Wnętrze naszej kawiarni - malujemy ściany

magnat 1 (Niestandardowy)

Wiem, że już ogromnie czekacie aż pokażę Wam wnętrze naszej kawiarni - dostaję od Was dużo wiadomości, że już nie możecie się doczekać <3 Lada chwila nie tylko będziecie mogli zobaczyć zdjęcia, które dla Was przygotujemy, ale także odwiedzić nas osobiście <3 Dziś pokażę Wam kolejny krok w remoncie - malowanie ścian. Kolejny raz naszemu projektowi zaufała marka Magnat <3 Cudownie mieć takiego partnera w walce z przeciwnościami remontu, bo przynajmniej Magnat, nigdy nas nie zawiódł. Jakiś czas temu pokazywałam Wam chociażby metamorfozę przedpokoju w domu moich rodziców - ściany nadal wyglądają jak nowe! - metamorfozę możecie podejrzeć TUTAJ.

W kawiarni jakość farby na ścianach wydaje się wręcz koniecznością. Przecież przez lokal może przewinąć się nawet kilkaset osób dziennie (nawet mnie trudno sobie to teraz wyobrazić, ale tak może się zdarzyć, biorąc pod uwagę, że mamy przewidzianych sporo miejsc siedzących). Nie wspomnę o zapleczu, które dodatkowo narażone jest na zabrudzenia ścian związane z gotowaniem i jedzeniem, które nie zawsze ląduje na talerzu;) Współpraca z marką Magnat to więc przyjemność i spokój, że dokonaliśmy odpowiedniego wyboru. Wiem, że wielu z Was się buduje, czy remontuje i farby Magnat mogę polecić Wam z ogromnym przekonaniem - jakość, trwałość, piękne kolory i łatwość malowania. Wiele remontów za nami - wiecie jak fajnie słyszeć od ekipy remontowej "Uff", to dobrze", kiedy odpowiadając na ich pytanie "Jaką farbą malujemy?" odpowiadamy, że Magnat <3 Tak było i tym razem.

magnat 8 (Niestandardowy)

Tylko, że tym razem nie tylko po prostu pomalowaliśmy ściany farbą... Na dwóch ścianach (jednej naprawdę dużej i jednej mniejszej) miała być subtelna tapeta zaprojektowana specjalnie dla nas. W lokalu mamy mieć jeszcze jedno "malowidło" na ścianie (tak je nazywam, dopóki nie pokażę Wam o co chodzi) i kiedy nasz lokalny artysta przyszedł omówić swoje dzieło, zapytał nas, czy zamiast tapety nie chcemy, żeby wymalował nam ją na ścianie według wzoru! Stwierdziliśmy, że to genialny pomysł i tak oto mamy dwie ciekawe ściany, takie nasze własne mono-freski;))

Jeśli chodzi o główny kolor ścian, to wybraliśmy delikatny kolor Magnat Ceramic  C46 - Powabny Diament  - to piękny ocień, który polecam Wam jako bazę do pomieszczeń. Najpierw wykonaliśmy próby kilku kolorów na ścianach i wybraliśmy ten, który spodobał nam się najbardziej. Polecam Wam takie testowanie, a próbniki dostaniecie bez problemu w każdym sklepie budowlanym,  w sklepie z asortymentem farb, czy w sklepie internetowym.

magnat 12 (Niestandardowy)

Ten kolor znajduje się w prawie całym naszym lokalu, także jako baza i tło ręcznie malowanej "tapety". Malowidła na ścianie także zostały wykonane farbą Magnat - to daje nam gwarancję jakości. Farby Magnat Ceramic to przede wszystkim plamoodporne farby ceramiczne stworzone na bazie najwyższej jakości żywic i pigmentów. Ma dużą odporność na szorowanie czy zmywanie - przetestowaliśmy to już w domu, wiemy, że w kawiarni będzie to jeszcze większy atut. Co ważne powłoki nie absorbują trudnych zabrudzeń i są odporne nawet na środki dezynfekujące. Magnat Ceramic to też doskonałe krycie, a dzięki temu, że farba "nie chlapie" podczas malowania, to bez problemu można było wykonać wzory.

magnat 13 (Niestandardowy) mono 1 (Niestandardowy) mono 2 (Niestandardowy) magnat 14 (Niestandardowy)

Poza jasnym kolorem, w naszym lokalu użyliśmy też grafitowego antracytu od Magnat Ceramic TUTAJ, który pięknie koresponduje z resztą pomieszczenia i jest ładnym dopełnieniem.

Dziś pokażę Wam głównie jedno malowidło, które będzie tłem dla pewnego niesamowitego miejsca (ach te tajemnice!;) i tylko fragment dużej ściany, a w kolejnym wpisie będzie całość i dużo mam nadzieję ciekawych dla Was szczegółów! <3

IMG-20200518-WA0000 (Niestandardowy) magnat 7 (Niestandardowy) magnat 9 (Niestandardowy) magnat 5 (Niestandardowy) magnat 6 (Niestandardowy) magnat 10 (Niestandardowy) magnat 2 (Niestandardowy) magnat 4 (Niestandardowy) IMG-20200519-WA0000 (Niestandardowy) magnat 3 (Niestandardowy) IMG-20200512-WA0000 (Niestandardowy) magnat 11 (Niestandardowy)

Ona i On: Już nie możemy się doczekać, kiedy pokażemy Wam więcej! <3

 

2 comments

  1. Mateusz 21 maja, 2020 at 16:47 Odpowiedz

    Trzeba przyznać, że zapowiada się niezwykle klimatyczne i wyjątkowe miejsce z historią na mapie Łodzi. Uwielbiam takie miejscówki! Ciekawe jaki będzie efekt końcowy wnętrza oraz jak finalnie zostanie kawiarnia urządzona. Czy już wiadomo kiedy mniej więcej termin otwarcia? Powodzenia i sukcesów w tworzeniu MonoCafe! 🙂

  2. Aleksandra Michalska 1 czerwca, 2020 at 14:26 Odpowiedz

    Ale stylowo! Te kolory – niezwykle kojące, przyjemne dla oka, wprowadzają jakąś harmonię. Dobrze przemyślane! Powodzenia na dalszych etapach pracy!

Leave a reply