Przepis na ślub - ślub z wedding plannerem - Royal Day

 

Całkiem niedawno pisałam na blogu o tym kto to jest wedding planner i czym się dokładnie zajmuje.

Wszystkie szczegóły znajdziecie tu:

 https://fashionable.com.pl/2014/09/10/przepis-slub-wedding-planner-sie-robi-slub-wesele-profesjonalista/

 Dziś przy pomocy Moniki z Royal Day postaram się Wam pokazać jak to dokładniej wygląda.

royal

Z pewnością z usług wedding plannera w Polsce  bardzo często korzystają osoby, które mieszkają poza granicami naszego kraju, a ślub planują w swoich rodzinnych stronach.

Tu pomoc rodziny to czasem za mało, a niestety nie wszystko możemy załatwić osobiście przez internet czy telefon.

Wedding planner jest więc naszym reprezentantem w niemal wszystkich sprawach związanych ze ślubem.

 Nie jest to wcale łatwe i takie przyjemne zadanie - spoczywa na nim spory stres, a mówiąc wprost para młoda rozlicza później swojego konsultanta ze wszystkich poczynionych (lub nie) działań.

Na tym etapie mam też coś dla Was! Przygotowuję wywiad z Moniką Bałacińską z Royal Day i jeśli tylko macie ochotę możecie zostawić w komentarzu swoje pytanie do wedding plannerki! Na wybrane Monika z pewnością odpowie.

royallll

Myślę, że każdy zgodzi się, że ważna jest umowa, dzięki temu możemy egzekwować  to na co się decydowaliśmy. Dlatego tak ważne wybieranie jest renomwanych i legalnie działających firm.
Działa to także oczywiście w drugą stronę.
Ważne jest, żebyśmy przemyśleli czego  dokładnie oczekujemy od firmy organizującej śluby.  Oczywiście może się zdarzyć, że będziemy chcieli zrealizować jeszcze jakiś dodatkowy pomysł, powinniśmy jednak jak najszybciej poinformować o tym wedding plannera. Organizacja przed ślubem to sprawa podstawowa.

Dziś przedstawiam Wam Angelikę i Michała, którzy mieszkają w Londynie.

royal9

Zdecydowali się na ślub w Polsce, ponieważ większość ich rodziny mieszka właśnie tutaj.

Bez wedding plannera ich ślub byłby trudny do zorganizowania.

A jak zaraz zobaczycie na cudownych zdjęciach Monika stanęła na wysokości zadania - ślub był moim zdaniem zachwycający.

Inspiracje Royal Day możecie znaleźć także na facebooku firmy:

https://www.facebook.com/RoyalDaypl?fref=ts

Para najpierw ustaliła wszystkie szczegóły związane z uroczystością. Później inicjatywę przejęła Monika, a para mogła spokojnie zająć się swoimi obowiązkami zawodowymi. Cudowne jest to, że wedding planner nie odbiera radości z przygotowań - jeśli tylko chcesz, możesz być z nim w stałym kontakcie i wszystko wybierać razem, jeśli nie masz na to czasu, możesz tylko akceptować propozycje.

Kiedy wybierzemy miejsce - w tym przypadku młodzi zdecydowali się na Pałac w Wojanowie w Jeleniej Górze, możemy przystąpić do działań. Niewątpliwie samo miejsce już nadaje charakter przyjęcia. Konsultant ślubny zawsze najpierw dobrze poznaje miejsce i jego możliwości, następnie jest w stanie zaplanować szczegóły.

Tu po stronie Moniki były wszystkie kwestie organizacyjne, także formalności urzędowe,  podpisanie stosownych umów z podwykonawcami i monitorowanie ich działań.

royal12

Dzień przed ślubem Monika sprawdza gotowość do pracy wszystkich zaangażowanych w uroczystość, jak choćby obsługa pałacowa, kelnerzy, kierowcy, florystki, fotografa  czy makijażystki.

