Jak zbudować swój styl krok po kroku część 3

page0 4

Kolejny post z Waszego ulubione cyklu o budowaniu garderoby. Jak wiecie jestem w trakcie generalnego sprzątania garderoby, a także zmian w tej strefie w sypialni. Od razu podaję też linki do dwóch wcześniejszych części postów o budowaniu garderoby:

Jak mądrze kupować ubrania i nie dać się zwariować TUTAJ

Jak mądrze kompletować swoją  szafę i być z niej zadowolonym  TUTAJ

Dziś wpadłam na świetny pomysł, żeby zaproponować Wam stworzenie garderoby od zera. Brzmi jak szalony pomysł? A może to być całkiem rozsądne rozwiązanie. Wystarczy, że na pulpicie swojego komputera stworzycie folder #MojaSzafa i będziecie do niego wrzucały zdjęcia ubrań, które chciały byście mieć w swojej szafie. Jeśli w Twojej szafie są rzeczy, które bardzo lubisz, możesz znaleźć zdjęcie tej rzeczy w sieci (polecam wpisanie numeru referencyjnego w Google Images - może uda się nawet odszukać starsze kolekcje), albo po prostu same zróbcie zdjęcie tej rzeczy (na wieszaku, czy na sobie). Stwórz szafę jesienno - zimową w której będzie mniej więcej 20 elementów, albo trochę więcej jeśli chcesz wybrać także dodatki jak torebki, biżuteria, szale, czy okulary. Pomyśl, że Twoja szafa jest pusta i tworzysz ją całkowicie od nowa. Co tak tak prawdę chciałabyś w niej zobaczyć? To może bardzo ułatwić sprzątanie szafy i pomoże obrać kierunek w którym chcesz zmierzać. Porównaj swoją szafę z tą wirtualną i zobacz ile się pokrywa. Możesz też stworzyć kolaże stylizacji z rzeczy, które wybrałaś. Zobaczysz ile dane ubranie daje możliwości i czy naprawdę może Ci się przydać.

page0

Twoja wirtualna szafa to może być totalnie szafą marzeń, bo jeśli nie będziesz miała limitów $$$ wybierzesz to co naprawdę Ci się podoba, albo stwórz szafę wirtualną z aspiracjami na jakieś konkretne rzeczy i z miejscem na marzenia. W tej drugiej opcji znajdź rzeczy, które rzeczywiście byłabyś w stanie kupić. Ewentualnie wrzuć jakąś rzecz, która Ci się spodoba i później na spokojnie szukaj tańszego zamiennika. Ja zdecydowałam się na drugą opcję i właśnie tworzę swoją szafę, którą podzielę się z Wami wkrótce!

Tak jak mówiłam ostatnio na stories podczas sprzątania szafy zawsze sporządzam listę brakujących mi rzeczy i powoli krok po kroku spełniam te małe marzenia, albo po prostu braki w szafie. W kolejnym poście opublikuję Wam taką listę i pokażę konkretne rzeczy, które chciałabym mieć. Poniżej kilka przykładowych bazowych rzeczy, które znajdzie się w mojej wirtualnej szafie - cieszę się, że część z tych rzeczy jest w niej realnie <3

page0 3 page0 2

 

 

 

2 comments

  1. Milena 11 grudnia, 2020 at 12:08 Odpowiedz

    Białe trampki czy sneakersy to totalny must have, niezależnie od stylu. Podobają mi się wybory w tym wpisie! Bardzo klasyczne, uniwersalne i można bawić się tworząc różne stylizacje. 😀

Leave a reply