Portugalia - moje zakupy w Lizbonie

zakupy w Portugalii19

Jak wiecie z każdego wyjazdu przywożę jakieś detale, które przypominają mi o podróży. Staram się, żeby to były dość praktyczne przedmioty codziennego użytku, a nie typowe "kurzołapy", które później trudno ulokować w mieszkaniu.

W Lizbonie nie mieliśmy zbyt wiele czasu na zakupy, ale udało mi się znaleźć kilka ciekawych przedmiotów. Przede wszystkim zawsze lubiłam portugalskie wina, a Lizbona kojarzyła mi się z ceramiką i płytkami, które w tym barwnym mieście urozmaicają liczne budynki i nie tylko.  Zobaczcie co tym razem udało nam się przywieźć.

Kolejny raz z przyjemnością polecam Wam też wyjazd do Lizbony. Miasto jest magiczne, piękne, bardzo przyjazne turystom. Ma niesamowity klimat i wiele niezwykłych miejsc do odkrycia. Wszystkie posty z Lizbony, które dotychczas ukazały się na blogu znajdziecie TUTAJ.

zakupy w Portugalii2

Na pierwszy ogień pyszne portugalskie wino! Wypiliśmy za Wasze zdrowie:) a także korek do wina, który zostanie z nami dłużej:)

zakupy w Portugalii8 zakupy w Portugalii9
W Portugalii trafiliśmy też do niezwykłego salonu odzieżowego, którego przyznam szczerze, wcześniej nie znałam. Sklep zdecydowanie różnił się od innych i był bardzo stylowo urządzony. Butik wyglądał jak atelier z wieloletnią tradycją. Piękna elegancka lada i regały, dywany, sofa, fotele i ciekawe detale wypełniały wnętrze.  W rogu salonu za szklaną ścianą był zakład krawiecki, gdzie dopasowywano zakupione ubrania. Z plakatu sklepu spoglądał Ronaldo, który jak się okazało jest ambasadorem marki. Sprzedawca poinformował nas, że mają jakiś specjalny dzień obniżek i choć do zamknięcia nie zostało dużo czasu , skusiliśmy się na zakup szali DLA NIEJ i DLA NIEGO:) Ja zdecydowałam się na klasyczny w kolorze pudrowego różu - świetnie posłużył mi ostatnio jako dodatek do stylizacji weselnej. Okazało się, że Socoor Brothers to portugalska marka, której salony znajdziemy tylko w kilku miejscach na świecie, poza Lizboną między innymi w Singapurze, Malezji, czy Wielkiej Brytanii.

zakupy w Portugalii3

zakupy w Portugalii4stylizacja wesele stylizacja na wesele2 pudrowy róż rozkoloszowana spódnica

Następnie ceramika. Płytki być może posłużą nam jako podstawki pod ciasto, albo trafią na półki nad toaletkę:) Uwielbiam te niebieskie wzory! Dodatkowo kupiliśmy ceramiczne cyferki na dom, dla siebie i najbliższych. Bardzo podobały nam się takie oznaczenia numeru mieszkania w Barcelonie, Lizbonie, czy na Malcie. Skusiliśmy się także na kubki i portugalskiego Vogue (zwykle przywożę jakieś lokalne czasopismo z podróży).

zakupy w Portugalii7 zakupy w Portugalii6 zakupy w Portugalii10 zakupy w Portugalii16 zakupy w Portugalii21 zakupy w Portugalii22 zakupy w Portugalii15 zakupy w Portugalii13 zakupy w Portugalii12

Skusiłam się też na dywanik do sypialni🙂 Jak wiecie czuję miętę🙂 Ten kolor pojawił się ostatnio na ścianach w naszym wiatrołapie. Metamorfozę możecie podejrzeć TUTAJ.

zakupy w Portugalii23 zakupy w Portugalii14

Ona: To była wspaniała rocznica zaręczyn!:)

On: O tak! A wkrótce kolejne podróże. Zapraszam Was na nasz profil na facebooku TUTAJ i instagramie TUTAJ, gdzie jesteśmy z Wami na bieżąco:)

 

16 comments

  1. creativebarbara 26 maja, 2016 at 18:34 Odpowiedz

    Zakupy bardzo fajne. Najbardziej podobają mi się kafelki i szal 😍
    Też lubię użyteczne pamiątki z wyjazdów, które codziennie przypominają te mile spędzone chwile 😊

Leave a reply