10 świetnych filmów w greckim klimacie

wesle 23

Na blogu znajdziecie wiele wpisów filmowych, możecie je obejrzeć TUTAJ. Dzisiaj przyszedł czas na filmy w greckim klimacie. Jeszcze nie odwiedziliśmy tego kraju, choć muszę przyznać że po obejrzeniu komedii Moja wielka grecka wycieczka nabraliśmy ochoty na wyjazd w tamte strony. Jeśli macie ochotę poczuć wakacyjny klimat to bardzo polecam ten film. Poniżej lista pozostałych produkcji które z przyjemnością wam polecamy.

 

1 Moje wielkie greckie wesele

(2002)

Zabawny klasyk. Przyznam szczerze że sama jestem ciekawa czy rzeczywiście tak żyje się tak w tradycyjnej greckiej rodzinie. W rolach głównych sympatyczna Nia Vardalos i uroczy John Corbett.

greckie

 

 

2 Moje wielkie greckie wesele

(2016)

Druga część greckiego wesela podobała mi się nawet bardziej niż pierwsza. Fajnie odświeżona historia - zdecydowanie przyjemnie się ogląda polecam na luźny wieczór.

grecki2

3 Moja wielka grecka wycieczka

(2009)

To mój faworyt jeśli chodzi o filmy w greckim klimacie. Bardzo przyjemny film i cudowne greckie kadry. Jedynie ostrzegam że po obejrzeniu tego filmu możecie chcieć natychmiast lecieć do Grecji. Piękna historia o łapaniu dystansu ale i fajne pokazanie ludzi z różnymi charakterami.

wyczieczka

4 Mamma Mia

(2008)

Nie jestem jakąś wielką fanką tego filmu, ale uwielbiam Meryl Streep, więc jeśli chcecie poczuć greckie klimaty to ten luźny muzyczny film może wam się spodobać.

 

mama

 5 Uziemieni

(2013)

Moim zdaniem Dany Boon jest świetnym aktorem komediowym a większość filmów z jego udziałem to naprawdę świetne komedie. Tym razem wciela się w rolę ojca który wraz z byłą żoną wyjeżdża na ślub córki. Złośliwości nie ma końca ale przy okazji jest też kupa śmiechu.

uzieminei 2

6 Grek Zorba

(1964)

...czyli grecki klasyk. Jest tu ktoś kto nie tańczył zorby? 🙂

zorba

7 Herkules film animowany

(1997)

Disneyowksa produkcja nawiązująca do mitologicznej Grecji. Polska wersję piosenki do filmu wykonała Natalia Kukulska.

 

herkules2

8 Tylko dla twoich oczu

(1981)

Jedna z wielu części o najsłynniejszym agencie na świecie. Tym razem Roger Moore działa między innymi w Grecji.

tylmko dla

9 Stowarzyszenie wędrujących dżinsów

(2005)

Ta komedia wciąż przede mną, ale ostatnio kilka osób mi ja polecało, podobno luźny klimat, jeśli widzieliście dajcie znać czy wam się podobało 🙂

10 Troja

(2004)

Ten film znajdzie pewnie więcej zwolenników wśród męskiej publiki. Wielka hollywoodzka produkcja z gwiazdorską obsadą w roli głównej na pewno warto zwrócić na niego uwagę. 🙂

troja

A jakie Filmy w Greckim klimacie wy polecacie? A może ktoś z was był w Grecji i może polecić jakieś ciekawe miejsca. 🙂

8 comments

  1. Natalia 6 maja, 2018 at 19:01 Odpowiedz

    „Moje wielkie greckie wesele 2” uwielbiam. Bawi o wiele bardziej niż pierwsza część. 🙂 „Mamma Mia” oglądałam – przyjemny, ale bez szału. Mimo to bardzo jestem ciekawa kontynuacji, której premiera już w lipcu, bo – choć akcja dalej w Grecji – tym razem zdjęcia realizowano na chorwackiej wyspie Vis. 🙂

  2. daga 14 maja, 2018 at 12:56 Odpowiedz

    Idealny wpis! za 4 dni wylatujemy na Zakhyntos 😀 nie pozostaje nic innego jak ostatnie 4 wieczory wkręcić się w klimat greckiej wyspy z tymi filmami … przyznam, że nie widziałam żadnego.
    Już się cieszę i nie mogę doczekać 🙂

Leave a reply