10 miejsc na świecie, gdzie chciałbym zabrać swoją żonę

dominikana41

[Santo Domingo i nasz pierwszy wyjazd jeszcze jako para...no wróciliśmy jako narzeczeni;)]

Gdybyśmy tylko mogli, podróżowalibyśmy bardzo często. To także z powodu chęci podróżowania na początku naszej drogi zdecydowaliśmy się na małe mieszkanie [TU], które nie przykuło nas do cudownego miejsca w którym zdecydowaliśmy się mieszkać (np. dom zobowiązuje jednak większą koniecznością dbania o niego i znacznie większym kredytem). I dzięki temu mogliśmy sobie choćby pozwolić na to, by na jakiś czas zostawić nasze ulubione Trójmiasto i przeprowadzić się na trochę do Warszawy [pisaliśmy o tym TU].

Wspólnie udało nam się wyjechać póki co tylko na Karaiby i do Egiptu (nie liczę licznych wypraw po Polsce).

Pod koniec zeszłego roku zaczęliśmy marzyć, żeby wyjeżdzać kilka razy w roku, choćby na weekend. I na moją 30-stkę udało nam się zorganizować kilkudniowy wyjazd do Mediolanu.

Chciałbym, żeby to był początek naszych podróży. Mnie kręcą te dalsze podróże, Ania jest ogromną zwolenniczką Europy. Kiedyś uważałem, żeby Europę zostawić na tak zwane "stare lata", ale Ania zawsze powtarza, że nigdy nie wiadomo ile jeszcze pożyjemy i że ona nie chce tego odkładać:) Wiem, że podróż to dla niej najlepszy prezent (dla mnie też) i dlatego spisałem 10 realnych miejsc na najbliższe            5 lat.
Ciekawe czy uda nam się zrealizować?:)

A Wy gdzie chcielibyście pojechać?

1. Paryż - Ania kocha Francję, więc sądzę, że to miasto zakochanych będzie dla nas idealne:) Myślę, że Ania marzy o tym od urodzenia, a może marzyła nawet jeszcze wcześniej:)  Jestem przekonany, że architektura miasta spodoba się i mnie. We Francji byłem tylko raz (w Strasburgu) i zachwyciłem się klimatem francuskich uliczek, knajp, kawiarni, a z pewnością był to tylko przedsmak tego co czeka nas w Paryżu.

paryż

2.Londyn - ponieważ to kolejna stolica mody, którą po Mediolanie (o którym pisaliśmy choćby TU) powinniśmy odwiedzić.
Niby blisko, a żadne z nas tam jeszcze było. To wielonarodowościowe miasto zachwyciło wielu, mam nadzieję, że porwie także nas.

Wierzę, że klimat tego miasta zainspiruje nas modowo, a także będzie zachętą do zagłębienia się w angielskich  kilimatach i inspiracją do kolejnych odwiedzin Wysp Brytyjskich.

londyn

3. Skandynawia - z  Trójmiasta mamy wyjątkowo blisko, a jednak wciąż odkładamy ten wyjazd, mimo, że bardzo często przejeżdżamy obok promu, który czeka na turystów. Liczę, że w końcu znajdziemy się na jego pokładzie. Ania kocha skandynawski styl (ja też go lubię) i chcielibyśmy go zobaczyć w oryginalnje wersji. Poza tym podobno warto pojechać tam dla nieziemskich krajobrazów.

szwecja

4. Barcelona - oboje z Anią zachwyciliśmy się tym miastem już dawno, czytając powieści Carlosa Ruiza Zafona. Oboje uwielbiamy również klimaty śródziemnomorskie, dlatego stolica Katalonii jest kolejnym miejscem na naszej liście do zobaczenia:) Mam nadzieję, że hiszpańskie słońce również rozgrzeje naszego bloga🙂

