Nowy podkład – Teint Visionnaire

Chwilkę temu do perfumerii trafił nowy podkład Lancome - tytułowy Teint Visionnaire.
Bardzo lubię podkłady tej marki i używam ich od już kilku lat, o czym już kiedyś pisałam:

https://www.fashionable.com.pl/2012/05/30/makijaz-podklady-i-pudry/

Nie mam jeszcze swojego Teint Visionnaire, ale miałam go okazję już wypróbować.

Podkład ma oczywiście ujednolicać koloryt skóry, ale poza efektami wizaulnymi ma silne właściwości pielęgnacyjne:
*  pomaga niwelować przebarwienia (tak jak serum marki Lancome o tej samej nazwie)
*  wygładza skórę
* pomaga zwężać pory
* zawiera SPF 20

Dodatkowo w nakrętce znajdziemy korektor, pasujący kolorem do podkładu.
Buteleczka zawiera standardowe 30 ml. Cena 215 zł.

"Lancome łączy dwa specjalistyczne kroki w jeden podkład dla perfekcyjnego oraz naturalnego wyglądu makijażu:
1) Intensywnie Kryjący Korektor natychmiastowo koryguje przebarwienia, cienie i niedoskonałości skóry.
2) Podkład ujednolicający naturalnie wyrównuje koloryt skóry oraz widocznie zmniejsza pory i redukuje zmarszczki.

Po 4 tygodniach:
Wielkość przebarwień -17%
Zmarszczki -10%
Wielkość Porów - 8%

Po 8 tygodniach:
Wielkość przebarwień - 29%
Zmarszczki -22%
Wielkość porów -17%

*test kliniczny przeprowadzony w grupie 48 kobiet po 4 i 8 tygodniach" 

Moimi oczami:
Podkład  ma bardzo przyjemną, satynową konsystencję. Rozprowadza się na skórze niczym przyjemny  lekki krem. Bardzo ładnie się stapia i nie tworzy efektu maski. Rzeczywiście nie widać go na skórze w porach czy załamaniach - wygląda naturalnie.
Po godzinach:
Podobało mi się, że mimo braku poprawek i wytworzonego przez moją skórę sebum (po kilku godzinach) podkład "nie rozmywał" się na twarzy. Nie było widać plam, czy nierównego kolorytu.

Ponieważ jest lekki poleciłabym go osobom z każdym typem skóry. Zwłaszcza jeżeli chcemy udoskonalić wszelkie niejednorodności skóry.
Jestem na TAK!

Ona: Miałyście już styczność z tym podkładem lub innymi podkładami Lancome??
Ile obiektywnie byłybyście w stanie wydać na dobry podkład?

On: Hmm... ciekawie, ale ja raczej nie skorzystam;)

44 comments

  1. Kamila 16 lutego, 2013 at 19:37 Odpowiedz

    zapowiada sie ciekawie :) ja tez mam dobre zdania o podkladach lancome (rowniez teint miracle, ultra 24h i kilka lat temu teint idole), maja ladna kolorystyke, wpadajaca w zolc. Obiektywnie jestem w stanie wydac do 200 zl, raz mi sie zdarzylo wydac ponad 300 na podklad heleny rubinstein prodigy powercell, a wczoraj kupilam guerlain, tez kosztowal duzo ale jest wspanialy!

      • Kamila 17 lutego, 2013 at 19:35 Odpowiedz

        parure extreme, ale na wakacje planuje tez kupic lingerie de peau albo parure de lumiere, bo czasem moja cera ma lepsze dni i ladnie wyglada w lekkich, rozswietlajacyh podkladach, szkoda tylko, ze maja tak malo odcieni :/ ale parure extreme trzyma sie caly dzien i lanie matuje cere delikatnie rozswietlajac a do tego ma wysoki filtr, podobno givenchy tez ma dobre podklady, a moze sprobuj parure lumiere albo lingerie de peau, na Twojej skorze powinien byc ok :)