Wedding planner koordynuje całe wydarzenie, od zakwaterowanie gości w hotelu (jeśli wesele tego wymaga), po wydanie bukietu dla panny młodej:)

Konsultant nie może powiedzieć "nie da się", "nie zdążyliśmy" i zawsze zrobi wszystko żeby było perfekcyjnie!

Przykład....

Czasem mimo podpisania umowy, firma zawiedzie... przepraszam nie wystarczy, kiedy na kilka godzin przed ślubem tortu nie ma! A tak niestety było na pewnym weselu.

Znajomości i opanowanie wedding plannera jest tu nieocenione. Monika zadziałała i pałacowy cukiernik przygotował piękny tort, który wjechał zgodnie z planem o północy.

Podejrzewam, że Młodzi nawet nie musieli wtedy o tym wiedzieć. Po co się stresować??
Przecież to jeden z tych najpiękniejszych dni w życiu!

Jak się robi ślub i wesele z profesjonalistą część 1:

https://fashionable.com.pl/2014/09/10/przepis-slub-wedding-planner-sie-robi-slub-wesele-profesjonalista/

royal16 royal15 royal14 royal13

royal6 royal1

royal2 royal3 royal4 royal5

royal10

royal11

royal8

royal7

Ona: Dzięki tym postom przeżywam to jeszcze raz! Dziękuję Wam też za wszystkie maile, dzięki temu wiem, że lubicie nasz Przepis na ślub:) Ostatnio nawet miałam kilkakrotnie przyjemność spotkać przypadkiem kilka kobiet, które wyraziły miłe słowa w stosunku do bloga i właśnie ślubnych przygotowań, które im pomogły. To baaardzo miłe!

55 comments

 1. Patrycja 14 października, 2014 at 21:50 Odpowiedz

  Aniu dzięki Twoim wpisom w Przepisie na ślub, znalazłam inspiracje ( w postaci bukietu ślubnego), rady co trzeba zabrać np dodatkowe rajstopy, czy chusteczki. Czy tak zorganizować TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ żeby był jedyny w swoim rodzaju.

  Fajnie że jest ktoś taki kto inspiruje, doradzi czy pomoże…

  Dziękuję Ci bardzo za to co robisz.

 2. Hania 14 października, 2014 at 21:50 Odpowiedz

  Cudownie… i mnie to czeka, jeśli mój ociągający narzeczony się wreszcie oświadczy;)) a ja mam pytanie do konsultantki ślubnej:

  ile czasu potrzebuje Pani na przygotowanie wesela na powiedzmy 80 osób??

  • Monika 28 października, 2014 at 12:09 Odpowiedz

   Haniu, wszystko zależy od tego gdzie ma odbyć się wesele i jaki zakres prac chcielibyście nam powierzyć. Spotkajmy się lub zdzwońmy ( monika[małpka]royalday.pl tel. 502 277 997) – wówczas będę mogła precyzyjniej odpowiedzieć na Twoje pytanie. Do usłyszenia!

 3. Ania 14 października, 2014 at 23:29 Odpowiedz

  Moje pytanie:

  czy wedding planner potrafi sprawić, by nie wtrącała się teściowa??

  pytam całkiem serio. w sensie czy trochę można na niego zrzucić pewne wybory. Podam przykład, moja teściowa nie może przeżyć, że nie mam welonu tylko stroik, i są tu mega spory. A gdyby ktoś taki kompetentny jej powiedział, to może by się uspokoiła. Albo chciałaby wiejski stół, a na nowoczesnej sali, którą mamy na oku on zupełnie nie pasuje…

  • fashionable 15 października, 2014 at 14:07 Odpowiedz

   Hmm.. podeślę Wasze wszystkie pytanie konsultantce ślubnej Monice, ale mam też małą dygresję. Myślę, że w tych kwestiach strasznie ważne jest, żeby panowała zgoda między narzeczonymi, a ewentualne spory ślubne powinni rozwiązywać sami. No i za wszelka cenę jedno powinno stać murem za drugim… jest o wiele łatwiej!

