Uwielbiam remonty, więc nie ma roku w którymś czegoś bym nie kombinowała, tym razem padło na przedpokój w moim rodzinnym domu, w którym od kilku miesięcy trwa remont. To wbrew pozorom bardzo istotne pomieszczenie w naszym mieszkaniu czy domu. Z jednej strony zwykle nie jest duży i wolimy pieniądze przeznaczyć na bardziej strategiczne miejsca jak kuchnia czy salon, z drugiej to przecież tu witamy naszych gości, a także dla nas to pierwsze miejsce, które widzimy po wejściu do domu.
Przedpokój o którym mowa w tym poście, jest dość mały, wąski i ciemny. Przed remontem panowała tu seledynowa zieleń paneli, a także ciemnozielone płytki na podłodze (żałuję, że tego nie uwieczniłam). Kiedy mój tata zrobił tu demolkę i przygotował pomieszczenie do zmian, wyglądał tak:
W metamorfozie takiego pomieszczenia istotne jest to, żeby korespondowało z wnętrzem z którym sąsiaduje. W domu moich rodziców po lewej stronie znajduje się kuchnia, z prawej wchodzi się do przechodniego salonu, który prowadzi do pokoju wypoczynkowego (to stary dom, więc rozkład pomieszczeń jest dość specyficzny). Z góry wiedziałam, że kolory muszą współgrać z tymi pomieszczeniami. Jednocześnie chciałam, żeby wnętrze było funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Najpierw trwały prace remontowe, które polegały na przygotowaniu ścian do malowania, obudowaniu kaloryfera, a także postawieniu ścianki i stworzeniu mini garderoby na buty i kurtki. Następnie przyszedł czas na wybór koloru ścian...
Jak wybrać farbę do przedpokoju - Magnat Ceramic
Przede wszystkim z pomocą w wyborze farby przyszedł nam Magnat Ceramic. Są to farby, które bazują na ceramicznych komponentach oraz najwyższej jakości żywicach i pigmentach, dzięki czemu idealnie nadają się do takich pomieszczeń, w których mamy większe ryzyko zabrudzeń na ścianie. Przede wszystkim nie absorbują nawet "trudnych" plam i są odporne na zmywanie (możemy zmywać zabrudzenia bez ryzyka zmycia farby). W takiego rodzaju pomieszczeniu bardzo ważna jest jakość farby - mokre kurtki, parasole, kurz wnoszony z zewnątrz to wszystko może narazić nasze ściany na szybkie zabrudzenia.
Jeśli chodzi o kolorystykę na pierwszą myśl przyszedł nam oczywiście biały kolor, ale kiedy zobaczyliśmy paletę kolorów, postanowiliśmy pójść w jasną szarość (kolor C30 srebrzysty granit) i turkus (kolor C39 naturalny turkus) - ten kolor pięknie komponuje się z sofą, która znajduje się w salonie. Jasna szarość dodała fajnego charakteru w pomieszczeniu, z resztą zobaczcie sami. Teraz przyszedł czas na zrobienie zabudowy na buty, wybieramy też praktyczny wieszak z wąskim siedziskiem, a także myślimy nad rodzajem lustra - to złote jest za ciężkie do tego pomieszczenia, ale za to bardzo ładnie komponuje się z turkusem.
Zobaczcie efekt naszej metamorfozy, dzięki nowym kolorom Magnat, a u nas trwa remont biura, które ostatnio pokazywałam Wam na instastories! 120 metrów przestrzeni i będzie się trochę działo!:) Myślę, że nieco zaskoczymy Was kolorami, ale zupełnie szczerze Magnat zainspirował mnie do trochę odważniejszych decyzji:)
szarość C30 srebrzysty granit od Magnat Ceramic ma naprawdę piękny odcień!
Farby Magnat Ceramic kupicie oczywiście w marketach budowlanych i sklepach posiadających w ofercie tego typu produkty, natomiast w sklepie internetowym możecie zobaczyć inspiracje, paletę kolorów, a nawet zobaczyć jaki rodzaj farby sugerowany jest do danego pomieszczenia - TUTAJ.
Ona: Już nie mogę się doczekać, kiedy pokażemy Wam biuro!
On: Będzie ciekawie!
Jak pięknie! Masz talent do wnętrz!
Ślicznie się prezentują te połączenia kolorystyczne! Elegancko, prosto i z gracją 🙂
Ten niebieski kolor jest bardzo ciekawy, nie zdecydowałabym się na taki raczej w domu
Efekt końcowy bardzo ładny! Uwielbiam połączenia szarości z jakimś mocnym akcentem kolorystycznym. Czy planujecie jeszcze jakoś zagospodarować te ściany? Troszkę na nich pusto, myślę, że jakieś zdjęcia czy grafiki mogłyby fajnie urozmaicić wystrój.
Kolor niebieski nie należy do moich ulubionych, ale w połączeniu z szarością prezentuje się ciekawie. Osobiście postawiłabym pewnie na jasny odcień zieleni.