10 Miejsc które, warto odwiedzić w Paryżu

paryż ja

Po raz pierwszy Paryż odwiedziliśmy w 2015 roku z okazji czwartej rocznicy ślubu. Wtedy to było dla mnie spełnienia najskrytszych marzeń, tych jeszcze z dzieciństwa, kiedy to oglądałam dobranockę Madeline jak już wspominałam mieszkaliśmy w artystycznej dzielnicy Montrmartre w wynajętym na tydzień mieszkaniu. Mam niesamowite wspomnienia z tamtej podróży i mimo jakiegoś takiego lęku przed tym miastem bardzo chciałam tam wrócić. Udało się całkiem niedawno i odkrywaliśmy Paryż na nowo. Wszystkie posty, które dotychczas znajdziecie TUTAJ.

20180504_160006

Dzisiaj zaproponuję wam 10 miejsc, które moim zdaniem są "must have" do odwiedzenia w Paryżu:

1 Wieża Eiffla

To najbardziej znany obiekt w Paryżu, a nawet w całej Francji, choć pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jeden z najbardziej znanych na świecie, a na pewno w Europie. Zbudowano ją z okazji światowej wystawy w 1889 roku, która miała upamiętniać setną rocznicę rewolucji francuskiej i pokazać potęgę Francji. Jej konstruktorem był Gustave Eiffel, co ciekawe po 20 latach miała być rozebrana. Na wieży dostępne są trzy poziomy widokowe, na pierwsze dwa możemy dostać się schodami i windą, a na ostatnie tylko windą. Wieża ma wysokość 324 metrów, a jej wysokość zmienia się podobno o 18 centymetrów w zależności od temperatury.

Wejście na wieże Eiffla kosztuje 25 euro za osobę (choć nie jestem pewna, czy te cenny nie zmieniają się w ciągu roku), polecamy zarezerwować i kupić go wcześniej przez internet, żeby uniknąć kilku godzinnych kolejek. O wieży Eiffla pisałam już TUTAJ.

wieża eiffla wieża eiffla paryż 3 wieża eiffla 2paryż my20180503_231903

Pola Marsowe 

To miejsce, a właściwie rozległy park, który znajduję się tuż przy Wieży Eiffla. Kiedyś odbywały się tam ćwiczenia wojskowe i duże wystawy, dziś to miejsce uwielbiane przez turystów i słynne z pikników pod wieżą - koc, świeża bagietka, ser, makaroniki i gotowe 🙂

pola marsowe miejsce na piknik przy wieży eiffla

Plac Trocadero 

To wspaniałe miejsce i idealny taras widokowy na którym turyści bardzo chętnie robią sobie zdjęcia. To właśnie tutaj odbywają się magiczne sesje zdjęciowe, modowe czy ślubne.DSC_4746wdo na plac trocadero 3 plac trocadero widok na paryż i plac trocadero 4

Montparnasse 

Wieża Eiffla jest obiektem westchnień turystów, jednak z wieży nie widać jej samej :))) Jeśli liczycie na cudowne widoki symbolu Paryża, koniecznie wybierzcie się na Montparnasse. Jest to najwyższy biurowiec w mieście - na jego szczycie pięćdziesiątej dziewiątej kondygnacji znajduje się wspaniały i przestronny taras widokowy. Wjazd kosztuje 15 euro za osobę i zdecydowanie warto wydać te pieniądze.Więcej przeczytacie TUTAJ

montparnasee wieża widokowa na paryż montparnasee 4montparnasse punkt widokowy na wieżę eiffla

2 Luwr

Luwr odwiedziliśmy poprzednim razem, to obecnie muzeum sztuki  i jedno z największych i najchętniej odwiedzanych miejsc tego typu na świecie. Ogrom tego miejsca zaskakuje, żeby choć na chwilę stanąć przy każdym eksponacie trzeba by chyba spędzić tam miesiąc. Znajdziemy tam miedzy innymi tak słynne dzieła jak Mona Lisa czy Wenus z Milo. Więcej moich wspomnień z Luwru znajdziecie TUTAJ.

luwr 1 luwr 3 luwr 4 luwr 2luwr 11luwr 9

3 Dzielnica Montrmartre

To miejsce do którego mam duży sentyment - w końcu to mieszkaliśmy za pierwszym razem w Paryżu. To klimatyczne miejsce w artystycznym klimacie : kręte uliczki prowadzące na wzgórze, kolorowe witryny, magiczne latarnie. To trzeba po prostu zobaczyć, była to siedziba bohemy artystycznej, której ducha czuć do dziś.

ania zając paryż artystyczna dzieln ica montmartremontmartre 3 montmartre 2 montmartre 7montmartre

Kabarety i Moulin Rouge

W okolicy Montmartre znajdowało się wiele lokali poświęconych rozrywce, teatrów czy kabaretów, wśród których najsłynniejszym do dziś jest oczywiście Moulin Rouge. O ile sam budynek kabaretu i słynny wiatrak rzeczywiście wygląda ciekawie, o tyle sama okolica tego miejsca jest nieco odrażająca. Z artystycznej części Mon prowadzi do niego aleja wątpliwej urody Sex-Shopów. Ale chyba właśnie taki jest Paryż - kontrastowy.

