Top reklamy

Kiedyś napisałam, że... lubię reklamy. I spotkałam się ze ścianą zdziwienia. Dla mnie reklama to też forma sztuki, trudna, bo nie jest łatwo zainteresować widza 25 sekundowym filmem, albo przykuć uwagę na jednej kartce papieru. Jedyne reklamy, które mnie drażnią, to te radiowe.  Resztę chętnie oglądam, choć podoba mi się tylko pewnie kilka z nich. Zapraszam Was na moje top 10 filmów reklamowych🙂

10. Coca Cola -  tej chwili bardzo nie na czasie, ale za dużą dawkę świątecznej atmosfery.

9. Heineken - za fajne zderzenie płci:)

8. Sony Bravia - za spokój. Podobno piłeczki naprawdę były zrzucone (a nie ustawione komputerowo), a niektóre egzemplarze trafiły nawet na allegro.

7. Kinder Bueno - za muzykę.

6. Dior Miss Dior - za kolory

5. Chanel 5 - za przewrotność i historię. Za Marilyn, Audrey i  za Brada...

4. Lancome - La vie est belle - za kryształowy uśmiech.

3. Dior J'adore - za historię, klasę i elegancję.

2. Guerlain La Petite Robe Noir - za bardzo francuski wydźwięk. Uwielbiam reklamę zarówno w wersji toaletowej jak i perfumowanej.

1. Fiat 500  - oglądałam jakieś 500 razy! Za wszystko.

On: Zawsze mnie zaskakujesz:)

49 comments

  1. Nat 7 maja, 2013 at 23:13 Odpowiedz

    Fantastyczne te reklamy, które zamieściłaś, podobnie bym je umieściła w top 10 :D Nie widziałam numeru 1, ale to na plus, że właśnie na tym miejscu ją umieściłaś. Dodałabym jeszcze reklamę CK One (http://www.youtube.com/watch?v=zmcDpsX4FpQ), to zdecydowanie jedna z moich ulubionych. Nie wiem czemu się dziwić, ja też uwielbiam reklamy!

  2. Veritas 8 maja, 2013 at 08:08 Odpowiedz

    Ja nie lubię reklam. Zawsze przełączam je na inny kanał. Jedyne reklamy, które przykuwają moją uwagę to właśnie reklamy perfum.

  3. Ania i Konrad 8 maja, 2013 at 08:49 Odpowiedz

    Ja kiedyś lubiłam reklamy. Dawno, dawno temu był taki program „Kamel tropi” z najlepszymi światowymi reklamami. Później kupowałam Press, bo tam były dołączone płyty z różnymi filmikami.
    A jeszcze później trafiłam do Studium Reklamy :p

    • fashionable 8 maja, 2013 at 21:38 Odpowiedz

      To tak jak w każdej dziedzinie, np. robi się więcej muzyki niż kiedyś i przez to mamy dużo więcej słabej muzyki.

  4. diana 8 maja, 2013 at 09:18 Odpowiedz

    Faktycznie fajna jest ta reklama Fiata, przyznam szczerze, że nigdy w życiu jej jeszcze nie widziałam. I ktoś wyżej bardzo dobrze to określił- większości tych reklam w tv nie ma, a niestety rzadko kto wchodzi na youtuba pooglądać reklamy:/
    pozdrawiam:)

  5. Sofismatos 8 maja, 2013 at 11:22 Odpowiedz

    ja szczegol nielubie reklamy perfum i samochodów :) Miss dior cherrie zawsze jest w mojej czołówce zarowno jak pozostałych rekalm Dior’a. :)

  6. Na nowej drodze życia 8 maja, 2013 at 11:42 Odpowiedz

    Bardzo dobrze Cię rozumiem – dla mnie również reklama potrafi być sztuką!
    W szczególności reklamy perfum i kosmetyków z wyższej półki – niektóre to małe dzieła sztuki, takie przemyślane i po prostu piękne :)
    Pozdrawiam!

  7. Ewelina 8 maja, 2013 at 14:52 Odpowiedz

    Rzadko oglądam TV, ale jak już i gdy są wyświetlane reklamy, to przeważnie zajmuję się czymś innym.
    Muszę przyznać, że ta reklama Fiata jest wspaniała. Pierwszy raz ją widzę :) )

  8. sandra 8 maja, 2013 at 15:49 Odpowiedz

    Reklamy Fiata nigdy wcześniej nie widziałam, a teraz i ja obejrzę ją chyba z 500 razy, jest świetna! Reklama Coca-coli.. ah, kiedy pierwszy raz przed Bożym Narodzeniem pojawia się w telewizji to dla mnie znak, że ‘coraz bliżej święta’! Utwór José González z reklamy Sony Bravia uwielbiam!

  9. Zizi 8 maja, 2013 at 22:12 Odpowiedz

    A ja polecam film Cinema Paradiso. To właśnie fragmenty z tego filmu (m.in. mały chłopiec) zostały użyte w reklamie Fiata 500.
    Swoją drogą – reklama jest świetna! :)

  10. Monika 9 maja, 2013 at 13:44 Odpowiedz

    Reklamy są naprawde przeurocze, i naprawde artstycznie wykonane. Nie wiem, ćzy lubisz zabawne reklamy, ale moja ulubiona jest to reklama pewnego banku z Piotrem Adamczykiem w stylu disco.:) Jest rozbrajająca. Pozdrawiam trzymam za was kciuki i zapraszam do mnie:)

  11. Kwestia 10 maja, 2013 at 20:45 Odpowiedz

    Również bardzo lubię reklamy, a podana przez Ciebie Sony Bravia jest na drugim miejscu w moim rankingu. Na pierwszym stara reklama Coca-Coli od dziecka ;) .

  12. Agnieszka 1 listopada, 2014 at 16:11 Odpowiedz

    Uwielbiam reklamy Diora i Lancome:-D zresztą lubię większość spotów reklamujących kosmetyki. Może dlatego, że mam cztery “świrki”: perfumy, kosmetyki, torebki i buty. Bardzo fajny post. Dziękuję za umilenie popołudnia 😉