Czy warto wybrać się na Fuerteventurę?

Jeśli śledziliście naszą podróż na instagramie to wiecie, że Fuerteventura okazała się naszą szczęśliwą wyspą. Jeśli chodzi o Wyspy Kanaryjskie to wcześniej byliśmy z Kubą na Lanzarote i wyspie La Palma, Kuba był jeszcze na Teneryfie. Każda nasza podróż była udana, ale Kanary nieszczególnie nas porwały i nie mieliśmy planu powrotu na inne wyspy.

Los zadecydował inaczej - wiadomo, że to czas, kiedy podróże są nieco utrudnione, a niektóre kierunki niedostępne. Ponieważ mojemu mężowi lada chwila kończy się paszport, musieliśmy postawić na Europę. Do wyboru mieliśmy Maderę, Teneryfę, Fuerteventurę i Maltę, którą uwielbiamy, ale wiemy, że marzec nie jest idealnym terminem na odwiedzenie jej (byliśmy na Malcie dwa razy).

28 lutego wylądowaliśmy na Fuercie i spędziliśmy tam magiczne dwa tygodnie! Nie wiem dlaczego skreślałam wcześniej tę destynację, ale może dlatego, że nie miałam oczekiwań, ten wyjazd tak bardzo mi się spodobał? Począwszy od hotelu, który był naprawdę pięknie położony i zorganizowany, po wszystkie przeżycia związane z odkrywaniem wyspy.

Postawiliśmy na odpoczynek w aktywnym wydaniu. Kiedy byliśmy na miejscu w hotelu bardzo dużo spacerowaliśmy i zrobiliśmy wiele kilometrów podziwiając okolice Costa Calma zachwycając się oceanem. Poza tym wykupiliśmy jedną wycieczkę i wynajęliśmy auto na osiem dni, jednego dnia zrobiliśmy sobie wycieczkę taksówką - co naszym zdaniem warto zobaczyć na Fuerteventurze opiszę Wam w kolejnym poście.

Fuerteventura jest drugą co do wielkości Wyspą Kanaryjską i znajduje się 97 kilometrów od wybrzeża Afryki. Znaczenie nazwy ma dwa pochodzenia - pierwsze mówi, że pochodzi ona z francuskiego języka, którym posługiwał się Jean de Bethencourt, który podbił wyspę: "forte aventure" czyli mocna przygoda. Drugie hiszpańskie pochodzenie nazwy od wiatrów wiejących na wyspie - "fuerte" czyli mocny, "viento" - wiatr.

Wyspa rzeczywiście jest wietrzna, ale ma to w sobie ogromny urok. Spektakularne pokazy fal, niesamowite odcienie wody, przepiękne plaże, ciekawa roślinność, ale i nieco pustynne, albo księżycowe klimaty. Do tego ciekawe klimatyczne miasteczka, dobre jedzenie i wszechobecne słońce! Fuerta nie jest dużą wyspą, więc w ciągu dwóch tygodni udało nam się zjechać wyspę od północy do południa, do wschodu do zachodu, odwiedzając niektóre miejsca kilkakrotnie. Wiele razy odczuliśmy majestatyczność natury i każdego dnia ładowaliśmy się dobrymi emocjami.

Mimo, że była to nasza 46. podróż zagraniczna, to chyba dopiero teraz na dobre zrozumiałam jak bardzo nasza ocena nowego miejsca zależy od tego co drzemie w danym momencie w środku nas i od stanu umysłu. Tak bardzo pragnęliśmy tej podróży, że właściwie nie mieliśmy żadnych trudnych sytuacji, do wszystkiego podchodziliśmy pozytywnie, biorąc wszystko co ofiarował nam każdy dzień. Zachwycaliśmy się detalami, lotem ptaka, kolorami, czy możliwością wypicia kawy w kawiarni. Cieszyliśmy się sobą i tym czasem w cudownych okolicznościach. Teraz wiemy też, że Wyspy Kanaryjskie to idealna destynacja na okres luty - marzec, zaledwie 5 godzin lotu, żeby znaleźć się w pełnym słońcu i dostać wakacyjny klimat w ciągu zimy.

Fuerteventura będzie miała szczególne miejsce w naszym sercu! Przed przyjazdem tutaj słyszeliśmy, że "nie ma tu co robić", że to wyspa góra na kilka dni. Mam wrażenie, że te osoby po prostu nie ruszały się w hotelu... We mnie wyspa zostawiła pozytywny niedosyt, chętnie wróciłabym tu, żeby powłóczyć się po cudownych plażach, poczytać książkę na plaży, czy zjeść pyszną świeżą rybę w knajpce z bajecznym widokiem. Mimo trudności ten wyjazd sprawił, że nasz ostatni czas jest piękny, bo swój spokój przywieźliśmy też do Polski.

Więcej zdjęć z tego dnia podejrzycie TUTAJ

2 comments

  1. Joanna 26 marca, 2021 at 09:49 Odpowiedz

    Piękne zdjęcia. Dzięki Wam zapragnęłam tam pojechać. Sytuacja może nie sprzyja ale z drugiej strony jak długo jeszcze będzie trwala ? Nie wiemy co może się wydarzyć za 2 miesiące wiec jeśli można jechać to chyba nie warto tego odkładać szczególnie jeśli wyjazd jest potrzebny. Tylko te testy… bardzo interesowałby mnie wpis o samym hotelu i stronie praktycznej wyjazdu np czy testy przed powrotem można było zrobić w samym hotelu ?

Leave a reply