  • Monika 28 października, 2014 at 12:26 Odpowiedz

   Aniu, myślę, że i na takie sytuacje są sposoby 🙂 Bardzo często zdarza się, że rodzice Państwa Młodych próbują wdrażać swoje własne pomysły, niekoniecznie zgodne z wyborami Narzeczonych. Przykład z niedawnego ślubu: tata Panny Młodej na własną rękę skontaktował się z managerem dworkowej restauracji i próbował zmienić menu weselne. Rozsądkiem wykazał się manager, który zgłosił nam całą sytuację z prośbą o potwierdzenie zmian. I tak rozpoczął się kołowrotek telefonów, w które na szczęście w ogóle nie byli zaangażowani Narzeczeni. Menu pozostało bez zmian, zgodnie z pierwotną decyzją Narzeczonych; tata zajął swoje miejsce – taty. W takich sytuacjach przypominają mi się zajęcia z dyplomacji… Pewne kwestie może załatwić jedynie osoba z zewnątrz.

 4. Kasia 15 października, 2014 at 10:25 Odpowiedz

  Super pomysł z tymi pytaniami:) mój narzeczony oświadczył mi się we wrześniu w moje urodziny i jeszcze nie mamy daty, ale już się zaczynam nad tym wszystkim zastanawiać (nad wedding plannerem również), ponieważ mój narzeczony ze względu na pracę dużo podróżuje. Ja mam pytanie czy mimo wszystko mogę mieć swój plan i sama wybierać np. kolory, rodzaj kwiatów. Czy wedding planner dominuje nad młodymi?? bo tego się trochę boję…

  • Monika 28 października, 2014 at 12:31 Odpowiedz

   Kasiu, jest dokładnie jak napisała Ania – wedding planner jest jak ślubny przyjaciel. Nie może dominować ani narzucać swojej woli, swoich pomysłów. Sugeruje, podpowiada, wskazuje rozwiązania i WSPÓLNIE z Narzeczonymi tworzy plan ślubu i wesela. To ma być wyjątkowy i wspaniały dzień dla Pary Młodej, nie dla wedding plannera 🙂
   Kasiu, spotkajmy się! 502 277 997, pozdrawiam, Monika

 5. Kasia 15 października, 2014 at 10:26 Odpowiedz

  I kolejne pytanie, jaki jest koszt. Czy on jest stały, czy wedding planner też bierze pod uwagę na przykład liczbę osób na weselu, miejsce, czy ilość pracy?? czy to jest jakiś procent od kwoty wesela??

  • Monika 28 października, 2014 at 12:40 Odpowiedz

   Natalio, tak, jesteśmy również na weselu. Dyskretnie pilnujemy, aby przebiegało ono zgodnie z planem, koordynujemy pracę kelnerów, zespół muzyczny, wszystkie atrakcje, dbamy o gości, tak by nikomu niczego nie zabrakło. Nasza praca kończy się wraz z pożegnaniem ostatniego gościa. Podczas wesela Angeliki i Michała koordynowaliśmy również transport gości na lotnisko.

 6. kudels 15 października, 2014 at 16:21 Odpowiedz

  fajna taka pomoc 🙂 ale to naprawdę stres dla osoby planującej komuś wesele, jeszcze jak panna młoda jest w porządku…no to ok. Ale jak trafi się jakiś naburmuszony babol to gorzej 🙂

  • Monika 28 października, 2014 at 12:46 Odpowiedz

   Maju, wszystko zależy od wydarzenia, przede wszystkim od ilości zaproszonych gości. Są śluby i wesela, które koordynowałam sama, są takie przy których pracował zespół 10 osób (brali udział nie tylko w przygotowaniach, ale dyskretnie byli obecni na ślubie i weselu).
   Zdzwońmy się, porozmawiamy o Waszych planach, jestem do Waszej dyspozycji 507 799 880, Monika

 7. Renia 17 października, 2014 at 00:03 Odpowiedz

  A ja jestem ciekawa czy pani Monika wspominana we wpisie miała takie sytuacje, kiedy młodzi totalnie stawiali na wesele bez gustu: np. nie pasujące do siebie, pełne przepychu dekoracje… czy wtedy wedding planner reaguje?? sugeruje, czy się raczej nie wtrąca?? albo czy zdarzyło się pani zrezygnować z przygotowywania ślubu z powodu trudnego charakteru pary??