  2. nanowejdrodzezycia 16 lutego, 2013 at 20:15 Odpowiedz

    Dla mnie znalezienie idealnego podkładu to wyzwanie :/ jeszcze niestety na taki nie trafiłam i chyba właśnie dlatego, że zdarzają się rozczarowania to niechętnie wydałabym taka sumę na podkład gdybym nie miała 100% pewności, że się u mnie sprawdzi – chociaż nie powiem kusi :) ))

  3. marzena 16 lutego, 2013 at 20:35 Odpowiedz

    nigdy nie miałam tego podkładu ,szczerze szukam tego jedynego ,który mnie zadowoli
    teraz mam vichy ale nie jestem zadowolona ,bo wygląda na twarzy jak maska cena80 zł
    drogi?
    może pokuszę się na twoją propozycję lancome
    ile jestem w stanie wydac na podklad ? hm chyba do 100 zł

    • fashionable 17 lutego, 2013 at 00:29 Odpowiedz

      A który Vichy?? Wszystko zależy od rodzaju. Ja uważam, że niemal każda marka ma coś ciekawego do zaoferowania, ale trzeba podkład odpowiednio dobrać do skóry i potrzeb.

        • fashionable 17 lutego, 2013 at 19:37 Odpowiedz

          To dziwne, że robi maskę… Powtarzam się, ale nie każdy produkt jest dla wszystkich. No i skórę trzeba odpowiednio pielęgnować i nawilżać (nie twierdzę, że tego nie robisz:) ).

          • marzena 18 lutego, 2013 at 17:40

            no tak ,tak oczywiscie ,ze dbam i pielegnuje
            masz racje ten podklad nie jest dla mnie
            ale inne produkty vichy owszem krem ,serum bardzo lubie :)
            ;

          • fashionable 2 marca, 2013 at 00:54

            No to super! Najgorzej uprzedzać się do marki przez pryzmat jednego produktu.

  4. asja 16 lutego, 2013 at 22:10 Odpowiedz

    Kuszace jest na pewno to, ze ma dolaczony korektor, juz od dawna nie posiadam korektora w swojej kolekcji, a na pewno by sie przydalo… tylko nie moge go znalezc na amerykanskiej stronie lancoma, czy to produkt tylko na Europe??

  5. K. 17 lutego, 2013 at 08:41 Odpowiedz

    Dostałam ostatnio próbkę właśnie tego podkładu,
    jeszcze nie stosowałam, ale pewnie niedługo to zrobię.
    Ja używam podkładu i pudru z Sephory i jestem z nich bardzo zadowolona :)

  6. Amanda 17 lutego, 2013 at 13:41 Odpowiedz

    Wszystko pięknie, podkład z korektorem w jednym. Gdyby tylko nie ta cena :)
    Ja najwięcej dałam ok 50zł za jakiś markowy podkład a i tak nie byłam zadowolona.

  7. Agnieszka – Pomiędzy białym a czarnym 17 lutego, 2013 at 23:10 Odpowiedz

    A ja trochę zasugerowałam się Twoją sympatią do marki Yves Rocher i postanowiłam spróbować podkład tej firmy ( wcześniej nigdy nie miałam żadnego kosmetyku do makijażu tej firmy), i powiem szczerze, że jestem baardzo zadowolona. W końcu trafiłam na podkład, który bardzo dobrze nawilża moją suchą skórę, idealnie kryje niedoskonałości i wyrównuje koloryt oraz długo się trzyma. A w dodatku był w promocji :) Zresztą nawet nie w promocji jego cena nie zwala z nóg. Teraz przymierzam się do kupienia pudru transparentnego tej firmy. Dzięki za inspirację:)

  8. ciornaofca 18 lutego, 2013 at 11:21 Odpowiedz

    wow czyli od razu 2 w 1 :) fajna sprawa bo już nie musimy szukac odpowiedniego korektora :) nigdy nie miałam podkladów tej serii… jestem wierna jednemu ale jak dorwę próbke to chętnie przetestuję :)

    • fashionable 2 marca, 2013 at 00:57 Odpowiedz

      Nie, jest trochę delikatniejszy. Jednak biorąc pod uwagę korektor możemy stworzyć naprawdę dobre krycie! A ponieważ korektor jest świetnie dopasowany do podkładu możemy użyć go na 3 sposoby wedle potrzeb:
      1. pod podkład
      2. na p0dkład
      3. albo zmieszany z podkładem i na przykład nałożony pędzlem – mocne krycie.

