Atrakcyjne miejsca w Chorwacji - Dubrovnik

dubrovnik ciekawe miejsca 12

Dubrovnik to zdecydowanie niezwykłe miejsce w Chorwacji. Miasto tak klimatyczne, że po prostu trzeba je odwiedzić! Położone w południowej Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim, zamieszkuje je ponad 40 000 tysięcy mieszkańców. Stare Miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Niezwykłe jest nie tylko samo miejsce, ale też jego okolice. Wybierając się do Dubrovnika warto zatrzymać się, by podziwiać widoki. Z góry miasto, czy port  wygląda naprawdę bajecznie. Mam nadzieję, że przekonam Was o tym naszymi zdjęciami:)

Warto wiedzieć, że żeby dostać się Dubrovnika z Chorwacji, należy przejechać przez Bośnię i Hercegowiną, a co za tym idzie posiadać paszport i zieloną kartę na samochód, ponieważ Bośnia nie należy do Unii Europejskiej. Co prawda przejeżdżamy tylko przez jedno miasteczko  - Neum (dosłownie kilka, czy kilkanaście kilometrów), ale to najrozsądniejsza droga.

dubrovnik ciekawe miejsca 34

Już jeden dzień pozwoli nacieszyć się urokami miasta, po którym nawet spacer to niewątpliwa przyjemność i ciekawe doświadczenie. Warto wiedzieć, że teren miasta jest mocno ujednolicony, więc czeka nas do przebycia wiele kamiennych schodów w górę i w dół. Z innych ciekawostek, jest to miasto w którym kręcono słynną Grę o Tron - fani powinni więc być zachwyceni. Duborvnik jest także bardzo przyjaznym miejscem, jeżeli chodzi o pogodę. Słońce świeci tu aż 2600 godzin rocznie, a temperatury rzadko spadają poniżej 10 stopni. Podobno jest to też fantastyczne miejsce na podróż poślubną, swój miesiąc miodowy spędzili tutaj: Elizabeth Taylor, czy Agata Christie.

Ten wpis to wstęp do historii o tym pięknym mieście, które udało nam się zobaczyć, a  już w piątek zapraszam Was serdecznie na specjalny post i konkurs!

ps. a TUTAJ możesz przeczytać o tym, jak zorganizować wyjazd do Chorwacji samochodem.

dubrovnik ciekawe miejsca 10 dubrovnik ciekawe miejsca 1 dubrovnik ciekawe miejsca 3 dubrovnik ciekawe miejsca 11 dubrovnik ciekawe miejsca 4 dubrovnik ciekawe miejsca 5 dubrovnik ciekawe miejsca 9 dubrovnik ciekawe miejsca 18 dubrovnik ciekawe miejsca 19 dubrovnik ciekawe miejsca 15 dubrovnik ciekawe miejsca 14 dubrovnik ciekawe miejsca 20 dubrovnik ciekawe miejsca 22 dubrovnik ciekawe miejsca 24 dubrovnik ciekawe miejsca 26 dubrovnik ciekawe miejsca 27 dubrovnik ciekawe miejsca 28 dubrovnik ciekawe miejsca 29 dubrovnik ciekawe miejsca 32 dubrovnik ciekawe miejsca 16 dubrovnik ciekawe miejsca 38 dubrovnik ciekawe miejsca 36 dubrovnik ciekawe miejsca 43 dubrovnik ciekawe miejsca 45 dubrovnik ciekawe miejsca 47 dubrovnik ciekawe miejsca 42

Ona: Wspaniałe miejsce!

On: Zdedcydowanie tak!

Zapraszamy Was też do polubienia naszego profilu na facebooku TUTAJ i instagramie TUTAJ

Dubrovnik jest przez wielu uważany za najpiękniejsze miasto świata. Jak Wam się podoba?

16 comments

  1. Madzia 7 lipca, 2016 at 09:32 Odpowiedz

    Byłam w Dubrowniku i uważam, że to jest piękne miejsce, ale czy najpiękniejsze miasto świata to nie napiszę, bo nie byłam w innych 🙂 mówią tylko, że jest dużo droższe niż inne miasteczka, ale jakoś tego nie odczułam, będąc tam czy to na obiedzie, czy kupując pamiątki.

Leave a reply