Projekt Trzydziestka - szeroki uśmiech, szerokie perspektywy

AQ0A7994 (Niestandardowy)

Mój blog ma już prawie osiem lat. Od kiedy go prowadzę bardzo dużo zmieniło się w moim życiu, a przede wszystkim zmieniłam się ja. Z jednej strony to ja inspiruję innych, głównie kobiety, z drugiej sama się uczę siebie, swojego ciała, znacznie poszerzyłam swoje horyzonty i z każdym dniem jeszcze bardziej chcę się dzielić swoim doświadczeniem. 

Doskonale pamiętam moje początki - pół roku blog czekał na mnie pusty, bardzo chciałam, żeby powstał, a jednocześnie bałam się tego jak na moje wpisy zareagują inni. Chciałam pokazywać modę, a to oznaczało, że muszę pokazać również siebie. Anię, która miała wiele kompleksów, która wiedziała, że jeszcze długa droga przed nią, zanim siebie polubi i zanim stworzy swój własny styl. Gdzieś coś we mnie drzemało, ale wszystko w życiu to praca i doświadczenie. Metodą prób i błędów na oczach czytelników zmieniałam się z roku na rok.AQ0A7901 (Niestandardowy)

Jak jest dzisiaj? 

Przeczytałam wiele książek związanych z wyglądem, regularnie sięgam po czasopisma. Zachwycałam się (lub nie) kobietami w filmach, które tak często z Kubą oglądamy. Jestem bacznym obserwatorem i bez wątpienia podróże mocno wpłynęły na moje wybory, także modowe i te ogólnie związane z wyglądem. Zaczęłam zadawać sobie pytania: dlaczego skoro cały świat podziwia paryżanki,  reszta świata tak bardzo propaguje operacje plastyczne i dążenie do dziwnych, sztucznie stworzonych ideałów? Dlaczego Włoszki tak pięknie wyglądają nawet w dziennych stylizacjach i patrzy się na nie z podziwem, choć nie zawsze noszą rozmiar XS? Dlaczego jedne kobiety potrafią wyglądać stosownie do okazji, a inne tak często są przerysowane. A także dlaczego czasem tak szybko sięgamy po trendy, które kompletnie do nas nie pasują? I wreszcie dlaczego nie chcemy być po prostu sobą i cieszyć się życiem?

Mój styl jest więc zbiorem obserwacji i przemyśleń. Teraz mam prawie 32 lata i czuję, że zaczynam wiedzieć czego chcę. Ostatnie dwa lata to istna rewolucja w moim życiu! Znam swoje zalety, ale też wady - pracuję nad tymi, którymi mogę, te które są trwałe zaakceptowałam - serio! Kiedy jesteś spełnioną kobietą, wiesz już, że to TYLKO CIAŁO. Możesz się codziennie katować myślami "co by było gdyby", albo cieszyć się życiem, próbować zmieniać to co możesz, ale akceptować to czego nigdy nie zmienisz, a nawet przekuwać to w swój atut. Dove od lat uczy kobiety jak walczyć z kompleksami, jak akceptować siebie, marka pokazuje przeróżne kobiety i mówi nam, że wszystkie jesteśmy piękne - przecież każda z nas chce to usłyszeć! Od ponad 60 lat marka walczy z wyidealizowanym wizerunkiem kobiet w mediach, czy reklamach, a przede wszystkim uczy tego, że rozmiar, waga czy wzrost  nie mogą definiować poczucia własnej wartości - to takie ważne!

W najnowszej kampanii Dove słyszymy: szerokie biodra, to szerokie horyzonty. Ja dodam: szeroki uśmiech, szerokie perspektywy, szerokie możliwości, które każda z nas ma, jeśli jest otwarta na świat. Nie bez powodu to uśmiech jest naszą największą ozdobą i dużo nim zyskujemy, a każda z nas może go mieć:) Wszystko zależy od naszego nastawienia. Styl również - przecież u każdej z nas ewoluuje przez całe życie, więc to od nas zależy w którą stronę pójdziemy.

AQ0A7697 (Niestandardowy)AQ0A8726 (Niestandardowy)

Jestem szczęśliwa, że jestem częścią teamu Dove - marki, która od lat wspiera kobiety i która tak naprawdę zrewolucjonizowała nasz kobiecy świat. Marki, która od dawna w swoich reklamach pokazuje normalne, zwykłe kobiety, takie jak ja, czy Ty. A przede wszystkim kobiety tak różne! A jednocześnie wszystkie piękne i niesamowite, bo każda ma swoja historię. O tym właśnie mówi kampania marki Dove – Moje Piękno Moja Historia. Szeroki uśmiech = szerokie horyzonty - uśmiecham się nawet, kiedy to piszę! Bo to właśnie uśmiechem można zwojować świat. Przetestujcie to kiedyś same: na ulicy, w pracy, w galerii handlowej, po prostu uśmiechajcie się do ludzi. Zobaczcie ich reakcje, a wreszcie pomyślcie jak Wy się z tym czujecie. Uśmiech to najpiękniejsza ozdoba każdej z nas, bez wyjątków. Kiedy się uśmiechamy świat naprawdę wydaje się piękniejszy, możemy też nim zarażać ludzi wokół nas. Marka Dove nie jest tylko marką kosmetyczną, jest marką zaangażowaną społecznie, która wspiera i edukuje kobiety. Według badań, które prowadziło Dove, tylko 2 na 10 Polek uważa, że są piękne.. a jak jest u Ciebie?

