Budujemy dom - malujemy drewniany dom - biel i szarość

_RAJ6208

Nasz dom od początku był bardzo przemyślany i mieliśmy na niego konkretny koncept. Kiedy marzenia o białym domku stały się realne przystąpiliśmy do działania i wyboru wszystkich poszczególnych elementów. Dom tym różni się od mieszkania, że w tym pierwszym przypadku także szczególną uwagę zwracamy na zewnętrzną oprawę - ściany, drzwi, okna, parapety, rynny czy dach. Nasze bajeczne kolorowe drzwi pokazywałam Wam już TUTAJ. Czas na główną oprawę, którą stanowią białe ściany z szarymi elementami. To one dają cały efekt i sprawiają, że nasz domek jest wyjątkowy.  Biały drewniany dom, sprawia że wydaje się przytulny. Szare elementy stanowią dwie funkcje: po pierwsze są efektem dekoracyjnym i ciekawym odbiciem dla bieli, pod drugie szarość chroni zwłaszcza dolne partie domu przed widocznymi zabrudzeniami.

_RAJ6278 kopia

Farba na jaką się zdecydowaliśmy to Śnieżka Supermal, którą znaliśmy już wcześniej z jej bardzo dobrych właściwości. To marka, która gwarantuje trwałość i jakość. Miałam niejednokrotnie przyjemność malować nią meble i dzięki odpowiedniej konsystencji nie jest to wcale trudne zadanie. Co także istotne farba Śnieżka ma delikatny zapach, dzieki czemu nie powoduje dyskomfortu. Dodatkowo bardzo dobrze kryje i z doświadczenia wiem, że gwarantuje trwały kolor, bez obaw o szybkie blaknięcie, czy zmianę odcienia. Można ją nabyć w różnych pojemnościach i rodzajach efektu wykończenia - np. jedwabisty połysk. Nasz dom oczywiście malowała ekipa, która go budowała.

_RAJ6226

Nasz przepis na wymarzony dom

Choć to dodatkowy dom, chcieliśmy, żeby spełniał wszystkie nasze potrzeby i był miejscem na lata, które kojarzy nam się z rodzinnym ciepłem, świątecznymi dniami, ale też funkcjonalnym miejscem do pracy, kiedy jest taka potrzeba. Dom jest nieduży, ale to także sprawia, że jest przytulny, tańszy w urządzeniu i utrzymaniu (a to ma sens przy takim dodatkowym domku), a poza tym to miłe wyzwanie urządzać taką przestrzeń:) Myślę, że bije od niego pozytywne ciepło i kiedy patrzymy na niego zewnątrz czujemy dużą radość, że udało nam się go zbudować:) Na zewnętrzny wygląd składają się:

 • drewno pomalowane na biało farbami Śnieżka
 • szare elementy (także Śnieżka)
 • okna ze szprosami
 • okiennice - które dołączą do domku wiosną
 • taras - idealne miejsce na letnie śniadania i wieczorne spotkania z rodziną i przyjaciółmi
 • grafitowy dach

A jaki jest Wasz wymarzony dom?

Wszystkie posty z cyklu Budujemy Dom znajdziecie TUTAJ

DSC_5434 dom 2222 dom 3333 DJI_0003 kopia _RAJ6287 kopia _RAJ6330 kopia

sieżka

_RAJ6230 _RAJ6208 _RAJ6211 _RAJ6111 _RAJ6142 _RAJ6152 DSC_6937 DSC_6940 DSC_5760 dom 5555 DSC_5704 _RAJ6350 kopia _RAJ6322 kopia _RAJ6191 _RAJ6222 _RAJ6231

Ona: Uwielbiam ten domek:)

On: UwielbiaMY:))

6 comments

 1. Renata 22 grudnia, 2017 at 12:32 Odpowiedz

  Dla mnie taki domek byłby idealny:) nie roz8miem po co ludzie budują te wielkie, później to trzeba sprzątać i remontować… A na to później brakuje sily

 2. Paweł 14 listopada, 2018 at 08:48 Odpowiedz

  Hej. Pięknie wygląda wasz dom. Mam pytanie odnośnie farby. Czy deski były wcześniej czymś impregnowane? Czy biała farba ‘idzie’ prosto na surowe drewno?

Leave a reply