Projekt Trzydziestka - Spełniaj swoje marzenia i zawsze szukaj dobrego rozwiązania

ferratum

Moja trzydziestka coraz bliżej, a wraz z nią coraz więcej przemyśleń i podsumowań. Wiem ile pracy wkładałam w to co teraz mam, ale też ile spotykało mnie szczęścia, czasem jakiś anioł stróż stawał na mojej drodze, ale często też podejmowałam ryzyko. I chyba właśnie dzięki temu moje życie jest takie barwne i ciekawe. Zwykle powtarzam, że zmiany są dobre, że życie jest tylko jedno i warto sprawić by było niezwykłe. Chciałabym kiedyś pomyśleć sobie, że nie zmarnowałam swoich lat i jestem szczęśliwą osobą.

ferratum 3

Jakiś czas temu marka Ferratum Bank, oferująca międzynarodowe usługi finansowe zaproponowała mi zorganizowanie wpisu związanego ze spełnianiem potrzeb, ale też marzeń i pomyślałam, że to świetna okazja aby wrócić do naszych małżeńskich początków. Jak być może wiecie z naszego bloga oboje z Kubą pochodzimy z Łodzi, a nasza przeprowadzka do Trójmiasta była spontaniczna i nieco szalona. Przyspieszyliśmy ślub i wesele (pobraliśmy się po 9 miesiącach znajomości!) i zamieszkaliśmy w okolicach Gdańska. Ponieważ to było nasze pierwsze wspólne mieszkanie (wtedy jeszcze wynajęte), bardzo zależało nam na tym, żebyśmy czuli się w nim dobrze. Wynajęliśmy więc dość nowe, puste mieszkanie i postanowiliśmy je sami urządzić rozsądnymi rozwiązaniami. Dla wielu ludzi wokół nas to był zaskakujący pomysł - nie mieliśmy pracy, zostawiliśmy w Łodzi naszych znajomych i potrzebowaliśmy pieniędzy na start. Wiedzieliśmy jedynie, że chcemy ciężko pracować i rozwijać się. Wzięliśmy wtedy kredyt na początek wspólnego życia i częściowe urządzenie mieszkania. Nigdy nie żałowaliśmy tej decyzji, bo choć początkowo nie było łatwo, już teraz wiemy, że to była najlepsza decyzja w naszym życiu. Pieniądze z kredytu, były dla nas jakby ktoś po prostu nam zaufał i dał szansę na nowe, ciekawe życie i na budowanie czegoś pięknego.

1

"Pomagając jednemu człowiekowi nie zmieniamy świata, ale możemy zmienić świat tego człowieka"

To dewiza Ferratum Bank- przyznajcie, że te słowa mają wielki sens, bo przecież to co dotyczy nas samych, czy naszych bliskich jest dla najważniejsze. Choć muszę przyznać, że opinie na temat rynku finansowego są zróżnicowane, sama wiem, że czasem kredyt to dobre rozwiązanie, a Ferratum Bank dodaje, że jako przedstawiciele usług finansowych, są dumni, że mogli pomóc tak wielu ludziom w przeróżnych sytuacjach. Warto dodać, że Farratum Bank oferuje korzystanie z pieniędzy w nagłych sytuacjach i jest wsparciem dla ludzi, którzy mieli trudności z pożyczeniem gotówki w tradycyjnych instytucjach finansowych. Ciekawe artykuły znajdziecie także na blogu firmy TUTAJ

ferrarum

3

W jaki sposób Ferratum Bank pomaga swoim klientom?

Mam dla Was kilka przykładów:

Medycyna - nie ulega wątpliwości, że zdrowie jest najważniejsze i często nie warto czekać, ale warto unikać sytuacji zagrożenia(skomplikowana usługa dentystyczna, czy inny zabieg). Takie problemy trzeba rozwiązywać od razu. Jeśli ktoś nie jest na to przygotowany finansowo, warto mieć w zanadrzu pomysł, skąd  takie pieniądze szybko zdobyć.

Szkoła - czy studia to bezdyskusyjnie duże koszty, ale nikogo chyba nie muszę przekonywać, że w edukację warto inwestować. Czasem trzeba to zrobić "tu i teraz", by później móc zbierać żniwa swoich dobrych decyzji. Pieniądze mogą  się przydać.

Wynajem - własne mieszkanie choćby wynajęte jest na starcie zwłaszcza dla młodego małżeństwa bardzo ważne. Jeśli koszty zaliczki, czy kaucji przerastają nasze możliwości, warto poszukać jakiegoś rozwiązania i cieszyć się nowym życiem.

Zepsuty sprzęt lub zapotrzebowanie na nowy -  choćby taki do pracy freelancera: laptop, aparat - może się okazać, że kupno takiego sprzętu, sprawi, że nasza praca i jej efekty nabiorą nowego, lepszego wymiaru

Wakacje - jak wiecie z naszej zakładki na blogu Podróże małe i duże, uważamy, że kto nie podróżuje ten nie żyje, ale ten kto podróżuje, żyje dwa razy. Na podróżowanie wydałabym ostatnie pieniądze, bo to coś co niesamowicie nas ubogaca, dodaje skrzydeł do działania, więc po prostu warto to robić. I nie warto czekać i odkładać planów na później, bo życie jest tylko jedno.

5 4 (1)

2

W takich sytuacjach trzeba jedynie sobie wszystko przekalkulować, ale czasem pożyczka to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie i osobiście cieszę się, że kiedyś podjęłam takie kroki. Jestem też bardzo ciekawa, co Wy myślicie na ten temat i czy Wam też kiedyś kredyt odmienił życie??? 

#Ferratumfridays

Dodam jeszcze, że na facebooku Ferratum Bank TUTAJ, co tydzień rozdawane są karty podarunkowe do sklepu Decathlon - wystarczy w ciekawy sposób odpowiedzieć na pytanie.

 zanizbar ania zając blog youtube zanzibar ania zając blog youtube

Ona: To niesamowite jak sami mamy wpływ na nasze życie... wystarczy się nie bać marzyć.

On: I czasem podejmować ryzyko. W naszym przypadku się opłaciło.

17 comments

  1. W.R 14 października, 2017 at 14:15 Odpowiedz

    Miałam mieszane uczucia co do tego tematu, ale przeczytałam to co napisałaś w komentarzach na Twoim facebooku i nie da się z Tobą nie zgodzić. Po prostu masz rację, życie ucieka, nie można wszystkiego odkładać

  2. Sandra 25 października, 2017 at 22:03 Odpowiedz

    Długo nad tym myślałam, ale masz racje , w przyszłym roku nawet jak nie bedzie nas stać na,wakacje, to pożyczymy choćby nie wiem co.. Dobrze ze sa takie mozliwosci

Leave a reply