Słownik mody

Prawie 10 lat temu założyłam bloga! Wszystko zaczęło się od mody, jak nawet wskazuje nazwa. Przez ten czas blog ewoluował, tematyka się rozszerzała, ale wszystko zawsze kręciło się wokół mody. Rok temu powstał projekt #MojaSzafa w którym pokazuję Wam jak tworzyć ponadczasowe, wygodne i kobiece stylizacje, a także opowiadam jak kupować ubrania.

Przez 10 lat wiele razy dzieliłam się modą w moim wydaniu na łamach czasopism, czy w internetowych publikacjach magazynów. Przyszedł czas na Słownik mody! Zostałam zaproszona do niezwykłego projektu Domodi w ramach którego został stworzony pierwszy wirtualny Słownik mody. Zawiera on ponad 200 haseł związanych z ikonami mody, projektantami, elementami garderoby, kultowymi modelami torebek, tkaninami czy trendami. Słownik cały czas ewoluuje i znajduje się w nim coraz więcej haseł. Fantastyczne jest też to, że słownik tworzą różne osoby związane z modą: przez projektantów, stylistów, blogerów, po osobowości telewizyjne, czy dziennikarzy.

Słownik mody to próba zebrania w jednym miejscu w sieci obszernej bazy słów związanych z modą. Hasła są bardzo ciekawie opracowane i mogą stanowić edukacyjny przekaz - sama lubię do niego zaglądać podczas przerwy w pracy. Domodi, które jest inicjatorem słownika to największa polska modowa platforma internetowa, która gromadzi ponad 600 sklepów online, dysponując tym samym najszerszym asortymentem ubrań, dodatków i obuwia w polskim internecie.

Przez kilka dni myślałam o tym jakie hasło opublikować i w dobie dzisiejszych realiów jedno istotne przyszło mi do głowy. Możecie je podejrzeć TUTAJ.

Możecie też przeczytać o twórcach i ich hasłach - o mnie TUTAJ.

Jestem ciekawa czy już słyszeliście o tym pojęciu?

2 comments

Leave a reply