  9. Karolina 25 lutego, 2013 at 15:27 Odpowiedz

    Skuszona reklamą, promocyjna ceną i znajomą marką, kupiłam dzisiaj ten podkład. Co będzie zobaczymy, ale zakładam dobre działanie i rezultaty. Na podkładach tej firmy jeszcze się nie zawiodłam, miałam również poróbki z serum Visionnaire, więc czekam na cud:))

  10. lee 25 lutego, 2013 at 19:54 Odpowiedz

    witam,
    bylam dzisiaj w douglasie i ogladalam, testowalam … niestety kolorystyka podkladow jest mocno ograniczona. Mam dosc jasna karnacje i niestety nic nie dalo sie dopasowac. Skonczylo sie na Diorze :)

  11. madzia 26 lutego, 2013 at 14:10 Odpowiedz

    Masz idealną cerę :) Zazdroszczę :) ))Mogłabyś polecić jakiś dobry krem do twarzy wrażliwej :) Serdecznie pozdrawiam i liczę na pomoc :)
    Jeśli chodzi o podkład to używam z Sephory i jestem bardzo zadowolona ,fajnie nawilża i rozjaśnia skore :) Podkłady Lancome nigdy nie używałam ,możne kiedyś się skusze :)

    • fashionable 2 marca, 2013 at 01:05 Odpowiedz

      Hmmm… Wszystko zależy z jakiej półki. Z Lancome skoro już jesteśmy w temacie, mogę Ci polecić cudowny krem Hydrazen (cała linia, kremy, formuły żelu, fluidu, krem pod oczy). Krem ma między innymi wyciąg z róży i drzewa moringa – działa więc łagodząco, kojąco i pomaga dzięki temu niwelować zaczerwienienia. Cudownie nawilża i jest bardzo przyjemny w stosowaniu. Następnie godne uwagi kremy o dobrym składzie ma marka Biotherm. Na pewno znalazłabyć krem odpowiedni do swojej cery wśród ich produktów. Z tańszych kremów polecam Ci kremy do skóry wrażliwej marki Yves Rocher Active Sensitive. Ciekawa linia łagodząca, przyjemne konsystencje.

  12. Joanna Julia { Fashion4Ever.pl } 23 marca, 2013 at 00:04 Odpowiedz

    No właśnie. Ja używam Lancome – wcześniej Teint Idole teraz Teint Idole Ultra 24H i Color Ideal Hydra Compact. Zastanawiam, czy ten nowy będzie lepszy. Między starym Idole, a nowym szczególnej różnicy w trwałości nie widzę :P
    Natomiast Color Ideal Precise Match Skin oraz Photogenic Lumessence są moim zdaniem dużo słabsze (mam cerę mieszaną).

  13. Kami 2 kwietnia, 2013 at 12:47 Odpowiedz

    Witam,
    tak sobie czytam i czytam na temat nowego podkładu Lancome…i jestem bardzo ciekawa jak efekty po jego stosowaniu??? Mam cerę problematyczną i jak do tej pory byłam bardzo zadowolona z Estee Lauder double wear. Chciałabym jednak spróbować czegoś innego. Możecie się wypowiedzieć czy ten podkład jest rownie dobrze kryjący jak Estee, czy może i lepszy??? Z góry dziękuję za wszelkie infomacje :)

  14. Fri 2 grudnia, 2013 at 11:25 Odpowiedz

    Lubie poczytać o kosmetykach bo zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego. Szukam obecnie jakiś kosmetyków naturalnych, organicznych, na które nie miałabym uczulenia. Może ktoś może coś polecić?