10 najlepszych francuskich filmów i seriali część 4

Dziś mam dla Was kolejną część francuskich filmów - oglądamy ich naprawdę sporo i dzielimy się z Wami tymi, które wydają nam się godne uwagi. Poprzednie części z naszymi propozycjami znajdziecie tutaj:

Francuskie Filmy część 1 TUTAJ

Francuskie Filmy część 2 TUTAJ

Francuskie filmy część 3 TUTAJ

1 Randka w ciemno

(2015)

Niesamowity film, którego klimat mnie zauroczył. Nieśmiała pianistka i nieco szalony wynalazca, dwa mieszkania i cienka ściana. Główny bohater (w jego roli Clovis Cornillac) jest także reżyserem filmu co jest bardzo typowe dla francuskich filmów. Bardzo polecam!

2 Kręcisz mnie

(2018)

Francuska komedia - biznesmen podrywacz i jeżdżąca na wózku skrzypaczka. Połączy ich pomyłka i intryga, ale jakie skutki będzie miało kłamstwo? O tym przekonacie się oglądając ten film. Wiele zabawnych momentów i ciekawy klimat. Film był nagrywany w Paryżu i Pradze, gdzie główna bohaterka gra koncert. 

3 Powrót do mamy

(2016)

I w roli głównej znów Alexandra Lamy, która jeszcze pojawi się w tym zestawieniu. Czterdziestoletnia pani architekt traci pracę i płynność finansową i wraca do mamy. Ciekawa relacja rodzinna (na horyzoncie pojawia się też rodzeństwo) - trochę zabawnych momentów, trochę życiowych scen. Przyjemny do obejrzenia!

4 Dobry Rok

(2006)

Co prawda film to produkcja amerykańsko - brytyjska, ale jednak w większości dzieje się w uroczej południowej Francji. Choć uwielbiam Russela Crowe, w tym filmie nieco mnie irytuje, bo nie lubię mężczyzn z takim charakterem, ale ten defekt rekompensują widoki południowej Francji, która przypomina mi nieco ukochaną Toskanię. W bonusie urocza Marion Cotillard.  Widzieliście?

5 Wspaniała

(2012)

Bardzo klimatyczny film stylizowany na lata pięćdziesiąte. Barwny świat i mistrzostwa świata w pisaniu na maszynie, a przy okazji nawiązujący się romans. Zaznaczę, że nie podobała mi się jedna scena, kiedy to główna bohaterka policzkuje mężczyznę, który gra główną rolę, a on jej oddaje. Jakoś tak uderzyła mnie ta scena negatywnie, ale cały film ma bardzo ciekawy klimat.

6 Mamy 2 mamy

(2017)

Lekko stąpająca po ziemi matka mieszka u swojej córki i jej męża. Kobiety w tym samym momencie zachodzą w ciążę. Nie wszystko w tym filmie mi się podobało, ale można obejrzeć. W roli głównej między innymi Juliette Binoche.

7 Ma nawet Twoje oczy

(2016)

Czarnoskórzy Francuzi adoptują białego chłopca. Nietypowa sytuacja wydaje się nieco skomplikowana, a momentami zabawna. 

8 10 Jours En Or

(2012)

To specyficzny film, ale ma w sobie coś intrygującego. Mały chłopiec zostaje podrzucony przedstawicielowi handlowemu. Udają się razem we wspólną podróż, po drodze zyskują nowych towarzyszy podróży. 

9 Emily w Paryżu

(2020)

Tym razem serial na Netflix. O ile fabuła jest bardzo bardzo banalna i wiele rzeczy tam się nie zgadza, to jeśli tęsknicie za Paryżem, zobaczycie miejsca, które z pewnością odwiedziliście. Lubię też Lily Collins.

Serial inspirowany produkcją "Seks w wielkim mieście", choć Emily nie stanie się raczej taką ikoną jak Carrie. Mimo wszystko jeśli szukacie czegoś luźnego można obejrzeć.

10 Jedyna szansa

(2015)

Francuski serial (6 odcinków) na podstawie książki Harlana Cobena. Lekarka budzi się w swoim domu, gdzie było włamanie - jej mąż nie żyje, a malutka córeczka zniknęła. Serial trzyma w napięciu, a w roli głównej Alexandra Lamy. 

Leave a reply