Bez okularów i soczewek na nowej drodze życia

DSC_2460 (2)

Sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami. Termin wybrany, sala zamówiona. Czas na dopieszczanie detali. Teraz pewnie myślisz o dodatkach, pierwszym tańcu i makijażu. Umawiasz się na zabiegi do kosmetyczki, bo chcesz, żeby Twoja cera wyglądała perfekcyjnie. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, którą część przyszłych panien młodych może dla siebie zrobić.

Oczy. Niezaprzeczalnie są zwierciadłem duszy i najważniejszym elementem naszego wizerunku. Pokazują emocje. Odpowiednio wypielęgnowana skóra wokół oczu i makijaż mogą dodatkowo dodać nam pewności siebie i atrakcyjności. Bardzo często jednak piszecie do mnie, ponieważ nie radzicie sobie z jednym problemem w dniu ślubu: okulary.

Okulary oczywiście nie muszą być zmorą. Designerskie potrafią być kropką nad "i" w stylizacji. Większość użytkowników tego korekcyjnego detalu, z którymi miałam przyjemność rozmawiać, jest jednak zgodna: z przyjemnością by się ich pozbyła.

Wygodniejsze na pewno są soczewki kontaktowe, ale niestety, używanie ich przez wiele godzin może skończyć się łzawieniem i zaczerwienieniem oczu.

DSC_2447 (2)

Ślub bez okularów?

Co jakiś czas dostaję od Was maile z prośbą o pomoc w wyborze detali na dzień ślubu. Wiele wiadomości dotyczy właśnie tematu „jak wkomponować okulary w ślubną stylizację”. Dziś mam dla Was rozwiązanie, dzięki któremu możecie całkowicie pozbyć się tego problemu! Szczerze mówiąc, o tej metodzie dowiedziałam się niedawno i jest dla mnie niemałym zaskoczeniem, w jak łatwy sposób możemy sobie pomóc.

DSC_2443 (2)

Pozbądź się okularów i soczewek w jeden dzień!

Ostatnio miałam przyjemność badać swój wzrok. Dowiedziałam się, jak ważne jest, żeby robić to regularnie. Zwłaszcza ze względu na moją wielogodzinną pracę przy komputerze, która niestety, niekorzystnie na niego wpływa.
Na szczęście z moim wzrokiem póki co wszystko w porządku, ale mam świetną wiadomość dla tych z Was, którzy chcieliby pozbyć się okularów czy soczewek.  Kliniki Optegra oferują zabieg Lentivu, dzięki któremu w szybki sposób możemy się pozbyć wady wzroku! Jest to innowacyjna i bezpieczna metoda, która nie ogranicza aktywności pacjenta. W skrócie:

  • jest to najmniej inwazyjna i najdelikatniejsza metoda korekcji wzroku!
  • najkrótszy czas zabiegu - w jednym oku trwa zaledwie 20 sekund!
  • jest to metoda bezbolesna
  • pacjent następnego dnia po zabiegu może wrócić do zwykłych aktywności
  • zabieg przywraca pełną ostrość widzenia!

Myślę więc, że to najlepszy prezent, jaki może dla siebie zrobić panna młoda przed ślubem! Wszystko inne będzie z nami tylko tego jednego dnia i pozostanie na zdjęciach. Zdrowe spojrzenie pozostanie na długo, więc zdecydowanie warto w nie zainwestować. Przygotowania przedślubne to niezwykły czas dla kobiety, warto poświęcić go także na zadbanie o swoje zdrowie i wzrok.

DSC_2471 (2)

Byłam pozytywnie zaskoczona, że zabieg w ogóle nie jest kłopotliwy dla pacjentów. Osobiście widziałam ludzi, którzy wychodzili po zabiegu sami, bez problemów z widzeniem. Specjaliści rekomendują zabieg zwłaszcza krótkowidzom (szkła tzw. minusowe do -10 dioptrii) i astygmatykom (szkła tzw. cylindryczne do -5 dioptrii).

Zabiegi wykonywane są przy pomocy nowoczesnych urządzeń Visumax firmy Zeiss Meditec. Jest to mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu. Zabieg jest bezpieczny,   a kliniki rygorystycznie spełniają trzy bardzo ważne warunki:

  • rzetelne i bardzo szczegółowe badania specjalistyczne,
  • zabiegi wykonują wysokiej klasy specjaliści,
  • metoda jest nowoczesna i oparta na najnowszych osiągnięciach technologii.

Optegra to kliniki, które cieszą się ogromnym zaufaniem - w nich dokonuje się największa liczba zabiegów korekcji wzroku w Polsce. Metodzie powierzyło swój wzrok także wiele znanych i cenionych osób!

Jeśli jesteście zainteresowani tematem, koniecznie zajrzyjcie na stronę klinik TUTAJ. Kliniki możecie odwiedzić w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie. Przy czym, osoby z Krakowa muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość lub wybrać się na zabieg do innego miasta.

DSC_2500 (2)

 

KONKURS

Jeśli macie ochotę, możecie także wziąć udział w konkursie organizowanym przez kliniki Optegra. –Do wygrania super nagrody:  zabieg korekcji wzroku nowoczesną metodą Lentivu oraz niezapomniana sesja foto dla pary młodej!

SZCZEGÓŁY KONKURSU:

Wygraj zabieg Lentivu i weź ślub bez wady wzroku!

UWAGA! Jeśli planujesz w najbliższym czasie ślub, masz wadę wzroku i chcesz się jej pozbyć jeszcze przed uroczystością, zapraszamy do udziału w naszym konkursie „Ślub bez wady wzroku”.

