Bezpieczny manicure w Twoim salonie kosmetycznym - pochłaniacz pyłu

IMG_2539 (Niestandardowy)

Jak chyba każda kobieta uwielbiam mieć zadbane paznokcie. Od kilku lat chętnie robię paznokcie hybrydowe. Jest to ogromna wygoda i pewność zadbanego manicure. Jednak jak wszystkie wiemy zdjęcie takiego lakieru to trochę dłuższy proces, wymagający precyzji, tak by nie uszkodzić płytki paznokcia. Przy okazji robienia manicure, piłowania paznokci roznosi się szkodliwy pył, który możemy wdychać, ale który też osadza się na skórze czy włosach. W Klinice Wdowiak, gdzie robię paznokcie testowałam ostatnio stół kosmetyczmny marki Afinia, które ma wbudowany pochłaniacz pyłu. To sprzęt, który bezpośrednio dba o nasze zdrowie, a wykonywanie manicure nabiera innego wymiaru.

IMG_2535 (Niestandardowy)

Według doniesień lekarskich manikiurzystka wdycha nawet 4 kg pyłu paznokciowego rocznie! Przy okazji klientka także jest narażona na takie zanieczyszczenia. Taki pył jest niebezpieczny dla organizmu, dodatkowo może podrażniać spojówki. Marka Afinia jest wiodącym producentem pochłaniacza pyłu dla gabinetów manicure, a pochłaniacz AFINIA NDC 1000 to jeden z niewielu produktów na rynku, którego moc pozwala realnie wyeliminować problem uciążliwego pyłu. To urządzenie to komfort pracy dla manikiurzystki i bezpieczeństwo dla klientek. Przyznam, że wcześniej o tym nie myślałam i nie zdawałam sobie z tego sprawy...

Celem marki jest szerzenie wiedzy na temat ochrony zdrowia w gabinetach kosmetycznych, więc cieszę się, że mogę Wam o tym opowiedzieć i także dołączyć do osób, które chcą zwiększać świadomość. Urządzenie jest skuteczne (już dwa razy miałam robiony manicure z jego udziałem). Zwykle kiedy miałam wykonywany manicure, pył osadzał się także na przedmiotach dookoła, tym razem było inaczej. Urządzenie jest dyskretne, bo na biurku znajduje się po prostu kratka, przez którą pył jest zasysany i magazynowany wewnątrz urządzenia, gdzie osiada na specjalnym filtrze węglowym.

IMG_2532 (Niestandardowy) IMG_2534 (Niestandardowy)

Co ciekawe urządzenie jest produkowane w Polsce i jest już stosowane w setkach gabinetów manicure w Polsce i za granicą i zostało docenione przez wielu profesjonalistów. Jest także docenione przez lekarzy.

Dla mnie ważne jest to, że dzięki temu urządzeniu cząsteczki pyłu nie osadzają się na moim ciele, ubraniach, czy telefonie. Warto zwracać uwagę na obecność takiego urządzenia w swoim salonie. Marka Afinia produkuje takie pochłaniacze pyłu, które można zamontować w stołach do manicure, ale posiada także kolekcję stołów kosmetycznych do manicure, gdzie wszystko jest już wbudowane i przygotowane do tego typu pracy. Ponadto stoły są zaprojektowane pod różne style salonów, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Klinika Wdowiak w Łodzi zdecydowała się na minimalistyczny design stołów, które możecie podejrzeć poniżej razem z relacją z mojej wizyty.

Produkty marki Afinia możecie podejrzeć TUTAJ. Słyszeliście już wcześniej o tej marce?

IMG_2540 (Niestandardowy) IMG_2538 (Niestandardowy) IMG_2531 (Niestandardowy) IMG_2530 (Niestandardowy) IMG_2536 (Niestandardowy) IMG_2537 (Niestandardowy)IMG_2543 (Niestandardowy) IMG_2545 (Niestandardowy) IMG_2546 (Niestandardowy) IMG_2547 (Niestandardowy) IMG_2542 (Niestandardowy) IMG_2548 (Niestandardowy)

 

1 comment

  1. Magda 16 grudnia, 2020 at 22:12 Odpowiedz

    Jakie piękne zdjęcia i salon, i Aniu Ty i Twoje paznokcie!! Śliczny kolor i kształt. A w moim salonie nie ma czegoś takiego, chyba ze nie zauważyłam. Zapytam! Pozdrowienia z Krakowa:)

Leave a reply