Zakupy za granicą - praktyczne porady - black friday

barcelona 5

Jak wiecie uwielbiam robić zakupy zagranicą i bardzo często towarzyszą nam one podczas wyjazdów, zwłaszcza do europejskich miast. Po pierwsze dlatego, że spotykamy sklepy, które nie są dostępne w Polsce, po drugie trafiamy na ciekawe promocje, jak chociażby te w dużych outletach, a po trzecie chętnie przywozimy praktyczne gadżety jako pamiątki z podróży, które później dobrze nam służą i przypominają cudowne chwile.

Często pytacie nas czy takie zakupy opłaca się robić, na co zwracać uwagę, a także czy płacimy gotówką czy kartą. Przygotowałam dla Was krótki poradnik, który być może zachęci Was do zakupów zagranicą i podpowie jak robić je najkorzystniej.

barcelona 2

Jak korzystnie kupować zagranicą?

 • przede wszystkim warto wybrać się do oultetów, które są fantastycznym miejscem, żeby zrobić korzystne zakupy w salonach najlepszych światowych marek. To zdecydowanie wpisuje się w ideę smart shoppingu, która mówi o tym, żeby kupować wartościowe produkty dobrej jakości w jak najlepszych cenach.
 • udane zakupy możemy realizować przez cały rok, jednak musimy pamiętać, że w niektórych okresach możemy kupować korzystniej - chodzi między innymi o wyprzedaże zimowe i letnie, ale także szczególne dni jak chociażby black friday . Jest to tradycja, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i polega na tym, że głównie w ten jeden dzień "czarny piątek" możemy liczyć na szczególne promocje i rabaty na nowe kolekcje. To świetny moment, żeby kupić prezenty dla najbliższych. Zagranicą jest to szczególnie popularne święto zakupów - już dwukrotnie mieliśmy przyjemność spędzać je w Mediolanie, a raz w Barcelonie.
 • warto zapisywać się na newslettery ulubionych sklepów w kraju, który zdarza nam się odwiedzać, a także zakładać karty stałego klienta dzięki którym możemy otrzymać szczególne rabaty. Przyznam, że trochę dziwiłam się, kiedy Kuba zakładał sobie taką kartę w LaRinascente w Mediolanie, czy Harrodsie w Londynie, jednak sama przekonałam się, że było warto kiedy wróciliśmy ponownie do tych miast:)
 • przede wszystkim dobrze też pomyśleć o rozsądnej wymianie waluty,  a tu chętnie przybliżę Wam nową ciekawą opcję, jaką stwarza Walutomat

Badania wykazują, że Polacy chętnie płacą zagranicą gotówką, a w związku z tym wymieniają pieniądze jeszcze w naszym kraju. Dotyczy to głównie tych, którzy wyjeżdżaja na wakacje lub wybierają się  właśnie na zakupy. Walutomat pozwala na ich korzystne wymienianie zarówno za pomocą przelewu, jak też  portfela - czyli elektronicznej skarbonki w Walutomacie, która umożliwia wpłacanie i wypłacanie środków bez oczekiwania na przelew.

walutomat 3

Szczerze mówiąc, pomimo użyteczności kart, zawsze zabieramy zagranicę także gotówkę, bo okazuje się, że nadal bardzo często się przydaje i jest jedyną opcją, żeby kupić jakieś pamiątki, czy jedzenie, czy zapłacić za niektóre bilety. Po drugie zwykle robimy założenie ile możemy wydać i posiadając gotówkę łatwiej te wydatki kontrolujemy, więc Walutomat rzeczywiście wydaje się być bardzo rozsądną opcją. Zasady Walutomatu są proste, wystarczy wymienić pieniądze na euro na Walutomat.pl i po zatwierdzeniu transakcji należy wybrać formę wypłaty gotówki w jednym z oddziałów PKO BP. Co ciekawe i bardzo wygodne przed wyjazdem nie musimy zakładać dodatkowego konta walutowego, a pieniądze wymienimy naprawdę korzystnie. TUTAJ  możemy obliczyć zysk na takiego rodzaju wymianie. Szczegóły  usługi wymiany w Walutomacie i wypłaty gotówki w PKO BP znajdziecie na tej stronie internetowej. Warto z niej skorzystać właśnie teraz - do końcaroku jest darmowa!

Jeśli wolice płacić kartą Walutomat także jest dla Was świetną opcją. Wystarczy, że zakupiona walutę przelejesz na swoje konto walutowe do którego masz kartę i bez peroblemu możesz zostać shopping queen;))

walutomat 1 walutomat 2

A Wy lubicie robić zakupy zagranicą?zakupy 3

Ona: To kiedy wybieramy się na zakupy?:)

On: Może wyprzedaże styczniowe?;)

21 comments

 1. Julia 25 listopada, 2017 at 13:52 Odpowiedz

  Świetny poradnik.Fajna opcja z tą korzystną wymianą walut i wypłatą gotówki.Często wyjeżdżam na wakacje, a teraz pod koniec grudnia do Hiszpanii i Berlina.Zazwyczaj wymienialam w kantorach stacjonarnych.zawsze trochę można zaoszczędzić.

 2. e-koszula 25 listopada, 2017 at 16:44 Odpowiedz

  Ciekawa opcja. Ja również wybierając się na zakupy wolę płacić gotówką – łatwiej się kontroluje to ile zostało w portfelu 🙂

 3. Paulina 27 listopada, 2017 at 14:06 Odpowiedz

  Dzieki za ten wpis 🙂 juz jakiś czas temu postanowiłam dzieki Twojemu filmowi ze ruszam do Seravalle pod Mediolan wszystkie wskazówki mile widziane 🙂

Leave a reply