10 najlepszych filmów fantasy

hobbit

Filmy fantasy nie należą do szczególnie moich ulubionych, zdecydowanie bardziej ceni je mój mąż, ale niektóre z nich z pewnością warto obejrzeć by choć na chwilę przenieść się do innego świata. Poniżej nasza lista - przygotowana przez Kubę (i zatwierdzona przeze mnie;) ) naszym zdaniem najciekawszych filmów fantasy <3

1 Władcy Pierścieni

(pierwsza część 2001, druga 2002, trzecia 2003)

włada pierścieni powrt króla

Adaptacja najsłynniejszej powieści niesamowitego J.RR. Tolkiena. To chyba numer jeden spośród wszystkich filmów fantasy na świecie - mój mąż, bracia, przyjaciółka są wielkimi fanami, ja przy okazji musiałam je zobaczyć już wiele razy (mój najmłodszy brat przychodził do mnie jako dziecko i oglądał te filmy całe noce w moim pokoju:) ). Trzecia część "Powrót Króla" jest rekordzistą pod kątem ilości zdobytych Oscarów - aż jedenaście nagród - każda nominacja zamieniła się na Oscara. A Wy jesteście fanami tej serii filmów?

2 Hobbit

(pierwsza część 2012, druga 2013, trzecia część 2014)

hobbit film

Kolejna ekranizacja słynnej powieści J.R.R. Tolkiena. O ile w pierwszej części "szli i szli" to nie można jej odmówić uroku i początek mi się podobał (później usnęłam w kinie), ale Hobbit z pewnością ma w sobie jakąś magię. Widzieliście wszystkie trzy części?

3 Piraci z Karaibów

(pierwsza część 2003, druga 2006, trzecia 2007, czwarta 2011, piąta 2017)

piraci z karaibów film

To seria, którą absolutnie uwielbiam - (jak już wspominałam we wpisie z filmami, dzięki, którym się uśmiechniesz - TUTAJ). Johny Depp powinien dostać Oscara ( a dostał tylko nominację) i jak mówi Kuba, on się chyba po prostu powinien urodzić jako Jack Sparrow;) Oglądaliście?

4 Mumia

(pierwsza część 1999, druga 2001, trzecia 2008)

mumia najlepsze filmy fantasy

Zdecydowanie najbardziej polecamy dwie pierwsze części z Brendan Fraser i Rachel Weisz <3

5 Willow

(1988)

willow najlepsze filmy fantasy 2

Jeden z pierwszych filmów fantasy z lat osiemdziesiątych. Główną role zagrał Val Kilmer. To film, którego producentem był George Lucas <3

6 Opowieści z Narni

(pierwsza część 2005, druga 2008, trzecia 2010)

opowieście z narni dobre filmy fantasy

Filmy na podstawie słynnego cyklu C.S. Lewisa. Pięknie zrealizowane - dla całej rodziny <3 Żałujemy, że nie udało się nagrać wszystkich części. A Wy oglądaliście??

7 Harry Potter

(osiem części - 2001-2011)

To z kolei słynna adaptacja książek J.K. Rowling o chyba już najsłynniejszym młodym czarodzieju świata. Choć nie jestem wielką fanką Harrego Pottera, cudownie wspominam pobyt w amerykańskim parku rozrywki Universal i między innymi w całej wielkiej krainie związanej z Harrym Potterem - była niesamowita!

https://www.youtube.com/watch?v=9hXH0Ackz6w

8 Conan

(pierwsza 1982, druga 1984)

conan film fantasy

Jeden z pierwszych kultowych filmów fantasy w historii kina. Dzięki roli w tym filmie Arnold Schwarzenegger stał się gwiazdą w Hollywood.

9 Zaklęta w Sokoła

(1985)

zakleta w sokoła

Gwiazdorska obsada Michelle Pfeiffer, Rutger Hauer, Matthew Broderick.

10 Fantagiro

(pięć części 1991 - 1996)

fantagiro filmy fantasy które warto zobaczyć

Kultowa włoska seria filmów fantasy.

Bonus: Pierścień i róża

(1986)

Pierwszy polski film fantasy - w rolach głównych między innymi Katarzyna Figura i Zbigniew Zamachowski.

mumia film fantasy najlpesze

Ona i On: Miłego oglądania!

7 comments

  1. Kasia 11 października, 2020 at 19:28 Odpowiedz

    Uwielbiam filmy fantasy, mój mózg tego potrzebuje 😉 Władca pierścieni to mój pierwszy film tego typu, byłam nim oczarowana a muzyka Howarda Shore’a to magia <3 Do Hobbita podchodziłam ostrożnie, bo czytałam książkę, wiedziałam ile ma stron w porównaniu do Władcy Pierścieni i nie wierzyłam że potrzeba tylu części na ekranizację jednej książki. Obejrzałam dopiero kiedy pojawiły się wszystkie części i już nic nie mówię 😉 Piratów też uwielbiam, Johnny Depp- wiadomo, a dla mnie dodatkowo muzyka Hansa Zimmera <3 Bardzo lubię Twoje zestawienia 🙂

Leave a reply