Przygotowania do ślubu - pudełko na pamiątki

przygotowania do ślubu19

Przygotowania do ślubu to prawdziwe wyzwanie. Może być przy okazji bardzo przyjemne, jeśli tylko odpowiednio do tego tematu podejdziemy. Wszystkie posty ślubne, które ukazały się do tej pory na blogu, znajdziecie TUTAJ.

Dziś mam dla Was inspirację w postaci... pudełka. Swoje kupiłam z okazji przygotowań do naszej piątej rocznicy, która już we wrześniu. Nasze przygotowania troszkę zastopowałam z powodów rodzinnych, ale rocznica na pewno się odbędzie, wciąż jednak analizujemy formę.

Z przyjemnością zachęcam Was do zbierania swoich ślubnych wspomnień. Oczywiście fantastyczną pamiątką są zdjęcia, czy film, ale okazuje się, że czasem po drodze gromadzimy inne drobiazgi, których nie mamy sumienia wyrzucić. Choć nie jestem fanką przetrzymywania zbędnych rzeczy, do tych związanych ze ślubem, sama mam szczególny sentyment🙂

przygotowania do ślubu 1

W trakcie przygotowań polecam zapisywać wszystkie fakty i uszeregować działania. Tu pomocny może być zeszyt, choćby takie jak ten TUTAJ. Warto nastroić się ślubnie i ze szczególną dbałością dobierać wszystkie detale związane z przygotowaniami, które umilą nam ten niezwykły czas.

Właściwie mogą nam się przydać dwa takie piękne pudełka: jedno na zbieranie inspiracji, takich jak wycinki z czasopism, przykłady zaproszeń, które nam się spodobały, a być może zostały nam podarowane, kawałki materiałów i wszystko, co może nam się przydać i pomóc nam wybrać styl, który będzie nam towarzyszył tego dnia. Drugie pudełko na pamiątki po ślubie. W naszym pudełku znalazły się kartki od gości (które uwielbiam raz w roku przeglądać), dodatki do smokingu Kuby, bocian ze smoczkiem od mojej chrześnicy:), kilka zaproszeń, które nam zostały, czy kwiaty z mojego bukietu (eustomy nie dały rady, ale róże zawsze się trzymają;) ). Osobiście mam też trzecie pudło... z suknią ślubną i welonem;)

przygotowania do ślubu11 przygotowania do ślubu12 przygotowania do ślubu14 przygotowania do ślubu15 przygotowania do ślubu16

Uwielbiam kartkę, którą narysował dla nas świadek Kuby:)

przygotowania do ślubu17 przygotowania do ślubu20

Na wszystkie formalności przyda się teczka, dzięki której wszystko będzie przechowywane w jednym miejscu (umowy, rachunki, dowody wpłaty...).

przygotowania do ślubu8

Zaczyna się piękny czas, w którym wiele kobiet mówi zdecydowane TAK 🙂 <3

A Wy macie swoje ślubne pudełka?:)

przygotowania do ślubu10 przygotowania do ślubu9 przygotowania do ślubu5 przygotowania do ślubu21 przygotowania do ślubu22 przygotowania do ślubu23 przygotowania do ślubu18

On: No ja mam;)

Ona: Wspólne mamy;)

 

32 comments

 1. Ania M. 15 kwietnia, 2016 at 10:19 Odpowiedz

  O! Akurat zastanawiałam się co zrobić z zaproszeniami, które nie zostały przez Nas wykorzystane! Wszelkiego rodzaju próbki itd.:-) Musze kupić takie pudełko! 😀 bo póki co to mam półkę w szafce na to wszystko przewidziane.:-)

 2. Dominika 15 kwietnia, 2016 at 19:40 Odpowiedz

  Super patent:) moje kartki od gości mieszają się w szufladzie między rachunkami, przez pomyłkę cześć wyrzucił też mój mąż… Gdyby było pudełko. ..

 3. Klinskaann 16 kwietnia, 2016 at 19:47 Odpowiedz

  Chyba czas założyć coś podobnego 😀 Do ślubu zostało pół roku :O:O jak ten czas szybko leci :O Jak sobie pomyślę, jak mało czasu zostało to z jednej strony rozpiera mnie radość a z drugiej zjada trema ;D

 4. Ewelina 17 kwietnia, 2016 at 20:11 Odpowiedz

  Ja mam 🙂 tylko do tego pudelka dodatkowo zaczelam wkladac rozne rzeczy jak bypan w ciazy, a potem po porodzie. Mam np test ciążowy 😉 i opaske ze szpitala z imieniem i nazwiskiem synka 🙂

 5. Malwina 26 kwietnia, 2016 at 15:51 Odpowiedz

  Ten pomysł bardzo mi się podoba. Z pewnością kupię podobną skrzyneczkę/pudełko na telegramy i już później zostanie na ślubne pamiątki 😉 Jeszcze mam trochę czasu, bo uroczystość dopiero we wrześniu, ale pomału rozglądam się za fajnymi dodatkami 🙂

 6. Wanda89 6 kwietnia, 2017 at 12:16 Odpowiedz

  Śliczne, masz talent 🙂 fajnie jeżeli ktos robi coś na własną rękę. Moja siostra ostatnia brała ślub, no i ona akurat stworzona do tego typu rzeczy nie jest. Ale kiedy zobaczyłam zaproszenie na jej ślub w skrzynce byłam w niemałym szoku. Po czasie okazało się, że takie śliczne zaproszenia zleciła firmie Amelia-wedding, no ale jakby nie było. wszyscy byli zadowoleni.

 7. wera1 9 maja, 2017 at 13:51 Odpowiedz

  Ja zamówiłam zaproszenia ślubne z Amelia Wedding 🙂 Naprawdę kawał dobrej roboty bo wykonane własnoręcznie ale co dla mnie było ważne aby dotarły szybko no i żeby były całe 🙂 Jestem wam bardzo wdzięczna !

 8. monika 19 maja, 2017 at 14:52 Odpowiedz

  Ja też zamawiałam z Amelia Wedding ! Bardzo fajne te zaproszenia, mi się strasznie podobają i mam nadzieje że gościom też 🙂 Ja wybrałam zaproszenia biało czerwone i wyszły im super 🙂 Dobra robota !

Leave a reply