10 pięknych i motywujących cytatów, które warto znać

DSC_2053 (2)

Okres przedświąteczny to czas lekkiej zadumy. Zdejmujemy zimową skorupę i rodzimy się na nowo wraz z rozkwitem wiosny. Prawie stworzyłam już nowy post o tym, co warto zrobić wraz z nadejściem nowej pory roku, ale okazało się, że w zeszłym roku napisałam już taki fantastyczny post, który gorąco Wam polecam. Znajdziecie go TUTAJ.

Dziś mam dla Was 10 cytatów, które bardzo lubię i które sprawiają, że czuję się silniejsza i "pozytywniejsza". Bardzo chętnie poznam też Wasze motywatory. Treści, które wybrałam są tak wymowne, że nie wymagają mojego komentarza. Mam nadzieję, że sprawią Wam trochę radości.

[zdjęcia to sentymentalny powrót do Portugalii, wybrane z setek tych wciąż niewykorzystanych na blogu... stylizację znajdziecie TUTAJDSC_1952 (2)

1

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
Antoine de Saint Exupéry

2

"Daj każdemu dniu szansę, stania się najpiękniejszym dniem w Twoim życiu"

Mark Twain

3

"Człowiek z nowymi pomysłami jest wariatem, dopóki nie odniesie sukcesu."

Mark Twain

DSC_1982 (2)

4

"Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro, ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie"

Gandhi Mahatma

5

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same."

Phil Bosmans

6

"Silni ludzie nie poniżają innych, oni ich wspierają"

Michael Watson

7

"Jeśli lubisz wszystkich, to znaczy, że nie lubisz nikogo."

Oscar Wilde

DSC_1980 (2)

8

"Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał."

Zig Ziglar

9

"Ten, kto nie chce, znajdzie powód, 

 Ten, kto chce znajdzie sposób" 

10

"Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali."

Jan Paweł II

DSC_2039 (2)

Ona: Zapraszam Was też na nasz profil na facebooku TUTAJ

On: I instagramie TUTAJ

33 comments

  1. Jacek 25 marca, 2016 at 14:40 Odpowiedz

    Dla mnie zdecydowanym numerem jeden jest 10 na Twojej liście. Piękne i słuszne słowa JP II. Dziękuję Ci Aniu za ich przypomnienie!

  2. Natalia 25 marca, 2016 at 18:35 Odpowiedz

    Nigdy nie przepadałam za takimi cytatami i czasami aż irytowały mnie takie mądrości, ale mimo wszystko mam kilka swoich typów. Twój numer 9 często sobie powtarzam, takie spojrzenie na niektóre sytuacje potrafi szybko wiele wyjaśnić. 🙂 Poza tym staram się – w miarę możliwości – kierować zasadą “Jeśli nie podoba Ci się miejsce, w którym jesteś – zmień je. Nie jesteś drzewem”. Nie mam pojęcia, kto jest autorem tych słów, ale trafiły one do mnie w dość adekwatnym dla nich czasie i bardzo mi pomogły.

    • Ania 25 marca, 2016 at 20:53 Odpowiedz

      Ja o dziwo lubiłam cytaty, choć zwykle sprawdzam kto jest autorem i ze zdziwieniem stwierdzam, że czasem ktoś z kim w 100% się zgadzam, ma dość odmienne poglądy do moich, a jego biografia nie jest dla mnie przykładem. Życie każdemu może generować ciekawe wnioski. A Twój cytat o drzewie spadł mi z nieba~! w 100% do mnie pasuje i do idei, którą często głoszę znajomym, ale ubierałam to w swoje słowa. Dotyczy życia codziennego, albo też np. zmiany pracy – nigdy nie rozumiem ludzi, którzy są nieszczęśliwi z tego powodu co robią, ale nie robią zupełnie nic, by to zmienić. Teraz mam podkładkę!:)

  3. Natalia 25 marca, 2016 at 21:45 Odpowiedz

    Miałam w życiu taki czas w którym mogłam liczyć jedynie na swoją mamę. Kiedy naprawdę nie widziałam światełka w tunelu, a jeśli widziałam to wydawało mi się że to raczej światła pociągu, który mnie dobie, mama powiedziała mi tak : ” Natalia, dzisiaj są łzy, ale ważne żebyś Ty żyła w taki sposób, aby Nikt przez Ciebie nie płakał”. Staram się, aby we własnym życiu kierować się sercem, a nie ekonomią.
    Piękny wpis Aniu. Wyjątkowo piękny.

    • Ania 25 marca, 2016 at 21:52 Odpowiedz

      Bardzo mi miło. Czasem w tej całej modzie, podróżach, kosmetykach, warto się zatrzymać i trochę pomyśleć. Piękne słowa Twojej mamy! <3 <3 <3

  4. INKA 26 marca, 2016 at 08:00 Odpowiedz

    Jakiś czas temu, dosyć długi, czytałam książki Zig Ziglara, Dale Carnegie, Rona Holanda, są bardzo motywujące. To był okres kiedy po prostu siedziałam w domu wychowując syna. Dlatego też tego okresu swojego życia nie uważam za straconego dla swojej życiowo-zawodowej kariery. Po pierwsze bardzo zyskał na tym syn, po drugie moja głowa i osobowość. Mam wiele książek tych autorów, czasami sięgam. I to jak podbudowałam się wtedy, procentuje. Polecam mądre słowa mądrych ludzi.
    Podglądam i podziwiam Twoją marynarkę. Chyba po świętach zajrzę do Zary, bo jeszcze chyba są. I tęsknię za morzem…

    • Ania 26 marca, 2016 at 11:28 Odpowiedz

      To co piszesz, jest świetnym potwierdzeniem na to, że można fantastycznie wykorzystać okres macierzyński i wychowawczy, kiedy się tylko chce. Takiemu mądremu myśleniu mówię zdecydowanie tak!

      Co do marynarki polecam – jestem z niej bardzo zadowolona:)

  5. Iza D 29 marca, 2016 at 19:24 Odpowiedz

    Jedynka to też jeden z moich ulubionych. Na mojej liście też klasyczne Carpe diem.
    Lubię jeszcze takie motywujące: “Jeśli nie odpowiada ci to, gdzie jesteś, rusz się. Nie jesteś drzewem” Autor nieznany

  6. simply lifetime 2 kwietnia, 2016 at 08:06 Odpowiedz

    drugi cytat naprawdę dobrze odzwierciedla fakt życia w dużych, tętniących miastach. wszystko mija tak szybko, że wciąż czekamy na odpowiednią chwilę, zamiast cieszyć się tym co jest tu i teraz.

    pozdrowienia z Gdyni 🙂