Moja klasyczna stylizacja - czarna plisowana spódnica i biała bluzka - Grand Hotel w Łod

DSC_2877 (Niestandardowy)

Wróciliśmy do Polski, gdzie już skutecznie przyszła jesień. Nieco to dla nas przerażające, bo podczas naszego wyjazdu do Toskanii mieliśmy idealną pogodę: codziennie między 25, a 33 stopnie i ani kropli deszczu.  Dziś w drodze do Trójmiasta, a za oknami deszcz… Jesień lubię natomiast za te przyjemne chwile w ciepłym domu. Za rozgrzewające herbaty, za otulające tkaniny, za płomień świec. Lubię także jesienne ubrania i komponowanie stylizacji, które są bardziej rozbudowane niż te letnie.

DSC_3289 (Niestandardowy)

Dlatego dziś mam dla Was moją stylizację z bardzo szczególnego miejsca, która czekała na publikację kilka miesięcy. Zamarzyłam, żeby zrealizować sesję zdjęciową w Grand Hotelu w Łodzi. Czasu było niewiele, ponieważ ten historyczny hotel zyskał nowych właścicieli, którzy chcą przywrócić jego świetność w zupełnie nowej formie. Jak będzie wyglądał nie wiadomo, ale sam Grand Hotel to bardzo ciekawe miejsce na mapie Łodzi. Funkcjonował od 1888 roku, przez lata związany z filmem  i ludźmi sztuki – w ostatnich latach można było znaleźć w nim apartamenty sygnowane znanymi nazwiskami: Beaty Tyszkiewicz, Jana Machulskiego, Krystyny Jandy, czy Jerzego Stuhra. Hotel funkcjonował jako bardzo ciekawe miejsce – w 1908 roku w hotelu otwarto kino, które funkcjonowało przez ponad dwadzieścia lat, w kolejnych latach w tej samej salo otwarto teatr. Nagrywano w nim wiele filmów, a jednym z ostatnich była Zimna Wojna – na scenie teatralnej hotelu była realizowana scena tańca. Z zapartym tchem przemierzałam piętro po piętrze, a moja wyobraźnia szalała - jeden hotel, tyle osobistości, tyle historii...

Na ten dzień wybrałam bardzo klasyczną stylizację - czarną plisowana spódnicę, która jest jedna z moich ulubionych, białą bluzkę od Manaifiq&Co i płaszcz Mango, który upolowałam w jednym z niemieckich outletów. Stylizację black&white dopełniły dodatki: beżowa torebka Chloe (którą przywiozłam z włoskiego outletu - TUTAJ), broszka Chanel (o której pisałam TUTAJ), a także cudowna biżuteria Apart, w tym TA piękna bransoletka i zegarek Elixa - znajdziecie go TUTAJ.

Zabieram Was na mały tour po hotelu - chwilę po naszej wizycie rozpoczynała się wyprzedaż mebli i dodatków hotelowych, a niektóre sale, które zobaczycie na zdjęciach były już pod nią przygotowane.

DSC_3390 (Niestandardowy) DSC_3359 (Niestandardowy)

DSC_2921 (Niestandardowy) DSC_2964 (Niestandardowy) DSC_2981 (Niestandardowy)

piękna bransoletka Apart z precyzyjną regulacją - znajdziecie TUTAJ

DSC_2973 (Niestandardowy) DSC_2966 (Niestandardowy) DSC_2988 (Niestandardowy) DSC_3146 (Niestandardowy) DSC_2968 (Niestandardowy) DSC_2831 (Niestandardowy) DSC_2822 (Niestandardowy) DSC_2668 (Niestandardowy) DSC_2672 (Niestandardowy) DSC_2649 (Niestandardowy) DSC_2896 (Niestandardowy) DSC_2689 (Niestandardowy) DSC_2900 (Niestandardowy) DSC_2891 (Niestandardowy) DSC_2758 (Niestandardowy) DSC_2903 (Niestandardowy) DSC_2884 (Niestandardowy) DSC_3295 (Niestandardowy) DSC_3281 (Niestandardowy) DSC_3300 (Niestandardowy) DSC_3303 (Niestandardowy) DSC_3305 (Niestandardowy) DSC_3366 (Niestandardowy) DSC_3404 (Niestandardowy)

Bardzo dziękuję Karolinie @onicniepytaj i Michałowi @szubertphotography za realizację zdjęć w tym magicznym miejscu. Myślę, że dla całej naszej czwórki to była fantastyczna przygoda! <3

*bluzka Manifiq&Co

spódnica TkMaxx

płaszcz Mango

torebka Chloe

szpilki Celebrity

broszka Chanel

biżuteria Apart

zegarek Elixa

Ona: Łódź ma tyle ciekawych miejsc, które wciąż odkrywam! <3

7 comments

  1. juna 24 września, 2019 at 14:40 Odpowiedz

    Chociaż nie noszę spódnic, to powiem szczerze, że na tą bym się zdecydowała. Całe to zestawienie jest moim zdaniem co najmniej niezłe. I przypomina mi taki troszkę nowoczesny france styl.

Leave a reply