Black Friday! Czyli "czarny piątek" w sklepach w Polsce

massimo

Black Friday brzmi groźnie, ale z pewnością nie jest taki zły, na jakiego brzmi;) Za naszymi granicami jest to bardzo popularny zwyczaj, związany po prostu z zakupami! I to nie byle jakimi, bo zakupami bardzo okazyjnymi.

Z tego co wiem, idea "black friday" przywędrowała do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Jest to dzień (piątek), po Święcie Dziękczynienia, który jest rozpoczęciem zakupowego sezonu przeświątecznego. Zwykle wypada więc w ostatni piątek listopada (Święto Dziękczynienia obchodzone jest w Stanach w czwarty czwartek listopada). Wiele sklepów pracuje tego dnia dłużej, oczywiście oferowane są bardzo atrakcyjne zniżki, zwykle obowiązujące tylko tego jednego dnia. Obroty sklepów są tego dnia podobno najlepszymi w ciągu całego roku! Jednym słowem rozpoczyna się przedświąteczny zakupowy szał! 

W Europie także panuje prawdziwa zakupowa aura. Już w Barcelonie na wystawach widzieliśmy zwiastuny promocji. W zeszłym roku w słynny czarny piątek byliśmy akurat w Mediolanie, wtedy jednak jeszcze nie znałam tego zwyczaju. Dziwiłam się jedynie, że nawet na Zarze, która nigdy nie robi okazjonalnych promocji, wisi informacja o rabacie -20%. Rabaty potrafią być jednak znacznie większe! W Londynie podobnie panuje podobno zakupowe szaleństwo. Słyszałam nawet, że pod Harrodsem, ludzie od 6 rano potrafią stać w kolejkach, a pracownicy tej ekskluzywnej galerii handlowej, częstują kawą oczekujących w zimnie klientów (słyszeliście o tym?).

Black Friday wchodzi też na dobre do Polski. Nie wiem jak Wy, ale ja od rana dostaję smsy i maile z informacjami o zniżkach. Poniżej rabaty o których wiem, ale dopisujcie też swoje sprawdzone informacje w komentarzach. Może komuś się przydadzą.

Wybieracie się na zakupy??:)

Massimo Dutti i rabaty -20 % na wszystko, stacjonarnie i online.

massimo dutti

Femestage by Eva Minge to rabat aż 50% na wszystko! Online i stacjonarnie

femestage

LuxBaby odkryłam stosunkowo niedawno, to sklep z wspaniałym asortymentem w Łodzi (znajdziemy go w Manufakturze, Porcie Łódź i przy Piłsudskiego 25). znajdziemy tam stylowe ubranka dla dzieci, także te okazjonalne (np. do chrztu). piękne stylowe zabawki, dodatki i akcesoria. Ostatnio miałam przyjemność kupować tam kolekcję La Millou. Jutro sklep oferuje rabat -15 %.

lux baby baby lux baby 2 lux baby

Centrum Wina - 30% rabatu na amerykańskie wina, przy zakupie minimum 2 sztuk (od 26 do 29 listopada)

centrum wina

Matras i -20% rabatu na książki

matras

Ziaja - rabat -10% w sklepach firmowych

ziaja

W KappAhl - 50 % na mnóstwo artykułów (ciekawe czy też dziecięcych?)

kapp ahl

Cubus - wszytskie kurtki -50%, a wybrane artykuły do -70%

cubus

Super - Pharm - 1+1 za grosz, wybrane perfumy, stylizacja włosów, maszynki do golenia, trany, słodycze oraz -50% na Iwostin.

super pharm

Esotiq -40 % na całą kolekcję (od cen początkowych), w sklepach stacjonarnych i on-line.

esotiq

W sklepach Diverse 30% na wszystko

diverse

Promod -20%

promod

-30 na całą kolekce w Medicine

medicine

Oysho -20 % na całą kolekcję stacjonarnie i online

oysho

Piszcie w komentarzach o jakich rabatach Wy wiecie!

Vistula

vistula

Ona: Ja nie planowałam, ale muszę kupić kilka detali do mieszkania, miedzy innymi bieżniki i podkładki na stół.

On: No to jedziemy na zakupy;)

26 comments

    • Ania 26 listopada, 2015 at 23:30 Odpowiedz

      Szczerze mówiąc jak żyję w Polsce nie widziałam w Zarze zniżek okazjonalnych, więc raczej nie sądzę, chyba, że coś się zmieniło.