  • Monika 28 października, 2014 at 13:10 Odpowiedz

   Reniu, oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy Para Młoda ma pewne wyobrażenia i pomysły, które zestawione ze sobą w ogóle do siebie nie pasują. Moim zadaniem jest wówczas uświadomić Parę o skutkach takich decyzji, doradzam, proponuję alternatywne rozwiązania. Wiem, że ludzie chcą mieć piękny ślub i wesele, ale zdaję sobie również sprawę z tego, że nie zawsze potrafią połączyć niektóre elementy. I tak na przykład “wiejski stół”, nie będzie pasował do pałacowej sali. Jeśli więc Panna Młoda chciałaby wyglądać jak księżniczka, a wesele marzy jej się w pałacowych czy dworkowych komnatach to odradzę jej wstawienie tam drewnianych stołów i ławek… Zdarza się też, że Panna Młoda początkowo myśli o weselu w pałacu, ale okazuje się, że sama źle czuje się w takich wnętrzach – wówczas wspólnie szukamy nowego rozwiązania. To samo dotyczy wszystkich elementów takich jak sukienka (ubiór Pary Młodej musi pasować do siebie), kwiaty, fryzura i makijaż (które powinny dawać efekt lekkości, świeżości), dekoracje (które muszą współgrać z wnętrzem i charakterem Pary Młodej) itd… Nie zdarzyło nam się realizować ślubu i wesela, pod którym wstydzilibyśmy się podpisać 🙂

  • Monika 28 października, 2014 at 13:19 Odpowiedz

   Roksi, oczywiście jestem również w dniu ślubu do dyspozycji Pary Młodej. Nasza praca nie kończy się jedynie na zorganizowaniu ślubu i wesela. Pracę kończymy wraz z opuszczeniem sali przez ostatniego gościa. Niekiedy (jak choćby w przypadku Angeliki i Michała) koordynujemy również transport gości na lotnisko. Tak na prawdę to dzień ślubu jest najbardziej stresujący dla Pary Młodej, nie wyobrażam więc sobie, że wedding planner miałby zostawić ich w tym dniu samych. To właśnie tego dnia należy dopilnować wszystkiego, dbać o prawidłowy przebieg wydarzenia, dbać o gości, tak by nikomu niczego nie zabrakło. W dniu ślubu dyskretnie jesteśmy obecni.

 8. Rose 26 października, 2014 at 10:31 Odpowiedz

  a ja mam pytanie czy dla wedding plannera jest jakiś określony czas przed ślubem, kiedy trzeba się zgłosić?? czy to może być czas dowolny – rok, dwa.. pól roku..

  • Monika 28 października, 2014 at 13:25 Odpowiedz

   Rose, im wcześniej się zgłosicie tym lepiej, tym więcej czasu będziemy mieli na spokojne przygotowania. Na dwa miesiące przed ślubem będzie na pewno ograniczony wybór miejsc gdzie będzie można zorganizować wesele; jeśli dojdzie do tego np. kwestia zapewnienia noclegów dla gości to sprawa zrobi się skomplikowana. Ale i takie wesele zorganizowaliśny 🙂

 9. Georg 12 listopada, 2014 at 07:40 Odpowiedz

  Ja nie wyobrażam sobie przygotowań bez wedding plannera szczególnie jak się ma taką pracę jak ja. Wynajęliśmy pana który zrobił za nas praktycznie 80 % roboty i wesele by super.