10 najlepszych amerykańskich komedii

pretty women 4

Dziś mam dla Was kolejna serię filmową - tym razem amerykańskie filmy. Na blogu były już amerykańskie komedie ostatniej dekady (przypadło na 2006-2016) - znajdziecie je TUTAJ. Tym razem mam dla Was miks różnych ciekawych filmów - przyznaję, że jestem fanką europejskiego kina, ale wśród tych amerykańskich też znajduję takie, które chętnie oglądam. Które z nich oglądaliście?:) Dajcie znać w komentarzu:)

1 Starsza pani musi zniknąć

(2003)

Mnie po prostu ten film bawi, więc oglądam go minimum raz w roku:) Drew Barrymore i Ben Stiller i nieżyjąca już Eileen Essel - w tym filmie świetnie zagrała w wieku 80 lat. Czyli młode małżeństwo, które kupuje nowe piękne mieszkanie z przemiłą, ale jakże upierdliwą babcią, która ma niecny plan.

starsza pani musi zniknąć

2 Holiday

(2006)

O tym cudnym filmie już pisałam na blogu - z resztą pewnie zdecydowana większość z Was go dobrze zna. Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law i Jack Black w cudownej opowieści o miłości, poszukiwaniu siebie i szczęścia.

najlepsze amerykańskie komedie 2

3 Pretty Women

(1990)

Doskonała Julia Roberts i Richard Gere w cudownej opowieści o współczesnym Kopciuszku. Uwielbiam!

pretty women 2

4 Sposób na teściową

(2005)

Jennifer Lopez i doskonała Jane Fonda w komedii, której nie trzeba przedstawiać;) Tytuł mówi sam za siebie:)

sposób na teściową najlepsze amerykańskie komedie

5 Jak w niebie

(2005)

Reese Witherspoon - młoda lekarka i pracoholiczka ulega wypadkowi i wpada w śpiączkę. Ten film przypomnieliśmy sobie kilka dni temu - przyjemna pozycja na luźny wieczór.

najlpesze amerykańskie komedie 2

6 Dwa tygodnie na miłość

(2002)

Tym razem Sandra Bullock i mój ulubiony Hugh Grant - prawniczka walcząca w imię idei i milioner - czy się polubią?

najlepsze amerykańskie komedie sandra bullock

7 Uciekająca panna młoda

(1999)

Tym razem Julia Robert i Richard Gere - uwielbiam ich! W cudownej, klimatycznej komedii romantycznej - to się musiało udać:)

najlpesze amrykańskie komedie

8  Ślubne wojny

(2009)

Kate Hudson i Anne Hathaway - i podwójny ślub przyjaciółek - to chyba nie jest dobry pomysł. Jeśli lubisz ślubne klimaty i te piękne aktorki - obejrzyj!:)

ślubne wojny ameryakńskie komedie

9 Brzydka Prawda

(2009)

Katherine Heigl - kiedyś uwielbiałam filmy z tą aktorką i uważałam ją za jedną z najpiękniejszych blondynek, a towarzyszy jej Geratrd Butler, który jeszcze bardziej mi się podoba;) W skrócie komedia o związkach! Może czegoś dowiecie się o swoim?:)

brzydka prawda amerykańskie komedie na miły wieczór

10 Masz wiadomość

(1998)

Piękna Meg Ryan i Tom Hanks (prywatnie fan polskiego "malucha") w komedii romantycznej "Masz wiadomość" w czasach bez smartfonów! Przypomnijcie sobie jak to kiedyś było;)))

masz wiasdomość amerykańskie komedie

A wszystkie inne wpisy filmowe znajdziecie TUTAJ

pretty women 3 starsza pani musi zniknąć.jpg 2

4 comments

  1. Gosia 12 maja, 2020 at 22:49 Odpowiedz

    Fajne zestawienie. Dużo moich ulubieńców ale dwa muszę nadrobić – ‘Brzydka Prawda’ oraz ‘Jak w niebie’. Jakimś cudem nie iałam okazji obejrzeć tych produkcji 😉