Kolejny element przygotowań ślubnych to wybór obrączek. W salonach na ich wykonanie możemy czekać około 1 miesiąca.
Kolekcje wbrew pozorom są bardzo urozmaicone, a renomowane salony jubilerskie walczą o klientów tworząc magiczne reklamy i ofiarując młodym narzeczonym zniżki na targach ślubnych . A jest o co walczyć, bo obrączki wbrew pozorom tanie nie są, zwłaszcza te bardziej oryginalne.
Po analizie rynku jubilerskiego zdecydowaliśmy się skorzystać, ze złota z obrączek po dziadkach mojego męża i zamówić nasze obrączki u jakiegoś niekoniecznie znanego jubilera. Może Was zaskoczę, ale obrączki zamówiliśmy zanim ustaliliśmy nową datę ślubu (pierwsza była na 16 czerwca tego roku), dlatego w naszych obrączkach mamy wygrawerowane tylko nasze imiona, bez daty ślubu:) Nasze zakupy wyszły tak, że najpierw kupiłam buty do ślubu, później kolczyki, następnie obrączki, a dopiero później suknię:
https://www.fashionable.com.pl/2012/04/23/przepis-na-slub-wybieramy-suknie/
Jeden dzień spędziliśmy na odwiedzeniu kilkunastu jubilerów w Łodzi i porównywaniu produktów i cen. Niespodziewanie najtańszym okazał się piękny salon przy ul. Piotrkowskiej 29 - Prado. Mają ogromny wybór wzorów obrączek i miłą obsługę. Jak mniej więcej mają wyglądać nasze obrączki ustaliliśmy wcześniej, a w salonie potwierdziliśmy nasze wyobrażenia. Zdecydowaliśmy się na połączenie białego i żółtego złota, ponieważ noszę biżuterię w tych dwóch kolorach. Wybierając swoją obrączkę, zainspirowałam się obrączką mojej koleżanki z Francji, której "małżeński krążek" bardzo mi się spodobał (jeszcze za nim poznałam Kubę). We Francji (może w innych krajach zachodnich również) odchodzi się od zwyczaju spójności wzoru obrączki damskiej i męskiej. Jak opowiedziała mi koleżanka u nich często na ślub każdy wybiera swoją obrączkę, i tak pani młoda może mieć żółte złoto z brylantami, a pan młody białe złoto w grawerowane wzory. Jestem jednak zdania, że ślubne obrączki powinny mieć jakiś wspólny mianownik:)
Wybierając obrączkę:
* powinniśmy określić budżet, może warto rozejrzeć się w różnych salonach?
* zwykle nosimy ją codziennie, powinna pasować do naszego stylu (wybierzmy wzór i kolor, który nam odpowiada), musi być także dobrze wyprofilowana, np. nie może być zbyt gruba, czy zbyt szeroka na bardzo szczupłych, drobnych dłoniach, bo będzie nam "przeszkadzała".
* Oczywiście musimy osobiście zmierzyć rozmiar, ze względu na formę może różnić się on od rozmiaru naszego tradycyjnego pierścionka - obrączka zwykle jest grubsza, więc często jest pół rozmiaru, rozmiar większa.
Warto abyśmy też odebrali je razem i jeszcze raz upewnili się co do rozmiaru, w razie czego niektóre salony gwarantują natychmiastową poprawkę (tak było w przypadku mojego męża, na miejscu zmniejszyliśmy obrączkę, oczywiście w cenie).
W kościele nasze obrączki w drodze do ołtarza niósł mój najkochańszy aniołek, moja chrześnica Martynka:)
Ona: Jestem bardzo zadowolona z naszych obrączek!
On: Mnie też się bardzo podobają, dobry wybór:)