Bośnia i Hercegowina - ciekawe miejsca - Wodospady Kravica

romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK36

Bośnia i Hercegowina nie kojarzyła mi się szczególnie dobrze. W sumie nawet nie wiedziałam zbyt wiele o tym kraju, poza oczywiście tym, że był obszarem strasznej wojny. Kraj ten uzyskał swoją suwerenność dopiero w 1992 roku, a jego historia nie była łatwa.  Do dziś z resztą można oglądać ślady trudnych wydarzeń i biedy. Podczas naszego wyjazdu do Chorwacji (TUTAJ), mieliśmy w planach odwiedzić także Bośnię i Hercegowinę i absolutnie nie żałujemy. Przeciwnie - żal mi było ogromnie, że spędziliśmy tam tylko jeden dzień. To taki niezwykły, piękny, smaczny, wspaniały kraj! To pierwszy, ale nie ostatni post z tego kraju, dziś jednak zabieram Was w niezwykłe miejsce, które tak naprawdę już pokazywałam Wam na naszym blogu (TUTAJ).

romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK89

Wodospady Kravica były jednym z miejsc na liście do odwiedzenia - plan wyjazdów to zawsze działka Kuby, który jest mistrzem organizacji wycieczek. Był to pierwszy punkt do odwiedzenia. Choć początkowo trochę błądziliśmy, nasza nawigacja przestałą działać i wylądowaliśmy w środku dzikiego lasu, nie poddaliśmy się i postanowiliśmy znaleźć to niesamowite miejsce. Kiedy dojechaliśmy na dedykowany parking, byłam szczęśliwa, że zaraz czekają nas niesamowite widoki. Zapłaciliśmy jakieś drobne pieniądze za parking czy za wejście (już nawet nie pamiętam, ale to było około 2 euro od pary - choć w Bośni funkcjonuje ichniejsza waluta), i rozpoczęliśmy spacer kamiennymi schodami w dół. Kilka minut i już byliśmy na dole, a tam czekał na nas niezwykły widok - jeden z takich przy których pierwsza reakcja to łza w oku i krótkie westchnienie "Panie Boże jaki Ty piękny stworzyłeś świat" :). Jest to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia, być może jedno z tych idealnych na zaręczyny:). Przy wodospadach znajduje się także plaża i bar. Podobno w sezonie masowo przybywają tam turyści, w czerwcu na szczęście było tam dosyć spokojnie. Na górze można też kupić pyszne nalewki od lokalnego sprzedawcy, ale po nalewkach będzie innym razem:)

Kto był? Jakie były Wasze wrażenia?:)

romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK84 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK89 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK88 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK37 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK53 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK54 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK4 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK7 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK12 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK13 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK17 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK19 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK23 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK24 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK27 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK45 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK79 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK82 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK86 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK40 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK42 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK59 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK78 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK73 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK81 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK80 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK85 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK98 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK83 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK104 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK87 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK91 romantyczny motyw przewodni wesela i ślubu biżuteria ślubna W.KRUK30

Ona: Dziękuję, że mnie tam zabrałeś <3

On: 🙂

31 comments

 1. creativebarbara 27 lipca, 2016 at 18:18 Odpowiedz

  Cudowne widoki😍 Nie dziwię się, że łza się zakręciła.
  Mam słabość do wodospadów, ale jeszcze niestety żadnego nie widziałam na żywo… Ale wszystko jeszcze przede mną😉
  Śliczne zdjęcia i bardzo ładnie Ci w tej sukience.

 2. Natalia 27 lipca, 2016 at 18:28 Odpowiedz

  Piękne zdjęcia! Mieliście szczęście do braku turystów, ja we wrześniu kilka lat temu miałam dziki tłum i hałas… Ale miejsce i tak warte odwiedzenia. Jak i cała Bośnia. Mocno poturbowana w strasznej wojnie domowej z lat 90tych, nieco zapomniana, ale może dzięki temu jeszcze pełna pięknych krajobrazów… 🙂

  Jeśli ktoś chciałby się nieco zagłębić w wojenną zawieruchę i poznać trudne losy mieszkańców, to polecam reportaż Barbary Demick “W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy”.

 3. Anna 3 sierpnia, 2016 at 20:51 Odpowiedz

  Przepiękne miejsce w którym miałam szczęście być w zeszłym roku. Podobnie jak Wy byłam w niesamowitej Makarskiej i jadąc do Medjugorie odwiedziłam Kravicę.
  Nalewek nie polecam… Moim zdaniem rozpuszczane z sokiem i trochę sztuczne 🙂

Leave a reply