barcelona

5. Karaiby - to przez nie,  nie byliśmy jeszcze w Paryżu:) Poza ty, że każdy chyba marzy, żeby wyjechać na rajską plażę, to dla nas jest to bardzo szczególne miejsce z uwagi na nasze zaręczyny (Ania pisała o nich TU). Chcielibyśmy jeszcze raz postawić stopy na bezludnej wyspie Saonie, na której Ania powiedziała "tak" 🙂 Mam nadzieję, że uda nam się tak uczcić okrągłą rocznicę naszych zaręczyn.
Jako fani "Piratów z Karaibów", może wreszcie wyruszymy w rejs i odkryjemy jakieś nowe skarby tego cudownego morza.
A Wam szczególnie polecam to miejsce. Chyba każdy, kto znajdzie się tam chociaż raz, już zawsze będzie chciał tam wrócić:)

blogdominikana2

6.Tajlandia - najpiękniejsze plaże na świecie, lazurowe morza i ciekawa kultura- już chyba dla takich widoków warto tam pojechać.

tajlandia

7. Południowa Francja - Ania już całkiem nieźle ją poznała i pokochała. Była 3 razy - raz nawet na winobraniu! Dzielna kobieta:) [pisała o tym TU].
To  kraj, który Ania "kupuje" w całości. Chciałbym ją tam  zabrać, żeby mogła pokazać mi to, o czym tyle opowiadała.

(zdjęcie autorstwa Ani mówi samo za siebie)

SONY DSC

8. Toskania - miejsce gdzie jeszcze nie byłem, a myślę że chciałbym tam spędzić stare lata:) Z Anią oczywiście.
Jestem pewny

, że to klimat dla nas. Ania pewnie chciałaby znaleźć dla nas tajemniczy dom, niczym z filmu "Pod słońcem Toskanii" 🙂

toscania

9. Nowy Jork - sądzę, że każdy trzydziestolatek marzy, żeby tam pojechać. Dla nas to kolejna światowa stolica mody do zaliczenia. Chyba nie chcielibyśmy tam mieszkać, ale na pewno trzeba poczuć amerykański świat na własnej skórze. Ania polubiła świat wielkiej mody z filmu "Seks w wielkim mieście" (wpis o filmach związanych z modą znajdziecie TU), więc chciałbym, żeby mogła zobaczyć jak wygląda on na żywo.

nwoy yrok

10. Polskie Góry - oboje z Anią uwielbiamy góry, ale jakimś dziwnym trafem  razem tam nigdy nie byliśmy. Sam jeszcze kilka lat temu potrafiłem niemal  spontanicznie wsiąść  do pociagu, by móc choć na kilka dni przenieść się do innego świata.
Teraz do tego świata chciałbym zabrać moją żonę:)

zakopane

A Wy już macie plany wakacyjne??:)

Ona: Uwielbiam Cię!:))

On: 😉

69 comments

  1. Frankie 24 lutego, 2015 at 19:24 Odpowiedz

    Super lista!! My na swojej mamy kilka miejsc w Europie, chcemy porzadnie poznac Berlin i Sztokholm. Koniecznie musimy odwiedzic kolejny raz Montenegro, bo dla mnie i mojego meza to raj na Ziemi. A tegoroczne wakacje spedzamy na poludniu Hiszpanii, planujemy tez kwietniowy wykazd do mojej ukochanej Kolonii. Z dalszych podrozy oboje marzymy o tripie po Stanach, Seszelach, mam nadzieje, ze zobacze tez RPA i Poludniowa Ameryke, o ktorych bardzo duzo opowiadal mi Dziadek 🙂

    • fashionable 24 lutego, 2015 at 22:33 Odpowiedz

      Południa Hiszpanii zazdrościmy:) Montenegro też na pewno chcielibyśmy odwiedzić. Do berlina mam nadzieję kiedyś skoczymy przy okazji wizyty we Wrocławiu:)

      • Frankie 25 lutego, 2015 at 09:23 Odpowiedz

        Montenegro polecam z całego serca! Można leżeć na plaży, chodzić po górach albo spływać rzekami. Do tego ogrom ‘starich gradów’ i innych zabytków do odwiedzenia! No i Boka Kotorska!! Zastanawiamy się nawet, czy nie rzucić Trójmiasta na rzecz jedynego fiordu w południowej Europie 🙂

          • Frankie 25 lutego, 2015 at 10:31

            Miałam już jakiś czas temu wysłać na @ Ani zdjęcia z Montenegro (okiennic w szczególności), ale miałam jakiś problem z wysłaniem @. Spróbuję na Twój, Jakubie! Zobaczycie, jak tam pięknie!