Więcej o urokach dzielnicy Montmartre przeczytacie TUTAJ

moulin rouge w paryżu moulin rouge 2 moulin rouge 1

 4 Sacré-Cœur

Przepiękna Bazylika na wzgórzu Montrmartre zbudowana w 1876 roku. Nazywana jest biała bazyliką, ponieważ do jej budowy użyto trawertynu, który pod wpływem słońca zachowuje swój piękny jasny odcień. Ze schodów katedry można podziwiać Paryż, nigdy nie zapomnę niesamowitego koncertu karaoke, w którym uczestniczyliśmy jako widzowie - widoki na Paryż nocą i muzyka - musiało być pięknie 🙂

sacre coeur sacre coeur 2sacre coeur co warto zobaczyć w paryżu

5 Katedra Notre-Dame

Słynna Paryska katedra, której budowa rozpoczęła się w XII wieku i trwała ponad 180 lat. Wzniesiono ją na wyspie na Sekwanie, a jej nazwa tłumaczy się "Nasza Pani". Katedra na żywo robi naprawdę niesamowite wrażenie. Przed katedrą Notre-Dame znajduje się pomnik Jana Pawła II.

co warto zobaczyć w paryżu ania zając notre dame katedra

moją stylizacje z tego dnia znajdziecie TUTAJ

katedra notre damekatedra notre dame de paris w paryżu20180503_205446co arto zobaczyć w paryżu ania zając notre dame

6 Avenue des Champs-Élysées

Reprezentacyjna aleja Pól Elizejskich jest to modny deptak spacerowy, w części w pobliżu Łuku Triumfalnego znajdują się liczne sklepy, salony modowe i samochodowe.

zakupy paryż champs elysees 22 zakupy Paryż 23 zakupy Paryż

7 Łuk Triumfalny

Budowę Łuku rozpoczęto w 1806 roku, na zlecenie Napoleona. Pomnik stoi na placu Charles-de-Gaulle i został zbudowany dla upamiętnienia zmarłych żołnierzy podczas wojen rewolucji francuskiej i napoleońskiej.

uk triumfaalnyłuk triumfalny w paryżułuk triumfalny paryż 5łuk triumflny paryż 3

8 Most Aleksandra III

Słynny, romantyczny paryski most z XIX wieku.

co warto zobaczyć w paryżu most aleksandra 2 most aleksandra paryż

9 Galeries Lafayette

Jedna z najsłynniejszych paryskich galerii handlowych, podzielona na trzy części - budynek z żywnością, asortymentem dla mężczyzn, a także na sektor kobiecy i beauty. Jest to przepiękne miejsce, bardzo elegancko zaaranżowane, a złote sklepienia i balkony robią niesamowite wrażenie.

galeria Lafayette galeria la fayette paryż 3galeria lafayette w paryżu

10 Disneyland

Słynny park rozrywki znajduje się zaledwie 35 minut drogi kolejką z centrum Paryża. W czasie poprzedniej wizyty, jeden dzień naszej paryskiej przygody poświęciliśmy własnie na Disneyland. Na moim blogu możecie już przeczytać post z tego magicznego miejsca TUTAJ i TU, a pierwszy film już na moim kanale TUTAJ.

20180501_193305 20180501_124823-01 20180501_220021 20180502_112637-02 20180502_110224 20180501_181604 20180502_222236

Zapraszam Was także na mój film z Paryża TUTAJ lub tu:

Ona: Jeszcze tam wrócimy!

On: Z pewnością!:)

13 comments

  1. Monika 12 lipca, 2018 at 05:05 Odpowiedz

    Sacré-Cœur dla mnie to magiczne miejsce. Podczas mojego pierwszego pobytu w Paryzu w 2015r. moj (juz) maz ukleknal przede mna, i poprosil o reke. Od tamtego czasu jestesmy w Paryzu raz do roku. Za kazdym razem odkrywam nowe miejca, i coraz bardziej zakochuje sie w tym miescie. Paryz nigdy mi sie nie znudzi 🙂 <3

  2. ladymamma.pl 15 lipca, 2018 at 22:30 Odpowiedz

    Paryż jest piękny, jednak zdecydowanie bardziej kocham Pragę! <3 Jak dla mnie najpiękniejsza w Europie… A co do samego Paryża to na zawsze będzie zajmował wyjątkowe miejsce w moim sercu, bo tu mąż mi się oświadczył… 🙂

Leave a reply