Czy warto jechać do Chorwacji? Dubrovnik

dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 158

Od czasu naszej podróży do Chorwacji minęły dwa miesiące, a my dostajemy od Was wiele zapytań jak tam jest naprawdę i czy warto jechać do tego kraju. Oczywiście każdy z nas lubi co innego i czego innego oczekuje od podróży, dlatego wybierając cel wyjazdu trzeba uruchomić swój instynkt i wziąć pod uwagę własne preferencje.

Chorwacja to bardzo popularny kierunek i odwiedziło ją już wielu Polaków. Warto pamiętać, że nie każdy jedzie tam podziwiać malownicze okolice. Wielu Polaków wybiera się tam większymi ekipami i tratuje jako cel typowo wypoczynkowy i imprezowy. W Chorwacji popularny jest wynajem apartamentów - w wielu miejscach są naprawdę atrakcyjne cenowo, choć jednocześnie często średniej jakości. Takie podejście i zdjęcia, które oglądałam mnie także zniechęcały do wyjazdu do Chorwacji i uważałam ten kraj jako pospolity i mało ciekawy.

dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 110

Jak cudownie, że się pomyliłam

Niesamowicie cieszę się, że moja ciekawość pokonała niechęć i odwiedziliśmy Chorwację. Kraj i widoki po prostu nas zachwyciły. Jest to idealne miejsce nie tylko na odpoczynek, ale też na ukojenie zmysłów - widoki i kolory są naprawdę wspaniałe i nie ma w tym przesady. Wystarczy, że obejrzycie nasze dzisiejsze zdjęcia z Dubrovnika, które moim zdaniem nie wymagają komentarza - są jednymi z moich ulubionych, które dotychczas udało nam się zrobić. Chorwacja ma bardzo wiele do zaoferowania: od kwestii wypoczynkowych , po zwiedzanie. Warto zaznaczyć, że przy okzji możemy odwiedzić także inne kraje, jak choćby Bośnię i Hercegowinę (TUTAJ)  czy Czarnogórę.

dubrovnik ciekawe miejsca101

Dlaczego warto odwiedzić Chorwację:

 • dojazd samochodem wydaje się niektórym uciążliwy, ale ma też wiele plusów. Po pierwsze widoki po drodze są niesamowite. Po drugie auto zdecydowanie przydaje się na miejscu i zachęca do zwiedzania. A po trzecie możemy zabrać ze sobą sporo bagażu, czy nawet produktów spożywczych, z których skorzystamy w apartamencie.
 • kamieniste plaże - to także dla wielu argument "na nie", chociaż ja także uwielbiam widok piaszczystych plaż, te kamieniste wydają mi się szalenie praktyczne - uwielbiam wracać z plaży nie oblepiona piaskiem, który mam później dosłownie wszędzie:) Wiele apartamentów ma na wyposażeniu leżaki z których możemy skorzystać, warto o nie zapytać lub zabrać ze sobą choćby karimaty
 • cudowny kolor wody - uwielbiam wszelkie niebieskości, a te naturalne cudownie wpływają na mój wypoczynek
 • piękne widoki - zarówno te natury, jak i architektury. Nie bez powodu Dubrovnik jest uznawany za jedno z najpiękniejszych miast świata (o Dubrovniku pisałam już TUTAJ - w poście między innymi kilka ciekawostek!)
 • noclegi w apartamentach - to z pewnością ciekawa opcja dla osób, które wybierają się z dziećmi lub większą ekipą, choć oczywiście nie tylko. My trafiliśmy w naprawdę świetne miejsce i z przyjemnością jeszcze kiedyś byśmy tam wrócili (TUTAJ)
 • pogoda - ze zdecydowanie większą gwarancją niż w Polsce
 • wyjazd do Chorwacji łatwo połączyć ze odwiedzeniem innego kraju - po drodze mogą to być na przykład Czechy, Słowenia, Austria czy Włochy, a w okolicy choćby Czarnogóra, czy Bośnia i Hercegowina. Nam udało się owiedzić Wenecję (TUTAJ), Bośnię i Hercegowinę, a także zatrzymać się w Austrii i Słowenii co uważam za duży atut i cudowne wzbogacenie wyjazdu.

dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 155

Zapraszam Was też na nasz post o tym jak zorganizować wyjazd do Chorwacji samochodem TUTAJ, a teraz zapraszam Was na fotograficzną podróż po Dubrovniku i okolicach!

A jak Wy uważacie: warto wybrać się do Chorwacji?

dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 154 dubrovnik 100 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 103 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 105 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 109 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 112 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 115 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 119 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 123 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 122 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 124 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 128 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 131 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 141 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 140 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 135 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 133 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 145 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 143 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 144 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 147 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 148 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 142 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 153 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 149 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 150 dubrovnik ciekawe miejsca 2 dubrovnik ciekawe miejsca 6 dubrovnik ciekawe miejsca 30 dubrovnik ciekawe miejsca 33 dubrovnik ciekawe miejsca102 dubrovnik ciekawe miejsca101 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 107 dubrovnik atrakcje ciekawe miesjca 156

Ona: Kiedyś tam wrócimy!

On: Z pewnością 🙂

28 comments

 1. M.S. 17 sierpnia, 2016 at 23:22 Odpowiedz

  Tez szczerze mowiac nie mam dobrego zdania o Chorwacji, kojarzyla mi się do tej pory z tanimi kwaterami i chaosem, ale Wasze relacje z tego kraju przekonuja mnie, ze ram tez można spedzic piękne wakacje 🙂

 2. Ilona 18 sierpnia, 2016 at 11:47 Odpowiedz

  My zwykle jadąc do Chorwacji zatrzymujemy się po drodze na zwiedzanie lub leniuchowanie. Przez ostatnich kilka lat zatrzymujemy sie nad Balatonem. Za nudny dla nas na wakacje…ale na kilka dni (2-3) idealny. W przyszłym roku zamierzamy zatrzymać w górach Słowenii. Ponieważ wyjeżdżamy zwykle na 2 tygodnie mamy czas na wszystko. Zwiedzanie, leniuchowanie i poznawanie Chorwacji nie tylko tej nadmorskiej. Piękna jest tez w głębi kraju. Tym razem jadąc do Trogiru zboczyliśmy do Zagrzebia i jechaliśmy dalej terenami górzystymi regionu Liki. Inne krajobrazy, inne doznania, nawet inny klimat. Nie spieszymy się gnając autostradami – jedziemy bokiem zazwyczaj bardzo dobrymi drogami i pustymi. Polecam tez takie poznawanie Chorwacji.

 3. Madzia 18 sierpnia, 2016 at 16:04 Odpowiedz

  Chorwacja jest przepiękna 🙂 Spędziłam w niej 14 dni, zwiedzając co rusz to nowe miejscowości, narodowe parki i zakochałam się w niej. W przyszłym roku również planuję wybrać się samochodem 😉 A Dubrownik fantastyczny 😉

 4. Zdzisia 24 sierpnia, 2016 at 17:17 Odpowiedz

  Wszyscy mówią że Chorwacja wygląda co najmniej jak jakieś wyspy kanaryjskie a jest 2x taniej i 5x bliżej, zdjęcia sa na prawdę niesamowite, niestety nigdy tam nie byłam:(

Leave a reply