  2. Zosia K 24 lutego, 2015 at 19:32 Odpowiedz

    Ja co prawda z Francuzami mam raczej nie najlepsze doświadczenia, ale faktycznie południowa Francja wygląda pięknie 🙂 Reszta miejsc jest absolutnie cudwna, każda na swój sposób..

    Tajlandia jest niesamowita i jeśli możecie decydować się na ulrop w ostatniej chwili to w styczniu i lutym jest bardzo dużo promocji na loty do Azji, u nas zimno, a u nich akurat jest najlepsza pogoda 🙂 I na miejscu jest naprawdę tanio w porównaniu do Europy 🙂

    Trzymam kciuki za Wasze podróże! 🙂

      • fashionable 24 lutego, 2015 at 22:35 Odpowiedz

        No właśnie słyszałem, że tam nawet nie ma opcji all inclusive raczej bo wszystko na miejscu jest bardzo tanie (jedzenie)

        • Zosia 25 lutego, 2015 at 01:01 Odpowiedz

          Być może są all inclusive, ale jakoś wolę podróżować na własna rękę, a jest naprawdę tanio 🙂 najlepiej miedzy końcem listopada a końcem lutego, trochę zależy od miejsca dokładnie gdzie sie jedzie, ale to jest ogólnie najlepszy termin 🙂 bardzo polecam, jest przepięknie!

          • fashionable 25 lutego, 2015 at 09:46

            Mam nadzieję, że w takim razie uda nam się w miarę szybkjo zrealizować taką podróż:)

  3. Ania Marcok 24 lutego, 2015 at 19:34 Odpowiedz

    Świetny wpis i widać, że pisany wielką milością! 🙂 To się po prostu czuję! 🙂

    Musze podsunąć mojemu świeżemu narzeczonemu te pomysły, może dzięki Wam uda mi się zobaczyć te wspaniałe Karaiby … 😀

  4. Ilona 24 lutego, 2015 at 19:39 Odpowiedz

    Oczywiście, marzenia się marzą, a na wakacje już zaplanowana Chorwacja i na dłuższe weekendy od wczesnego lata do późnego – Bieszczady i Stawy Milickie, a na krótkie jednodniowe wypady nasze kochane Beskidy. Niech się spełniają Wasze marzenia !

  5. An@Mari 24 lutego, 2015 at 19:41 Odpowiedz

    Świetne plany! Uwielbiam podróżować, w ostatnich latach ceny lotów potaniały, można teraz śmiało podróżować po Europie! 🙂 I też mam takie plany i te dalsze jak USA..marzenie 🙂

  6. Marzena 24 lutego, 2015 at 20:05 Odpowiedz

    Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zwiedzić miejsca, które wytypowałeś:)
    Zobaczyć Nowy York – moje marzenia!
    Tymczasem w te wakacje wybieramy się na włoską wyspę. Zastanawiamy się nad Sardynią lub Sycylią;)

  7. Ju 24 lutego, 2015 at 21:08 Odpowiedz

    Najpiękniejsze miejsca w których byłam,a których nie ma jeszcze na Waszej liście to Rzym i Lizbona 🙂 Zdecydowanie polecam Portugalię na dłuższy wyjazd ,niby jeszcze europejsko ale bardzo “egzotycznie”.
    Ps. fajne macie plany,urzekły mnie te polskie góry 🙂

    • fashionable 24 lutego, 2015 at 22:41 Odpowiedz

      Bo polskie góry są wspniałe:) tak serio to Rzym i Lizbona też jest w pierwszej 10tce, tylko fizycznie się na liście nie zmieściły;P

