Projekt pokój telewizyjny część 1 - wykładzina dywanowa i nasze inspiracje

AQ0A5974

Zaczęło się - jedni powiedzą totalny armagedon, inni spełnianie marzeń, czyli nic innego jak po prostu remont generalny! Z jednej strony bardzo ucieszyłam się, kiedy skończyliśmy wszystkie prace w naszym domu, z drugiej ogarnął mnie smutek, że już koniec. Nie byłabym sobą, gdybym tak po prostu poprzestała na tym co jest - kocham remonty, zmiany, wymyślanie koncepcji i składanie tych puzzli, zwanych również urządzaniem wnętrz.
Jak wiecie nasz dodatkowy dom w Łodzi jest na podwórku moich rodziców, dzielimy więc wiele i spędzamy sporo czasu
razem. Mój dom rodzinny to stary dom z lat trzydziestych, który moi dziadkowie kupili mniej więcej
pięćdziesiąt lat temu. Dom wielopokoleniowy w którym się wychowałam i spędziłam bardzo szczęśliwe lata z rodzicami,
czwórką młodszego rodzeństwa i babcią i dziadkiem. Jak przystało na wielodzietną rodzinę, dom zawsze był pełen ludzi, włoski klimat - głośno, dużo emocji i dużo miłości. Remont przy tylu dzieciach, to nigdy nie był total remont. Raz nowa podłoga, innym razem zmiana mebli, czy malowanie pokoi. Stwierdziłam więc, że trzeba to zmienić i raz zrobić wszystko porządnie, od początku do końca. W domu nie ma już dzieci, są dorośli faceci, czyli moi bracia, siostra mieszka we Francji,
a ja...no wiadomo - żony zwykle wyfruwają z rodzinnego domu.

Od kiedy częściej mieszkamy w Łodzi moi bracia, czy tata często organizują sobie wspólne oglądanie widowisk sportowych, czy filmów. Gramy w gry planszowe, czy po prostu wieczorami rodzinnie siadamy i rozmawiamy. Stwierdziliśmy, że dla naszej rodziny idealny byłby pokój telewizyjny - wygodny pokój odpoczynku, spotkań i relaksu. Duża sofa, fotel, biblioteczka z książkami, czasopismami z grami planszowymi i duży ekran do oglądania filmów. Marzenia rosły. Bardzo chcieliśmy, żeby było przytulnie. Jednocześnie wiedziałam, że tutaj wprowadzę inny styl, klimat trochę loftowy, nieco retro i nuty nowoczesności.

20181028_112826

Wszystko zaczyna się od podłogi - wykładzina dywanowa

A jak wiadomo wszystko zaczyna się od podłogi. Pokój, który właśnie staje się tym wymarzonym to nasz dziecięcy pokój - mój i mojego rodzeństwa! 25 metrów szczęścia pięcioosobowej ekipy. Dopiero, kiedy miałam 12 lat, rodzice rozbudowali dom,podwyższyli górę i dostałam własny pokój. Ten pokój stał się rodzinną jadalnią, którą obecnie przenosimy do pokoju, który kiedyś należał do moich dziadków - dzięki temu nowa jadalnia także nabierze nowego, sentymentalnego znaczenia. I tak powstaje pokój telewizyjny. Dawno temu była w nim wykładzina, później na długo zagościły panele, a teraz zdecydowaliśmy się na wykładzinę dywanową.  Zamarzył się nam przytulny i komfortowy pokój w którym oglądamy wspólnie filmy i każdemu jest przyjemnie. Gramy w gry planszowe, siadamy na podłodze wokół stolika i jest po prostu wygodnie. Wybraliśmy się do sklepu Komfort - marki, która wzięła udział w naszym projekcie, żeby obejrzeć asortyment i wybrać coś ciekawego. Okazało się, że wybór jest naprawdę duży!

Co warto wiedzieć wybierając wykładzinę dywanową

Zebrałam dla Was kilka porad i spostrzeżeń, które mogą ułatwić Wam wybranie wykładziny.

1

Po pierwsze wybór jest duży, a wykładziny mają różne rodzaje i ceny. Wszystko zależy na czym zależy nam najbardziej i jaki model wyda nam się satysfakcjonujący. W sklepie Komfort możecie dotknąć wszystkich wykładzin. Podzielone są mniej więcej sekcjami cenowymi i kolorami, co znacznie ułatwia wybór. My wybraliśmy wykładzinę Pissaro, którą możecie zobaczyć TUTAJ

20181022_181056

2

W sklepie możemy skorzystać z porady pracownika, ale też wypożyczyć mały próbnik wykładziny, na przykład, żeby zestawić go z kolorem mebli do których ma pasować. To bardzo wygodna opcja, z której skorzystaliśmy.

20181019_120932

3

Miękka wykładzina to nie tylko zasługa samego produktu - trzeba wybrać odpowiedni podkład. Są pomieszczenia w których lepiej wybrać ten cieńszy, ale do sypialni czy pokoju telewizyjnego idealny będzie ten grubszy, dzięki któremu komfort będzie większy - nasza podłoga jest teraz niesamowicie przyjemna!

20181022_181251

4

Wykładziny w sklepach Komfort możemy zamówić z montażem, co także ułatwia sprawę i oszczędza czas - specjaliści robią to raz dwa!

AQ0A5938

5

Bardzo podoba mi się pomysł wykorzystania wykładziny nie tylko na podłogę, ale także zamiast listwy ochronnej na ścianie - wygląda to bardzo estetycznie i jest praktyczne.

AQ0A6026

6

Wykładzinę dywanową możemy także zamówić w dowolnym rozmiarze w formie dywanu. Jakby tego było mało, możemy połączyć kilka wzorów i kolorów i stworzyć unikatowy dywan. Wykładziny w Komfort mają kilka rodzajów wykończeń , więc produkt staje się spersonalizowany i mamy wpływ na jego wygląd - wykończenie skórą, materiałem, czy delikatnym obszyciem - wszystko zależy jaki efekt chcemy osiągnąć.

AQ0A5943

Wszystkie wykładziny dywanowe możecie obejrzeć w sklepach Komfort lub na stronie internetowej TUTAJ. Jeśli macie ochotę przeczytać więcej o budowie wykładziny i zagłębić się w bardziej techniczne informacje, zapraszam TUTAJ.

W moim wpisie możecie podejrzeć wstępną metamorfozę tego wnętrza. Już wiemy, że wykładzina była doskonałym pomysłem i choć w pokoju nie ma jeszcze mebli, już miło spędza się w nim czas. Poduchy, koce i kosze także pochodzą z Komfort - zdecydowanie polecam Wam zajrzeć tam, jeśli szukacie nietuzinkowych i bardzo dobrej jakości tego typu dodatków. Nie wspomnę, że możecie trafić na bardzo fajne oferty, a jakość i cena chociażby poduch naprawdę Was zaskoczy!

20181120_100812 20181103_201957 AQ0A5925 AQ0A5928 AQ0A5968 AQ0A5934 AQ0A6023 AQ0A6021 20181018_180307 20181022_181237

Ona: To będzie świetne miejsce - nie mogę się doczekać, kiedy pokażę Wam dalsze etapy prac!

21 comments

  1. Janka 24 listopada, 2020 at 19:32 Odpowiedz

    Ja też się zdecydowałam na wykładzine, ale dopiero jak kupiłam roombę, bo samej by mi się nie chciało sprzątać 😀 A tak, raz dwa i czysto!

Leave a reply