Wenecja - Murano - kadry z telefonu

Dziś z tęsknoty za podróżami znów zabieram Was do Włoch i w okolice ukochanej Wenecji. O tym co warto zobaczyć pisałam Wam już TUTAJ (to bardzo obszerny post i Wenecja od A do Z). Wokół Wenecji znajduje się więcej perełek i z pewnością należy do nich klimatyczne Murano.

Murano to siedem małych wysp połączonych mostami położonych na lagunie niedaleko Wenecji - słynie z produkcji szkła i w naszym przypadku był to przystanek w drodze na Burano. Chętnie spędziłabym tu więcej czasu i zgubiła się w klimatycznych uliczkach, ale już kilkadziesiąt minut, które mieliśmy w czasie do przesiadki do kolejnego tramwaju wodnego wystarczyło by to miejsce nas zauroczyło.

Do wyspy bez problemu dotrzemy tramwajem wodnym z Wenecji i przy okazji możemy podziwiać miasto z innej perspektywy (możemy wsiąść choćby w okolicy placu Świętego Marka).

Muarno ma zaledwie 1,17 km kwadratowych powierzchni. Miejsce zamieszkiwane jest od czasów antycznych, a obecnie żyje tam ponad 5000 osób. Historia wyrobu szkła na wyspie jest bardzo ciekawa i sięga VIII wieku. Z pewnością znacie termin "szkło weneckie", który dotyczy szkła artystycznego wytwarzanego w Wenecji, a początkowo właśnie w Murano. Wyroby są znane na całym świecie!

Leave a reply