Projekt Trzydziestka - otaczaj się pięknymi przedmiotami

DSC_8819

Przez te wszystkie lata swojego życia nauczyłam się co sprawia mi radość, co mnie cieszy i satysfakcjonuje. Zaczęłam bardzo cenić swój czas i dobierać ludzi z którymi się spotykam. Nie da się ukryć, że to właśnie Ci, którymi się otaczamy mają na nas największy wpływ i mogą być lekiem na całe zło. Uważam jednak, że nie bez znaczenia są przedmioty i codzienne rytuały, które wykonujemy. Warto poświęcić im trochę uwagi i pięknie zagospodarować swoją codzienną przestrzeń. Oczywiście według swojego gustu i potrzeb.Choć może to brzmieć banalnie, każda drobna rzecz może mieć wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego uwielbiam skupiać swoją uwagę też na detalach.

DSC_8909

Od czego zacząć? Nasz gust zmienia się w ciągu życia, wymarzone fioletowe ściany po latach mogą okazać się zmorą, a  ulubiona kanapa stracić swój urok. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmiany, remont może być świetnym rozwiązaniem. Trzeba jedynie oszacować na jaką skalę zmian możemy sobie w danym momencie pozwolić i... nie przestraszyć się. Nawet drobne zmiany, mogą wprowadzić dobre wibracje do życia. Jeśli jednak chcesz zmian już dziś, możesz zacząć od tego:

Sprzątanie

Bezdyskusyjnie najlepiej oczyści przestrzeń i sprawia, że czujemy się lepiej. Porządek daje poczucie kontroli nad różnymi sprawami i oczyszcza nie tylko miejsce, ale też daje wewnętrzny spokój. A dla mnie osobiście jest cudownym lekiem na stres:) Sprzątanie jest też pierwszym krokiem do wprowadzenia remontowych zmian - to wtedy decydujemy co jest nam potrzebne i co musimy pomieścić w danym miejscu.

DSC_8907

Jedz pięknie

Bardzo dbam o to, żeby nasze posiłki były nie tylko smaczne i zdrowe, ale i możliwie ładnie podane. Pozbyłam się wysłużonych naczyń i stopniowo zamieniłam je na nowe. Mam też kolekcję wazonów, materiałowych i papierowych serwetek, świeczników, czy bieżników. Zacząć dzień ładnie podanym śniadaniem to bardzo pozytywny akcent, który procentuje na cały dzień. No i uwielbiam piękne kubki i filiżanki. Jak nie mieć ich za dużo?? Trzeba być wybrednym i kupować tylko te najpiękniejsze!

Pięknie śpij

Selekcja piżam to podstawa! A ponieważ trwają wyprzedaże, pierwsze sklepy, które odwiedziłam (i w których poszalałam) to te z bielizną nocną (i nie tylko). Wygodne, dobrej jakości, ładne - warto poświęcić im trochę uwagi - to w piżamach kończymy i zaczynamy nowy dzień, a prawdopodobnie też spoglądamy na siebie rano w lustrze. A przy okazji zwróćmy uwagę na nasze buty po domu- to moja słabość!:)

DSC_8834

Świeże kwiaty

Często o tym wspominam, ale one tak fenomenalnie odmieniają wnętrze! Dodają  życia i świeżości. Uwielbiam <3

Dekoracyjne gadżety

Nowe poduszki na sofę, miły koc rzucony nonszalancko na fotel, piękna ramka na zdjęcia, a może nowy dozownik do mydła i dywanik łazienkowy? Poza tym nowa kosmetyczka, czy ręczniki. Dodatki maja moc - to naprawdę działa!

 DSC_8857 DSC_8936 DSC_8902 DSC_8899 DSC_8921 DSC_8856 DSC_8836 DSC_8814 DSC_8877 DSC_8897 DSC_8883

Ona: Zapraszam Was na mój profil na instagramie TUTAJ

17 comments

Leave a reply