Wnętrza - łazienkowe inspiracje z naszej kawiarni Mono Cafe

Monocafe Internet 5

Dziś pokażę Wam kolejne przestrzenie w naszej kawiarni, czyli toalety. Jedna dla gości, druga pracownicza, nieduże pomieszczenie, ale może być inspiracją także do urządzenia takiej przestrzeni w domu - wiem, że wielu z Was jest właśnie w trakcie remontu. Piękne inspiracje od świetnych marek Laufen i Roca pokazywałam Wam już TUTAJ.

Przy układzie naszej kawiarni uwzględniającym ceglane łuki, bardzo trudno było wygospodarować toaletę dla klientów. Architekt sugerował nam nawet, żebyśmy z niej zrezygnowali, gdyż bezpośrednio przy naszej kawiarni jest szereg bardzo ładnych i komfortowych publicznych toalet Monopolis. My jednak zdecydowaliśmy, że choć jedna mała toaleta w lokalu musi być. Ze względu na przepisy sanepidu, miejsce niestety dodatkowo musiało zostać rozdzielone na dwa pomieszczenia - to z umywalką i to z toaletą. Sprawa nie była prosta, ale finalnie się udało i mamy jasną, przejrzystą i całkiem wygodną toaletę. Jasne płytki i spore lustro to był świetny wybór w tej przestrzeni (ale o tym w kolejnym wpisie). Dziś pokażę Wam jakie wyposażenie wybraliśmy.

Monocafe Internet 1

Toaleta to model cudownej hiszpańskiej marki Laufen, którą charakteryzuje bardzo wysoka jakość i precyzja wykonania. Nasz model pochodzi z serii Palace i znajdziecie to TU

Monocafe Internet 2

W pierwszej części musieliśmy umieścić umywalkę, a także miejsce, gdzie znajduje się mydło, żel do dezynfekcji, czy krem do rąk. To było trudne zadanie, gdyż ze względu na drzwi do drugiej części umywalka musiała być naprawdę niewielka. Na szczęście marka Roca ma naprawdę duży wybór i udało nam się wybrać jeden model, który idealnie wpasował się w tak małe pomieszczenie. Nasza umywalka jest dostępna także w innych rozmiarach wraz z szafkami pod umywalkę (wybraliśmy klasyczną białą, idealną do różnego rodzaju przestrzeni).

Monocafe Internet 4 Monocafe Internet

Bardzo praktycznym elementem jest też kran marki Roca - świetny model o nowoczesnym kształcie, a co ważne dla gości, uruchamia się go bezdotykowo, co także przekłada się na mniejsze zużycie wody, gdyż precyzyjnie dozuje odpowiednią ilość wody, bez ryzyka, że któryś gość przypadkowo nie zakręci po sobie wody. Z okazji Światowego Dnia Wody napisałam post pod patronatem marki Roca - jeśli jeszcze nie czytaliście, to bardzo Wam go polecam, gdyż znajdziecie w nim wiele ciekawostek - wpis znajdziecie TUTAJ.

kran bezdotykowy mała łazienka kran bezdotykowy mała łazienka2 kran bezdotykowy Roca

Szafkę na kosz na śmieci, ręcznik papierowy i produkty do mycia rąk zaprojektowałam z moim tatą, który wykonał ten niewielki, ale praktyczny mebel. Jak Wam się podoba finalny efekt?

Poniżej kilka kadrów toalety pracowniczej - bardziej budżetowe rozwiązanie, ale jak widać na różnych poziomach cenowych można znaleźć dobrej jakości wyposażenie.

Monocafe Internet 12 Monocafe Internet 6 Monocafe Internet 11

Ona i On: Wkrótce pokażemy Wam więcej zdjęć z naszej kawiarni <3

 

5 comments

  1. Natalia 27 lipca, 2020 at 12:56 Odpowiedz

    Pięknie to wygląda 😍 jeszcze nie widziałam w lokalu tak ładnej toalety! Super pomysł z tym kranem też do domu 💜

  2. Zuza 30 lipca, 2020 at 15:46 Odpowiedz

    Piękne i praktyczne. Wszystko cudnie pasuje, a dzięki takiej uniwersalnej kolorystyce z łatwością można też zmienić dodatki. Strzał w dziesiątkę! 🙂

Leave a reply