Na koniec zdradzę Ci, że codzienna pielęgnacja także sprawia, że się uśmiecham. Lubię te chwile tylko dla mnie, w zaciszu łazienki, albo w sypialni - balsam do ciała zawsze stoi na moim stoliku nocnym. Tuż przed snem kremuję ramiona, czy stopy - lubię ten rytuał i przyjemny zapach na dobry sen. Każdego dnia warto poświęcić choć kilka chwil sobie, na przyjemności, które są w zasięgu ręki każdej z nas.

Pamiętaj, że to Ty definiujesz piękno i masz prawo czuć się piękna! Akceptujesz siebie? Co chciałabyś w sobie zmienić? Lubisz swój styl?

AQ0A7785 (Niestandardowy)AQ0A7774 (Niestandardowy)AQ0A7806 (Niestandardowy) AQ0A7844 (Niestandardowy) AQ0A7881 (Niestandardowy) AQ0A7909 (Niestandardowy) AQ0A7913 (Niestandardowy) AQ0A7949 (Niestandardowy) AQ0A8717 (Niestandardowy) AQ0A7915 (Niestandardowy) AQ0A7817 (Niestandardowy) AQ0A7859 (Niestandardowy) AQ0A8019 (Niestandardowy)

Ona: To moje piękno i moja historia - cieszę się, że dotrwałaś do końca wpisu! <3

10 comments

 1. Paula 22 października, 2019 at 08:07 Odpowiedz

  Piękny wpis 😉 i tak od rana tyle pozytywnych emocji 😉 ja jeszcze nie akceptuje siebie ale dążę do tego, chce kilka rzeczy w sobie zmienić i wtedy mam nadzieję, że moja samokrytyczna ocena już nie będzie tak krytyczna 😉 miłego dnia 😉

 2. Patrycja 23 października, 2019 at 10:50 Odpowiedz

  Aniu! W pełni się z tobą zgadzam i popieram takie wpisy! Ważne, żeby dotarły do jak największej ilości osób, ponieważ im więcej osób pokocha swój wygląd, tym więcej uśmiechniętych osób wokół nas! Pozdrawiam i czekam na następne wpisy!

 3. Zuza 25 października, 2019 at 12:04 Odpowiedz

  Jeju, jesteś taka piękna i piszesz, że miałaś problem z tym, jak wyglądasz… az ciężko w to uwierzyć. Ale z drugiej strony dobrze wiem, że to, co nas samym w sobie przeszkadza często jest niezauważane przez innych i to tylko kwestia naszej głowy. I szczerze… mam wrażenie, że te badania Dove mówią prawdę – mało z nas tak naprawdę w pełni się akceptuje. Smutne, ale niestety prawdziwe :(. Dlatego… podejmuję Twoje wyzwanie i zaczynam uśmiechem wojować świat (a ten jest moim atutem!) 🙂

 4. Rozi 25 października, 2019 at 16:46 Odpowiedz

  Oczywiście to jest kwestia indywidualna, ale generalnie jestem zdania, że z biegiem czasu rodzi się w nas większa świadomość własnego piękna… i ogolnie siebie! Trzydziestka do dobry moment – dobrze, jeśli do tej pory miałysmy czas trochę się poznać, pobyć same ze sobą… Jestem zdania, że od miłości własnej zaczynają sie jakiekoleik inne relacje. A nie na odwrót, jak to często bywa.

 5. Joanna M. 2 listopada, 2019 at 18:43 Odpowiedz

  Nie jestem z Wami od początku, czyli od 8 lat, tylko od ok. 3-4 lat (jak mogłam wcześniej nie trafić na fashionable.com?!) i muszę przyznać, że bardzo mnie inspirujecie, szczególnie inspirują mnie Wasze podróże. Oczywiście uwielbiam też Twoje, Aniu, rady i pomysły dot. mody i urody :). Dziękuję i pozdrawiam!

 6. infomiasto.eu 6 listopada, 2019 at 01:01 Odpowiedz

  Zadbana kobieta jest jak wino im starsza tym lepsza o ile ma radość życia i uśmiech na twarzy. A przynajmniej ja tak to zawsze widzę.

 7. Dagmara 20 listopada, 2019 at 11:54 Odpowiedz

  Ja również niedługo kończę 30 lat i z jednej strony trochę zazdroszczę dwudziestolatkom, że są te 10 lat “do przodu” i mogą wykorzystać ten czas w cudowny sposób, ale z drugiej strony, jak sobie przypomnę moje kompleksy, które potrafiły popsuć mi wakacje, czy wieczorne wyjście na miasto, moją niepewność, niskie poczucie własnej wartości, to naprawdę cieszę się, w jakim momencie jestem teraz i nie chciałabym się cofnąć w czasie

Leave a reply