  8. Papaja 24 lutego, 2015 at 21:40 Odpowiedz

    Moje plany wakacyjne zmieniają się co pięć minut, czym narzeczonego przyprawiam zawrót głowy 🙂 Jeszcze dwa tygodnie temu już już rezerwowałam bilety na Santorini (moje marzenie jeszcze z czasów podstawówki i zaczytywania się “Stowarzyszeniem wędrujących dżinsów” ;-)), teraz z kolei obstajemy przy Słowackich Tatrach i słynnej Tatralandii, a to dlatego, że zimą planujemy narty w Alpach 😉 Dla mnie bardzo dużą przyjemnością jest samo planowanie wakacji, poza tym nie jest ważne gdzie, ale że spędzimy je razem z narzeczonym 🙂 Na szczęście udało mi się go zarazić pasją do podróży :)Do swojej listy koniecznie dopiszcie Edynburg! Z dalszych podróży godny polecenia jest też Singapur oraz Chiny, ale to trzeba “czuć”, nie każdy lubi te klimaty 🙂

  9. Papaja 24 lutego, 2015 at 21:44 Odpowiedz

    P.S. Dużo krążycie między Warszawą a Trójmiastem – sprawdźcie loty Ryanairem, za 19,00 w jedną stronę między tymi dwoma miastami 😉

  10. Agnieszka 24 lutego, 2015 at 22:11 Odpowiedz

    Życzę Wam spełnienia wszystkich podróżniczych marzeń;-)
    Na mojej liście jest Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania ….ech może kiedyś odwiedzę te cudne zakątki świata.
    Ale jest takie jedno miejsce na świecie, gdzie bardzo bym chciała wrócić a mianowicie RPA. Jakiś czas temu spędziłam w Johannesburgu dwa miesiące. To był niesamowity czas pełen fantastycznych doznań.

  11. Gosia 25 lutego, 2015 at 01:13 Odpowiedz

    Barcelona – znajomi wrócili z 5-cio dniowych wakacji i byli oczarowani !! Ich zdjecia mówią same za siebie !! Przepięknie ! I papugi latające z palmy na palmę, pomarańcze i mandarynki rosnące na ulicy 🙂 dlatego planujemy na urodziny 4-rodniowy wypad do Barcelony albo do Billund (Dania) do Legolandu bo mój T. uwielbia LEGO ! Jeden z zaplanowanych urlopów to Amsterdam – przepiękne kanały, muzea i podobno przepyszne pączki z rumem i rodzynkami 😉 a ciepłe kraje to po raz kolejny Teneryfa – czarny piasek robi wrażenie albo Majorka ;);)
    Pozdrawiam 🙂

    • fashionable 25 lutego, 2015 at 09:51 Odpowiedz

      To coś dla nas;) Trzeba w takim razie jechać do tej Hiszpanii wreszcie:) Dania to też fajny pomysł. Na Wyspach Kanaryjskich byłem 2 tygodnie i to świetnie miejsce dla par, ldatego muszę tam zabrać Anię.

  12. Sylwia 25 lutego, 2015 at 08:19 Odpowiedz

    Barcelona jest piękna – byłam dwa lata temu i polecam :), do Paryża jakoś mnie nie ciągnie do NY też nie, ale za to Tajlandia i Toskania też są na mojej liście marzeń. Póki co planuję zabrać męża na jego 30 urodziny do Rzymu – zobaczymy czy się uda.

  13. Andzia 25 lutego, 2015 at 09:34 Odpowiedz

    Kiedy patrzę na Waszą miłość, pragnę aby moje życie było tak samo spontaniczne, pełne radości i miłości! Bardzo lubię z moim chłopakiem podróżować, jednak z powodu braku pieniążków los nam to uniemożliwia. Po przeczytaniu wpisów ślubnych chcę już to wszystko organizować 🙂 Bardzo dobrze, że napisałaś takiego typu wpisy, na pewno wielu pannom młodym się przyda porada 🙂
    Hm Wy po kilku miesiącach wzieliście ślub 😀 a ja już z moim jestem od prawie 4 lat w związku i dopiero zaczynamy o tym myśleć 🙂 mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli tak jak u Was 🙂 pozdrawiam i życzę Wam dalszych podróży, pełnych miłości <3

  14. aschaaa 25 lutego, 2015 at 10:09 Odpowiedz

    ah te podroze 🙂 uwielbiam i dlatego podrozujemy duzo i czesto 🙂 przynajmniej raz w roku jest to cos duzego + inne mniejsze podroze. moj maz nie przyklada do tego wagi wiec ja stoje na strazy wyjazdow 🙂 planowanie sprawia duzo duzo frajdy, a ogladanie zdjec po powrocie jeszcze wiecej 🙂
    dzieki tanim liniom mozna na prawde tanio latac. my lecimy np za miesiac do londynu za smieszne 50€ od osoby! a przeciez z polskich lotnish mozna tam leciec nawet za 50zl! Polecam szukac tych tanich ofert! Buzka!

