Czy warto lecieć na Majorkę? - pomysł na wyjazd

Jeśli śledziliście na instagramie moje relacje z Majorki, to wiecie jak szybko zmieniały się moje emocje do tego miejsca. Wybór tej hiszpańskiej wyspy był przypadkiem, przez lata właściwie bagatelizowałam ten kierunek, a moje wyobrażenie o Majorce nie było najlepsze, tak, że nie czułam potrzeby, żeby tam polecieć.

Czy warto lecieć na Majorkę - ta wyspa szybko pozwoliła się lubić, z każdym dniem bardziej i bardziej, aż pozwoliła się w sobie zakochać! Ta wyspa to istny raj i cudowne połączenie. Piękne miasta i miasteczka, cudowna bujna zieleń i piękne kwiaty, najlepsze pomarańcze, piękne plaże i niesamowity kolor wody, przepyszne jedzenie, mili ludzie i słońce! To tylko kilka powodów dla których warto się tam wybrać.

To co bardzo nam się spodobało, to fakt, że Majorka ma wiele do zaoferowania. Odnajdą się tu miłośnicy natury, ponieważ całe centrum wyspy wygląda niczym toskańskie agroturystyki. Bujna zieleń, mnóstwo kwiatów i drzew pomarańczowych i cytrynowych - z pewnością zmienia się to w ciągu roku (podobno lato na Majorce potrafi być naprawdę gorące, za to maj był bardzo ciepły, ale przyjemny i idealny na eksplorowanie wyspy).

Poza tym piękne plaże i morze - zarówno dla tych z Was, którzy najlepiej odpoczywają leżąc na plaży, jak i dla tych, którzy kochają nadmorskie spacery. Na Mojorce jest też kilka przyjemnych portów z promenadami idealnymi na spacery podczas zachodu słońca - nasz ulubiony to Port de Soller, ale pięknie było też w Palmie, Port de Alcudia czy port de Pollenca.

Do tego ciekawe i klimatyczne stare miasta jak Deia, Valdemossa, Alcudia, Pollenca czy Soller. Nie można nie wspomnieć o tętniącej życiem stolicy Palma de Mallorca, z piękną i jedną z największych w Europie katedr.

Na Majorce odpoczniecie wśród natury, połączycie spacery wśród zieleni, z widokami na góry, z wizytami nad morzem, odwiedzicie miasteczka i odkryjecie pyszne restauracje. Zrobicie zakupy w ciekawych hiszpańskich sklepach, w których kupicie oryginalne ubrania i dodatki, ceramikę (tym razem zabrakło mi miejsca na nawet małą miseczkę, ale było wiele piękności!), czy hiszpańskie smaki w postaci przypraw, smakowej oliwy, soli, czy konfitury z pomarańczy!

Dziś zostawiam Wam z kadrami z Majorki i zapraszam na kolejne posty!

Palma de Mallorca
Valdemossa
Sok ze świeżych pomarańczy - najlepszy!
Wkrótce opowiem Wam o lokalnym niedzielnym targu
Okolice Soller
Okolice Alcudii
Alcudia
Valdemossa
Soller
Port de Soller

1 comment

Leave a reply