10 filmów familijnych - najlepsze filmy dla całej rodziny

 magiczne lato 8

Są takie filmy, które warto oglądać rodzinnie. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie, dorośli czasem się wzruszą, albo przeniosą w świat marzeń, dzieci czy młodzież mogą się czegoś nauczyć. Filmy, które niosą piękne emocje, opowiadają o relacjach. Oczywiście nie musicie mieć dzieci, żeby je obejrzeć - polecam je KAŻDEMU! Ale jeśli szukacie filmu na rodzinne popołudnie i nie macie ochoty na film animowany, to dobrze trafiliście! <3

Przy okazji polecam Was też 10 filmów, dzięki które poprawią Ci humor - TUTAJ 

1 Obdarowani

(2017)

Pierwszy raz widzieliśmy ten film w samolocie, kiedy lecieliśmy na Florydę. Bardzo mnie wzruszył, ale ogromnie też podobała mi się obsada na czele z doskonałą najmłodszą Mckenna Grace (poza tym Chris Evans czy Octavia Grace!). Piękny film, warto zobaczyć!

obdarowani

2 Magiczne Lato

(2012)

Ten film obejrzeliśmy dosłownie kilka dni temu na Netflix! Doskonały Morgan Freeman (czy on grał w jakimś złym filmie?). Piękna fabuła, historia i opowieść o budowaniu relacji. Bardzo polecam!

magiczne lato 9

3 Opowieści z Narni

(2005, 2008, 2010)

Filmy na podstawie słynnego cyklu C.S. Lewisa. Pięknie zrealizowane i piękna historia! <3 Uwielbiamy!

opowieście z narni dobre filmy fantasy

4 Trzy życzenia

(1995)

Na ten film także trafiłam całkiem niedawno! W rolach głównych Patrick Swayze i Mary Elizabeth Mastrantonio - kolejna piękna historia z nutą magii. I taaaak mi się podoba w tej roli Patrick Swayze!

trzy życzenia

5 Mikołajek i Wakacje Mikołajka

(2009 i 2014)

Ogromnie mnie bawią te francuskie filmy!:) Cudowny klimat i duża dawka dobrego humoru:)) Przeuwielbiam! Pamiętam jak biegłam na premierę drugiej części do kina:)

francuskie filmy 2 mikołajek

6 Tajemniczy ogród

(1993, ale właśnie wychodzi nowa produkcja!)

Film i książka, która wywoływała u mnie bardzo dużo marzeń <3 Widzieliście??

The Secret Garden Stars Kate Maberly and Andrew Knott. ©Warner Brothers

7 Mój przyjaciel Hachiko

(2009)

Richard Gere  i niezwykły pies - historia oparta na faktach. Piękna relacja człowieka z psem i pop prostu film! Polecam!

mój przyjaciel hachico

8 Pan od muzyki

(2004)

Przechodzimy do filmów szalenie wzruszających, ale pięknych. Francuskie kino  i jeden w moich ulubionych filmów. I ta muzyka!

pan od muzyki

9 Lion. Droga do domu.

(2016)

Kolejny bardzo wzruszający film oparty na faktach, który oglądałam zaledwie wczoraj. Indie i zagubiony w Kalkucie chłopiec, który trafia do adopcji do Australii. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale końcówka i scena, kiedy pokazany jest filmik nie aktorów, a osób na których historia została oparta - wzruszenie maksymalne! Warto wspomnieć, że w filmie gra Dev Patel, Roooney Mara, czy Nicole Kidman. Nie jest to film dla małych dzieci, ale te starsze mogą zobaczyć niezwykłą historię.

lion droga do domu

10 Piękna i Bestia

(2017)

Coraz więcej filmów animowanych jest realizowanych w wersji fabularnej. Przygotuję o nich osobny wpis, ale chciałam, żeby mój ulubiony się tutaj znalazł. Emma Watson jako Bella <3 Uwielbiam oglądać ten film z projektora - magia! Ale w kinie oczywiście też byłam <3

piękna i bestia najlpesze filmy familijne

Polecam Wam także bogatą listę cudownych "bajek" czyli filmów animowanych wszech czasów

TUTAJ

Ona i On: Miłego oglądania!

Leave a reply