Metamorfoza przedpokoju - jak wybrać kolor ścian

AQ0A9477

Uwielbiam remonty, więc nie ma roku w którymś czegoś bym nie kombinowała, tym razem padło na przedpokój w moim rodzinnym domu, w którym od kilku miesięcy trwa remont. To wbrew pozorom bardzo istotne pomieszczenie w naszym mieszkaniu czy domu. Z jednej strony zwykle nie jest duży i wolimy pieniądze przeznaczyć na bardziej strategiczne miejsca jak kuchnia czy salon, z drugiej to przecież tu witamy naszych gości, a także dla nas to pierwsze miejsce, które widzimy po wejściu do domu.

Przedpokój o którym mowa w tym poście, jest dość mały, wąski i ciemny. Przed remontem panowała tu seledynowa zieleń paneli, a także ciemnozielone płytki na podłodze (żałuję, że tego nie uwieczniłam). Kiedy mój tata zrobił tu demolkę i przygotował pomieszczenie do zmian, wyglądał tak:

20190722_235213

W metamorfozie takiego pomieszczenia istotne jest to, żeby korespondowało z wnętrzem z którym sąsiaduje. W domu moich rodziców po lewej stronie znajduje się kuchnia, z prawej wchodzi się do przechodniego salonu, który prowadzi do pokoju wypoczynkowego (to stary dom, więc rozkład pomieszczeń jest dość specyficzny). Z góry wiedziałam, że kolory muszą współgrać z tymi pomieszczeniami. Jednocześnie chciałam, żeby wnętrze było funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Najpierw trwały prace remontowe, które polegały na przygotowaniu ścian do malowania, obudowaniu kaloryfera, a także postawieniu ścianki i stworzeniu mini garderoby na buty i kurtki. Następnie przyszedł czas na wybór koloru ścian...

Jak wybrać farbę do przedpokoju - Magnat Ceramic

Przede wszystkim  z pomocą w wyborze farby przyszedł nam Magnat Ceramic. Są to farby, które bazują na ceramicznych komponentach oraz najwyższej jakości żywicach i pigmentach, dzięki czemu idealnie nadają się do takich pomieszczeń, w których mamy większe ryzyko zabrudzeń na ścianie. Przede wszystkim nie absorbują nawet "trudnych" plam i są odporne na zmywanie (możemy zmywać zabrudzenia bez ryzyka zmycia farby). W takiego rodzaju pomieszczeniu bardzo ważna jest jakość farby - mokre kurtki, parasole, kurz wnoszony z zewnątrz to wszystko może narazić nasze ściany na szybkie zabrudzenia.

Jeśli chodzi o kolorystykę na pierwszą myśl przyszedł nam oczywiście biały kolor, ale kiedy zobaczyliśmy paletę kolorów, postanowiliśmy pójść w jasną szarość (kolor C30 srebrzysty granit) i turkus (kolor C39 naturalny turkus) - ten kolor pięknie komponuje się z sofą, która znajduje się w salonie. Jasna szarość dodała fajnego charakteru w pomieszczeniu, z resztą zobaczcie sami. Teraz przyszedł czas na zrobienie zabudowy na buty, wybieramy też praktyczny wieszak z wąskim siedziskiem,  a także myślimy nad rodzajem lustra - to złote jest za ciężkie do tego pomieszczenia, ale za to bardzo ładnie komponuje się z turkusem.

Zobaczcie efekt naszej metamorfozy, dzięki nowym kolorom Magnat, a u nas trwa remont biura, które ostatnio pokazywałam Wam na instastories! 120 metrów przestrzeni i będzie się trochę działo!:) Myślę, że nieco zaskoczymy Was kolorami, ale zupełnie szczerze Magnat zainspirował mnie do trochę odważniejszych decyzji:)

AQ0A9414 1567381176282 AQ0A9477

szarość C30 srebrzysty granit od Magnat Ceramic ma naprawdę piękny odcień!

AQ0A9482

Farby Magnat Ceramic kupicie oczywiście w marketach budowlanych i sklepach posiadających w ofercie tego typu produkty, natomiast w sklepie internetowym możecie zobaczyć inspiracje, paletę kolorów, a nawet zobaczyć jaki rodzaj farby sugerowany jest do danego pomieszczenia - TUTAJ.

Bez tytułu

1567381238346 1567381293942 AQ0A9443 AQ0A9435 AQ0A9482 AQ0A9493 AQ0A9489 AQ0A9501 AQ0A9513 AQ0A9414

Ona: Już nie mogę się doczekać, kiedy pokażemy Wam biuro!

On: Będzie ciekawie!

5 comments

  1. dommieszkani 19 września, 2019 at 12:43 Odpowiedz

    Efekt końcowy bardzo ładny! Uwielbiam połączenia szarości z jakimś mocnym akcentem kolorystycznym. Czy planujecie jeszcze jakoś zagospodarować te ściany? Troszkę na nich pusto, myślę, że jakieś zdjęcia czy grafiki mogłyby fajnie urozmaicić wystrój.

  2. Zakochana w sztuce 31 października, 2019 at 13:32 Odpowiedz

    Kolor niebieski nie należy do moich ulubionych, ale w połączeniu z szarością prezentuje się ciekawie. Osobiście postawiłabym pewnie na jasny odcień zieleni.

Leave a reply