Ja obecnie jestem na etapie wyrzucania i bardzo mi z tym dobrze. Czuje się jakbym oczyszczała powietrze wokół siebie. Obecnie porządkujemy z Kubą szafy i mało co w nich zostaje:)

Zmiany są dobre!:)

A i przy okazji może Wy polecicie mi jakieś ciekawe inspiracyjne stronki, dotyczące urządzania wnętrz??

Ja polecam Wam  http://niebalaganka.pl/ -cudowny  blog który doprowadzi każdego do porządku oraz https://www.westwing.pl/ - strona z której pochodzi większość zdjęć tutaj.

Czasem wystarczą żywe kwiaty.
Czasem nowa poduszka.......albo trochę farby...

ramka czy zdjęcia na ścianie...

(tu akurat nasz kącik w salonie:
https://www.fashionable.com.pl/2012/09/02/kacik-w-salonie/ )

nowy mebelalbo po prostu nowa pościel.

Ona: Niby dwa lata temu jak wyjeżdżałam z Łodzi zostawiłam mnóstwo ubrań, ale znów mam potrzebę zmiany. I bardzo się z tego cieszę. Starzenie się ma swoje zalety:)

On: Ty i ta Twoja starość:)

50 comments

    • fashionable 22 sierpnia, 2013 at 21:50 Odpowiedz

      Moje storczyki (mam jeszcze biały), mam 2 lata. Cudownie mi kwitną. Nie jestem specjalistką, ale przede wszystkim stawiam je w nasłonecznionym miejscu (nie zawsze stoją na regale), i wyjmuje z doniczki i w tej osłonce przelewam je jak najzimniejszą bieżącą wodą (co kilka dni, czasem raz w tygodniu tylko). Tak mi kiedyś polecił jeden kwiaciarz:)

  1. Corba Style 22 sierpnia, 2013 at 15:34 Odpowiedz

    Podobają mi się białe wnętrza z kolorowymi dodatkami ale chyba nie do końca dobrze bym się czuła w takim. My za sobą mamy remont salonu i mój K wybrał zbyt osty wg mnie kolor ścian więc teraz reszta mieszkania będzie w pastelach :) A akurat ten pokój który pokazuje się gościom taki krzykliwy ech :/ Zostawić mężczyznę sam na sam z remontem ;)
    Czym się kieruję przy dekorowaniu? Własnym instynktem bo nigdy nie zawodzi ;)

  2. candyfloss 22 sierpnia, 2013 at 16:03 Odpowiedz

    Wielbię blogi o urządzaniu wnętrz, lubię szukać inspiracji w internecie, chodzenie po Ikei i innych marketach budowlano-wnętrzarskich jest dla mnie relaksem.
    Własnie po raz kolejny odświeżam swoje mieszkanie i zmieniam w nim wystrój- robię malowanie w każde lato, dokupuje jakieś meble.
    Ostatnio bardzo spodobała mi się twoja toaletka- jest taka urocza.I ta morska sypialnia.
    Marzy mi się dom nad morzem, z wielkim panoramicznym oknem i stojącej na parapecie replice statku- ogolnie mieszkanie w stylu marynarskim.
    Ale do mieszkania we Wrocławiu średnio się nadaje taki styl;/
    A ze stron bardzo lubię tendom.pl- mają bardzo fajne artykuły do domu.

  3. Niebałaganka 22 sierpnia, 2013 at 18:28 Odpowiedz

    Dziękuję :* Storczyk przepiękny i w ogóle bardzo podobają mi się zdjęcia Waszego wnętrza:) Uwielbiam prowadzać zmiany, te drobne i te duże. Przynajmniej raz na pół roku funduję sobie przestawianie mebli:)

  4. www.justwithrut.blogspot.com 23 sierpnia, 2013 at 07:53 Odpowiedz

    Bardzo ładne zdjęcia :) Ja jestem aktualnie na etapie projektowania sypialni :) I miałam w planach podobny post :) Bardzo podobają mi się wycinki z Waszego mieszkanka :) A porządki szafiarskie robię co pół roku :) Wywalam z niej wszystko i układam z powrotem „oczyszczając” z niepotrzebnych rzeczy :) Takie Szafiarkie katharsis ;)

  5. Monia 23 sierpnia, 2013 at 12:04 Odpowiedz

    To prawda, czasmi wystarczy jeden mały element, żeby zmienić cały wystrój mieszkania Zwykła poduszka i zasłonka i od razu wszystko wygląda inaczej!:) Pozdrawiam:)

  6. livingwithpepe.blogspot.com 23 sierpnia, 2013 at 14:26 Odpowiedz

    Masz rację zmiany są dobre, zwłaszcza w szafach:) Też zrobiłam ostatnio porządki i okazało się, że nie dość że odnalazłam mnóstwo fantastycznych ubrań, o których zwyczajnie zapomniałam, bo po zakupie włożyłam do szafy i przepadło ;D, to jeszcze ubrałam połowę sąsiadów i zapełniłam kosze na śmieci, byłam bezlitosna ;D
    Piękny ten Wasz fotograficzny kącik i piękne tutaj zdjęcie z fuksjowymi okiennicami, zakochałam się :)
    xoxo

  7. IVONA 23 sierpnia, 2013 at 23:13 Odpowiedz

    oj, temat jak dla mnie bardzo na czasie…we wrześniu ruszamy z remontem salonu…wreszcie będzie tak jak sobie wymarzyłam:) mam nadzieję, że wszystkie plany wypalą:)

  8. kudels 24 sierpnia, 2013 at 17:40 Odpowiedz

    niewiele trzeba, żeby odnowić mieszkanie, w zasadzie wystarczą nowe dodatki, tekstylia, a charakter pokoju może się zmienić o 150 stopni :) ) zmiany są zawsze dobre :) ściskam!!!

  9. Karola 25 sierpnia, 2013 at 10:42 Odpowiedz

    Uwielbiam zmiany. Często są rzeczy , które z chęcią bym kupiła jednak nie mam na nie miejsca. Wtedy mój Tomasz mówi ” jeszcze chwila i będziemy mieli gdzie to trzymać” no właśnie , potrzebne nam większe mieszkanie i tyle. Jak na razie , też staram się wyrzucać / oczyszczać wszystko wokół i czuję się cudnie! W naszej garderobie nigdy nie było tyle miejsca co teraz! Zajmie mi to pewnie trochę czasu , ale warto bo to zmiany na lepsze!
    Buziaki :*

    • fashionable 26 sierpnia, 2013 at 07:11 Odpowiedz

      To tak jak ja. Patrze na szafy w których zrobiło się dużo wolnej przestrzeni i jestem z tego powodu szczesliwsza. Mam wrażenie, że mieszkanie jest lżejsze:)

  10. schody 30 lipca, 2015 at 11:47 Odpowiedz

    Ja uwielbiam połączenie nowoczesności z historią. Nowoczesny loft z odsłoniętą ściana z cegieł to jest to co podoba mi się najbardziej. Świetnym przykładem takiego stylu jest stary browar w poznaniu.