Wyjazd do Grecji - wakacje na Zakhyntos z biurem podróży

Podróże to nasza największa pasja. Oboje z mężem kochamy je realizować, ale też nimi zarażać. Podróże nas kształtują, poszerzają horyzonty, pomagają budować relacje, pobudzają kreatywność. Każda podróż może być jak cenny skarb, jeśli tylko się otworzymy.

Część naszych podróży organizujemy sami, a część lubimy, kiedy ktoś ogarnie wszystko za nas. Mamy bardzo intensywny tryb życia, mnóstwo pracy, więc czasem to jest po prostu cudowne, że jednego dnia idziemy do biura podróży i opowiadamy o swoich oczekiwaniach, a drugiego dnia już jesteśmy w samolocie. Z biurem podróży Itaka byliśmy już na: Dominikanie, Zanzibarze, dwa razy na Krecie, na Cyprze, na Wyspach Zielonego Przylądka, w Egipcie, na Lanzarote, na Fuerteventurze, na La Palmie, czy na Kubie.

Czas na Zakhyntos - ta wyspa skradła nasze serca, ale najpierw podzielę się z Wami zaletami wyjazdów z biurem podróży:

  1. Biuro organizuje wszystko od A do Z. Właściwie wybieramy tylko kierunek, określamy wymagania i cenę. To ogromna oszczędność czasu.
  2. Wyjazdy z biurem to podróż z parasolem bezpieczeństwa, w razie trudności czy nieoczekiwanych problemów możemy liczyć na pomoc rezydenta i samego biura, to komfort zwłaszcza poza Unią Europejską.
  3. Jeśli nie znamy języków, to wyjazdy z biurem będą dla nas komfortowe, ponieważ dostaniemy pełen pakiet informacji. Zwykle też możemy skorzystać z opcji wycieczek w naszym ojczystym języku.
  4. Zorganizowany lot, transfer z lotniska, hotel, często wyżywienie. W czasie wyjazdów typu "all inclusive" głowa odpoczywa od podejmowania decyzji.
  5. Biura często mają atrakcyjne oferty, a jeśli podliczymy poszczególne elementy podróży może okazać się, że z biurem będzie po prostu taniej.

Gdyby nie znaleziona oferta w biurze podróży Itaka, być może nigdy nie pomyślelibyśmy jaki Zakhyntos to wspaniały kierunek. Wyspa ma bardzo dużo do zaoferowania: cudowne dzikie miejsca pełne bujnej natury, zapierające dech w piersiach punkty widokowe, niesamowity kolor wody! Możesz zwiedzać wyspę zorganizowaną wycieczką z przewodnikiem, autem, ale też łodzią i drogą morską (tak wyglądał jeden z naszych dni!).

Różne oferty na wyjazdy do Grecji z Itaką podejrzycie TUTAJ, a tu zobaczycie oferty typu "Last Minute"do Grecji ZOBACZ, a tu wszystkie aktualne oferty "Last Minute" ZOBACZ.

10 "must see" na Zakhyntos:

1 Cameo - Wyspa Ślubów - niezwykła wyspa do której przejdziemy przez wybudowany most. Klimatyczne miejsce chętnie wybierane na śluby!

2 Karakonisi - jeden z najpiękniejszych widoków natury jakie widziałam w Europie. Niezwykłe skały, bajecznie turkusowa woda i piękna roślinność. 

3 Porto Limnionas - to kolejna przepiękna skalista zatoka i miejsce do nurkowania. 

4 Porto Roxa - miejsce idealne za zachody słońca i romantyczne popołudnie czy wieczór.   

5 Banana Beach - szeroka plaża, miejsce idealne na opalanie i wypoczynek.

6 Porto Zorro - niedaleko Banana Beach znajduje się klimatyczne, bardziej dzikie miejsce, gdzie można popływać i pozachwycać się naturą.

7 Zatoka Wraku - jedno z najczęściej polecanych miejsc przez moich czytelników. Można ją oglądać z morza lub z lądy z góry.

8 Zante - stolica z przyjemną spacerową promenadą i dobrymi restauracjami.

9 Rejs statkiem wokół wyspy - to atrakcją, którą zrealizowaliśmy z biurem podróży Itaka. Przez kilka godzin pływaliśmy by podziwiać niezwykłe miejsca - cudownie było widzieć Zakhyntos od strony morza.

10. Kefalonisi - choć sami nie skorzystaliśmy z tej opcji to wiemy, że warto popłynąć na tę niezwykłą wyspę!

Nasz hotel na Zakhyntos

Spaliśmy w hotelu Azzure Memories, który okazał się bardzo przyjemnym miejsce na wypoczynek we dwoje (hotel jest tylko dla dorosłych). Minimalistyczne pokoje w dobrym stylu, niewysokie ładne budynki w których znajdują się apartamenty. Jeden wspólny basen i te mniejsze dostępne przed apartamentami. To miejsce idealne na spokojny wypoczynek!

Jeśli macie ochotę to sami zróbcie symulację swojego wyjazdu z biurem podróży Itaka - zobaczcie na stronie jakie to proste "TUTAJ", a TU podejrzycie wszystkie oferty typu "all inclusive".

*wpis powstał we współpracy z biurem podróży Itaka

Leave a reply