7 faktów na temat ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle

meghan i harry

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle już jutro! Media na całym świecie ekscytują się tym wydarzeniem i przyznaję, że ja trochę też... Kiedy miałam 10 lat i spędzałam ostatnie dni wakacji u rodziny na wsi, pamiętam jak dowiedziałam się o śmierci księżnej Diany, która mnie małej dziewczynce była wtedy nieznana. Moja niewiele starsza koleżanka z takim przejęciem opowiadała o tym swojej babci (przyjechała rowerem specjalnie po to, żeby ją poinformować), tak że i mnie ten temat bardzo przejął. Na internet wtedy nie mogłam liczyć, ale o rodzinie królewskiej czytałam gdzie mogłam. Pamiętam jak oglądałam pogrzeb księżnej i liczne powtórki transmitowane w TVP. Nie mogłam zrozumieć, czemu w etykiecie królewskiej jest zapisane, że nie wolno płakać na pogrzebie i w duchu współczułam Williamowi i Harry'emu, że muszą tłumić emocje (do tej pory nie wiem czy tak rzeczywiście jest, ale tak podawała telewizja).

harry diana

Później oglądałam ślub Kate i Williama (i spóźniłam się z wrażenia do pracy!;) ), a niezwykłym wydarzeniem było dla mnie wizyta w Londynie, kiedy to zrozumiałam, że rodzina królewska jest tam jeszcze bardziej "top" niż mi się wydawało. Właściwie na każdym kroku przypominamy sobie kto stoi na czele Wielkiej Brytanii. Zmiana warty przed pałacem Buckingham to prawdziwe widowisko, które totalnie mnie zaskoczyło (pisałam o nim już TUTAJ), rodzina królewska zajmuje też zaszczytne miejsce choćby z Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds (moją relację z tego miejsca możecie zobaczyć (TUTAJ).

madame tussauds london

Oczywiście dużo czytałam też o ślubie Meghan i księcia Harry'ego, więc dzisiaj 7 faktów związanych z ich ślubem!:) Kto jutro ogląda razem ze mną ceremonię??:) Możecie zobaczyć ją na TVP1 od 11:45 (ślub zaczyna się o 12), a także na oficjalnych kanałach rodziny królewskiej na facebooku czy Youtube:)

1

Książę Harry  (1984) jest o 3 lata młodszy od swojej wybranki, amerykańskiej aktorki Meghan Markle (1981).
W listopadzie 2017 roku ogłoszono zaręczyny pary, a 19.05.2018 odbędzie się ślub.

książe harry i meghan

2

Meghan Markle urodziła się w Los Angeles, jest amerykańską aktorką, jej matka Doria jest terapeutką i instruktorką jogi, a ojciec operatorem filmowym (pracowała między innymi przy serialu Świat Według Bundych - w 2011 roku otrzymał nagrodę Emmy za wybitne osiągnięcia). Co ciekawe rodzina ojca Meghan wywodzi się od króla Anglii Edwarda III Plantageneta i jego trzeciego syna Lionela. Rodzice Meghan rozwiedli się, gdy miała 6 lat, a jej wychowaniem zajęła się matka. Nietypowa uroda Meghan to połączenie pochodzenia jej rodziców - matka jest Afroamerykanką, a ojciec ma korzenie holendersko-irlandzkie.

meghan markle magazyny

 

3

Meghan Markle jest rozwódką ( jej pierwsze małżeństwo z producentem filmowym przetrwało 18 miesięcy i zakończyło w 2013 roku). Księcia Harry'ego poznała w lipcu 2016 roku i w tym samym roku była najczęściej wyszukiwaną aktorką w wyszukiwarce Google!! Media oszalały na punkcie nowej angielskiej miłosnej historii, pojawiały się liczne publikacje, a w listopadzie 2016 roku Pałac Kensington wydał oświadczenie z prośbą o zaprzestaniu prześladowania Meghan, którą fotoreporterzy śledzili na każdym kroku.

megan prasa 2

4

Ślub Meghan i Harry'ego  odbędzie się w kaplicy św. Jerzego w zamku na Windsorze, a nie tak jak Kate i Williama w Opactwie Westminsterskim. To właśnie tam odbył się chrzest księcia Harry'ego.

kaplica jerzego londyn

[zdjęcie pochodzi z dremstime.com]

 

5

Na ślubie Harry'ego i Meghan pojawi się siostra księżnej Diany Cynthia Jane Fellowes, którą Harry podobno poprosił, żeby została lektorką na ceremonii. Czytałam też, że książę Henryk po śmierci matki pozostał w bliskich relacjach z jej rodziną.

siostra ksieżnej diany

6

Meghan ma poprowadzić do ołtarza sam książę Karol - ojciec panny młodej nie będzie obecny na ceremonii. To ma być symbliczny gest przyjęcia Meghan do rodziny. Świadkiem na ślubie księcia Harry'ego ma być jego brat William. Z kolei w dziecięcym orszaku zobaczymy między innymi starsze dzieci Kate i Williama - księcia Jerzego i księżniczkę Karolinę.

rodzina królewska

7

Suknia Meghan jest owiana wielką tajemnicą, a jedną z pierwszych osób, które zobaczą pannę młodą w sukni będzie jej matka, z którą przyszła księżna już podobno spędza czas w jednym z londyńskich hoteli.

hotel meghan przed ślubem hotel meghanmeghan i harry22

ps. pamiętajcie o konkursie Apart 🙂 TUTAJ

A na moim instastories na instagramie TUTAJ jeszcze przez kilkanaście godzin możecie podejrzeć relację ze ślubu Meghan i Harry'ego!:)

ślub meghan harry

20180513_155000

Ona: Kto ogląda jutro królewskie wydarzenie?:)

*ps. większość zdjęć pochodzi ze strony www.royal.uk

 

15 comments

  1. Anna 22 maja, 2018 at 08:38 Odpowiedz

    Niestety jeszcze nie oglądałam, ale na pewno obejrzę, podobają mi się takie uroczystości 🙂 Jedynie co mogę na tę chwilę powiedzieć, to myślę, że suknia Kate była piękniejsza.

Leave a reply