  15. Magdalena 25 lutego, 2015 at 11:43 Odpowiedz

    Piękne plany na pewno uda Wam się je zrealizować 🙂 Praca moja i mojego męża nie pozwala niestety na częste podróże ale robimy co możemy. Podróże są dla mnie bardzo ważne:-)

  16. Asia 25 lutego, 2015 at 20:36 Odpowiedz

    No dumna jestem z siebie, bo zapracowane to było wyrzeczeniami, ale byłam wszędzie z Waszej listy:D I w sumie niesamowite uczucie!:D:D:D
    Życzę wytrwałości w realizacji planów!

  17. goodlook 26 lutego, 2015 at 15:18 Odpowiedz

    Te zdjęcia z Londynu, Toskanii i Nowego Jorku są przepiękne. Aż nogi rwą się, żeby rzucić wszystko i wyjechać w świat.

  18. Paweł 26 lutego, 2015 at 15:55 Odpowiedz

    Jeśli chodzi o Polskie góry polecam szczególnie zabrać żonę na wycieczkę z hali gąsięnnicowej na krzyżne…. początkowo dług i mozolna wędrówka, a gdy dotrzecie na szczyt … cudowny, chyba jeden z najlepszych widoków w tatrach 🙂 Polecam !!!

  19. simply lifetime 5 marca, 2015 at 20:57 Odpowiedz

    obiema rękoma i nogami podpisuję się pod Twoimi słowami. marzy mi się większość z tych miejsc, sama chyba mam podobne podejście do Ani – marzę raczej o podróżach w obrębie Europy, fascynują mnie europejskie stolice, choć nie powiem – Nowy Jork – podróż życia. z miejsc, które opisałeś trudno byłoby mi wybrać jedno, ale jeżeli koniecznie musiałabym się zdecydować to… Toskania, bezapelacyjnie! 🙂

    P.S. zaraz podrzucam ten mądry tekst do przeczytania mojemu narzeczonemu 😉

  20. Marlena 6 marca, 2015 at 15:04 Odpowiedz

    Podziwiam te wszystkie miejsca, ale, może uznacie mnie za dziwaka, ja z tych wszystkich miejsc wybrałabym polskie góry, kocham polską przyrodę i to, co ma d zaoferowania. Co roku urlop spędzamy w Polsce. W zeszłym roku byliśmy na objazdówce po Wielkopolsce i Opolszczyźnie, zobaczyliśmy Pałac w Wąsowie, Zamek w Kórniku, a dla relaksu zahaczyliśmy o spa w Pałacu Sulisław. Piękna nasza Polska cała.

  21. Agnieszka 30 maja, 2015 at 22:12 Odpowiedz

    Każde z tych miejsc byłoby spełnieniem naszych marzeń!
    Na ten moment najbliższa jest mi Toskania… malutka winnica, mleko od kozy i bose stópki biegające po piaszczystych drogach 🙂

  22. Krzysztof 30 lipca, 2016 at 18:46 Odpowiedz

    Hej

    Fajne zestawienie miejsce. A ja bym zabral swoja zone do Australii na wschodnie wybrzeze. Bysmy sobie Poplywali w cieplym oceanie i pozwiedzali rafe koralowa; a pogoda na polnocy gwarantowana przez okragly rok.

    Pozdrawiam
    Krzysztof

  23. Jola 23 listopada, 2016 at 23:47 Odpowiedz

    mnie mąż zabrałam do Wisły do Hotelu Bawaria, było wspaniale, uważam, że w Polsce jest dużo ciekawych miejsc, i to jest jedno z nich