7 rzeczy, które kojarzą mi się z Cyprem

modnapolka

Cypr był dla nas szybką decyzją i wyjazdem "last minute", w związku z tym zupełnie się do niego nie przygotowaliśmy. Miał być głównie relaks, ale było też trochę zwiedzenia - lubimy poznawać bliżej miejsca w które się wybieramy. Dziś mam dla Was 7 rzeczy, które kojarzą nam się z Cyprem:

Słońce, palmy, kąpiele

Bez wątpienia Cypr to słoneczne miejsce, które kojarzy się bardzo wakacyjnie. Więcej możecie podejrzeć TUTAJ czy TU.DSC_3475-2 DSC09641 DSC09639 DSC09636

Koty

Na Cyprze to koty są ulubionymi zwierzętami i przyjaciółmi ludzi i na wyspie jest ich mnóstwo. Nasza przewodniczka opowiedziała nam, że na wyspę sprowadziła je według legendy św. Helena (w IV wieku) i miały one rozprawić się z wężami - były więc bardzo pożyteczne.

DSC_3586 DSC_3585

Zioła i przyprawy

Cypr to z pewnością kraina przypraw i wszelkich ziół. Nasza przewodniczka (świetna kobieta - Polka, mieszkająca od lat na Cyprze), miała na ich temat ogromną wiedzę. Wystarczy, że zatrzymaliśmy się autokarem gdzieś przy drodze, a już dostawaliśmy porcję zerwanych ziół i informację o nich. W czasie wyprawy w góry Trodos, odwiedziliśmy też niesamowity sklep z herbatami, a także mogliśmy kupić wspaniałe mieszkanki ziół.

DSC_3715 DSC_3707 DSC_3712 DSC_3710 DSC_3629 DSC_3630

Osły

Cypryjczycy bardzo cenią osły, ponieważ świetnie radzą sobie w górzystych terenach. Podobno mieszkańcy traktują je jak przyjaciół, a na stare lata oddawane są do domów starców dla osłów (tak nazywała je przewodniczka). W stosunku do tych zwierząt panuje zasada "przyjaciół się nie zjada" .

DSC_3628

Śluby

W naszym hotelu śluby odbywały się praktycznie codziennie, czasem nawet kilka razy. Było to dość zabawne, kiedy my pływaliśmy w basenie, czy spacerowaliśmy w strojach kąpielowych na plaży, a co jakiś czas przechodziła ekipa bladych ludzi w garniturach lub garsonkach:)

Poniżej jedna z altan, gdzie odbywały się przyjęcia:))

DSC09634

Góry

Cypr to morze, ale też wspaniałe góry. Osobiście odwiedziliśmy Troodos - pasmo górskie w środkowo - zachodniej części kraju. Piękne, klimatyczne okolice, gdzie można się niesamowicie zrelaksować.

DSC_3573-2 20160913_145950 DSC_3544

Afrodyta

Całkiem niedaleko naszego hotelu, w okolicach Pafos, znajdowała się słynna skała Afrodyty, skąd bogini piękna i urodzaju wyłoniła się z piany morskiej. Miejsce pełne turystów , którzy liczą, że obecność tu przyniesie im urodę, ale i pomoże znaleźć miłość.

DSC_4093 ania 47

A Wam z czym kojarzy się Cypr?:)

Ona: Uwielbiam przywozić przyprawy z podróży <3

On: A my przecież mamy jeszcze to pyszne wino!!!!

 

11 comments

  1. Dendrobium 13 lipca, 2017 at 11:00 Odpowiedz

    Śliczne zdjęcia przywołujące tyyyyle wspomnień.
    Dla mnie Cypr to przede wszystkim morze, plaże, upał, wręcz nie do zniesienia, arbuzy, melony, ser halloumi, pita i słony smak. Wszystko było słone. Skóra, ubrania, ręczniki, buziak córki, nawet arbuzy zajadane na plaży
    Pozdrawiam

  2. Luxusowi 26 lipca, 2017 at 15:16 Odpowiedz

    Przepiękne zdjęcia! Po Twoich postach z Cypru widać od razu, jak udane miałaś wakacje i że zdecydowanie warto się tam wybrać :). Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy!

Leave a reply