10 najlepszych filmów animowanych Disney

 disneyland

Nasz powrót do Disneylandu, po ty jak odwiedziliśmy go 2,5 roku temu był kolejnym spełnieniem marzeń. Wtedy był to tylko jeden dzień podczas wyjazdu do Paryża. Tym razem pojechaliśmy tam na dłużej. Relacje z tego wyjazdu będę Wam pokazywała na blogu i oczywiście na naszym kanale YouTube. Dziś, ponieważ zbliża się dzień dziecka przypomnę  10 cudownych filmów animowanych, które szczególnie zapadły mi w pamięci. Przy okazji jestem bardzo ciekawa jakie tego rodzaju produkcie Was zachwyciły? Podzielcie się ulubieńcami w komentarzach 🙂

1 Król Lew

(część 1) 1994

Pamiętam jak dziś pierwsza klasa podstawówki, a Tata zabrał mnie i dwóch młodszych braci do kina Bałtyk w Łodzi (wtedy jeszcze była nas tylko trójka). Dwuletni Szymonek spał u taty na kolanach a ja i starszy brat Wojtek, siedzieliśmy wpatrzeni i wzruszeni. Król Lew to moim zdaniem majstersztyk jeśli chodzi o historię i realizację - zdjęcia, muzyka , dialogi bohaterów, polski dubbing i oczywiście przesłanie. Kilka  miesięcy później dostaliśmy kasetę i oglądałam go chyba setki razy, aż nauczyłam się wszystkich tekstów na pamięć. Czy jest tu ktoś kogo ta historia nie porusza?

krol lew

Część 2 (1998)

Druga część również mnie nie rozczarowała i także absolutnie jest warta obejrzenia.

 

krol lew 2

2 Pocahontas

(1995)

Teoretycznie nie jest moją ulubiona "bajką", ale zaraz po Królu Lwie to zdecydowanie moje początki Disneya w kinowym formacie. Wcale niegłupia dzikuska potrafiła pobudzić marzenia i przenieść do tak odległego świata. No i kto nie pokochał babci Wierzby? 🙂

 

poka

3 Coco

(2017)

Historia Coco i nawiązanie wzruszającej prababci przypomina nieco wydźwięk Pocahontas. Wzruszająca i piękna opowieść z dalekiego Meksyku na której nie jednemu twardzielowi poleciała łezka. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście koniecznie musicie obejrzeć!

cococo

4 Ratatuj

(2007)

Zachwycił mnie nie tylko ten film w paryskim klimacie, ale także dzielnica Ratatuj w Disneylandzie - więcej pokaże wam na blogu i YouTube.

 ratatatuj

5 Kraina lodu

(2013)

Kiedy w Disneylandzie odbywał się pokaz iluminacji świetlnych, to właśnie podczas projekcji Frozen były największe owacje. Choć był moment, że Anna, Elsa i uroczy Olaf wyskakiwały z  lodówki, a każdy nucił piosenkę Mam Tę Moc, to osobiście uważam, że jest to cudownie zrealizowana opowieść. Już czekam na kolejną część! <3

lodu

6 Zwierzogród

(2016)

Historia dzielnego zajączka to tak naprawdę opowieść o spełnieniu marzeń i trudnej drodze do realizacji celów każdego człowieka. Kolejny dowód na to że filmy animowane to nie tylko bajki dla dzieci, ale dla każdego z nas - warto pielęgnować w sobie dziecko.

zwierzogórd

7 Piękna i Bestia

(1991)

Niezwykła historia początkowa zamknięta w filmie animowanym, a ostatnio dostępna także w tradycyjnej wersji filmowej z uwielbianą przeze mnie Emmą Watson. Niby każdy ją zna, ale jeśli czasem na tym świecie czujesz  się samotna i inna niż wszyscy to obejrzyj a przekonasz się, że jest nas więcej 🙂

 besti22

(2017)

piekna i best 2

8 Kopciuszek

(1950)

Klasyk który wcale nie jest banalny - co w tym złego, że większość z nas marzy o kimś wyjątkowym u swojego boku? Bardzo też podobała mi się wersja filmowa.

kop22

9 Gdzie jest Nemo

(2003)

Pamiętam jak ten film oglądałam w kinie w swoje urodziny razem ze znajomymi i dziewięć lat młodszym bratem. Kolejna super produkcja Disney, gdzie każdy element jest idealnie przemyślany. Trzeba przyznać, że filmy animowane są niezwykle moralne i w dobie tak różnych treści, na pewno warto pokazywać je nie tylko dzieciom.

 nemo2

10 Zaplątani

(2010)

Uwielbiam i chętnie do niej wracam, a także z przyjemnością nucę piosenkę. Takie produkcję pielęgnują moją wyobraźnię i marzenia.

zaplatani44

Filmy animowane wszech czasów znajdziecie TUTAJ.

A poza tym zapraszam Was gorąco na nasz instagram TUTAJ, gdzie już czekają pierwszy filmiki z Disneylandu i oczywiście nie tylko:)

instagram ania

Zapraszam Was też na najnowsze filmy na moim kanale, między innymi:

Ona: Ciężko było wybrać tylko 10 tytułów...

On: No i chyba weźmiemy się za oglądanie wszystkich po kolei:))

Ona: Dobry plan!:)

10 comments

Leave a reply