Do wygrania cenne nagrody: innowacyjny zabieg mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu oraz profesjonalna sesja fotograficzna dla młodej pary!

Co należy zrobić? Wystarczy, że wyślesz nam swoje zdjęcie w okularach i w ślubnej sukni w kolorze białym lub écru (niekoniecznie tej, w której wystąpisz w dniu ślubu) oraz przekonasz nas w 2-3 zdaniach, dlaczego właśnie Ty powinnaś wygrać zabieg Lentivu. W konkursie wytypujemy 2 zwyciężczynie, którym przyznamy równorzędne nagrody.
Na zgłoszenia czekamy do 2.04.2016 r., należy wysyłać je na adres: konkurs@optegra.com.pl 

Regulamin konkursu znajdziecie poniżej:

Regulamin konkurs Slub bez wady wzroku-1

W konkursie "Ślub bez wady wzroku" zwyciężyły:
1. Pani Paulina Ferenc
2. Pani Agnieszka Frejert

Jak często Wy badacie swój wzrok? Co sądzicie o metodzie? Zdecydowalibyście się na taki zabieg?

DSC_2439 (2) DSC_2480 (2) DSC_2448 (2) DSC_2450 (2) DSC_2454 (2) DSC_2458 (2) DSC_2485 (2)DSC_2491 (2) DSC_2495 (2) DSC_2499 (2) DSC_2484 (2)

*wpis realizowany we współpracy z Kliniką Optegra w Warszawie

Ona: Cieszę się, że mogłam się z Wami podzielić tą informacją, bo w tym zabiegu widzę same zalety i już rekomendowałam go najbliższym.

On: To rzeczywiście ciekawa i zaskakująca metoda. Chyba najszybszy zabieg o jakim słyszałem!

74 comments

  1. Agnieszka 15 marca, 2016 at 19:38 Odpowiedz

    To chyba idę na strych po moją suknię ślubną ????
    Koniecznie muszę zgłębić temat, gdyż do tej pory słyszałam tyljo o laserowej korekcji wzroku, która nieststy nie jest odpowiednia dla mnie.
    I zazdroszczę ostrego widzenia 🙂

      • Agnieszka 16 marca, 2016 at 21:38 Odpowiedz

        gdyż niestety do dziś moja wada się nie zatrzymała, cały czas się pogarsza, podobno koło 25tki miało się zatrzymać – widocznie jestem biologicznie młodsza 😉
        A gdy ja się dowiadywałam o zabieg to mówili, że korekty można dokonać tylko raz na jakiś czas więc wada musiałaby mi się zatrzymać, bo jeśli znów się zepsuje, to po takiej korekcie nie mogłabym już nosić soczewek, tylko okulary. A przy mojej wadzie taki zabieg to MARZENIE 🙂

  2. Paulina 15 marca, 2016 at 19:55 Odpowiedz

    Mega pomysł! Moja siostra bierze ślub w przyszłym roku i nosi właśnie okulary i przeraża ja wizja welonu i okularów. .. to niby jeden dzień, a duży problem dla niektórych…

  3. Dorota 15 marca, 2016 at 21:11 Odpowiedz

    Bardzo fajny, rzeczowy wpis. Ja niestety już po ślubie, więc nie mogę wziąć udziału, ale zastanowię się nad zabiegiem!

  4. Beata 15 marca, 2016 at 22:16 Odpowiedz

    Hmmm… to jest dobra wiadomość! Ale szok, że nie trzeba leżeć w szpitalu? Myślałam, że to trzeba kilka miesięcy w pracy wolnego … a tu takie rzeczy

    • Ania 16 marca, 2016 at 12:13 Odpowiedz

      Także byłam zaskoczona tą informacją, że nie trzeba w szpitalu spędzić nawet kilku dni, ale to tym bardziej pokazuje bezpieczeństwo tego zabiegu.

  5. Ania M. 15 marca, 2016 at 23:27 Odpowiedz

    Kurcze Aniu bardzo ważny post! Przypomniałaś mi, że ostatni raz miałam badany wzrok chyba w momencie rozpoczęcia kursu na prawo jazdy…Niby jeszcze okularów nie noszę, ale muszę zadbać o nie w końcu. 🙂
    Mam nadzieję, że będzie jeszcze z nimi wszystko ok. 🙂

  6. Joanna 16 marca, 2016 at 08:33 Odpowiedz

    To dyskryminacja tych, które slub mają już dawno 😉 za sobą, a np. chciałby się cieszyć życiem bez okularów przy wielce aktywnym małym dziecku….

  7. Judyta 16 marca, 2016 at 08:33 Odpowiedz

    Kiedyś bardzo chciałam zrobić sobie korektę wzorku. Czekałam do pełnoletniości, a jak już mogłam to nie chciałam. 😉 Moja wada jest stabilna dopiero od dwóch lat, ale astygmatyzm nadal się zmniejsza. To mnie z miejsca dyskwalifikuje. Poza tym nie ma gwarancji, że wada nie wróci. I dodatkowo po takim zabiegu, w przypadku pogorszenia wzroku, nie można nosić soczewek ze względu na blizny na oku.
    Jak kiedyś nie lubiłam okularów i były dla mnie złem wcielonym, tak przekonałam się, że dobrze dobrane oprawki są biżuterią i zdobią, a nie przeszkadzają. W zimie i jesienią noszę przeważnie okulary, soczewki zakładam tylko jak mam trening. A w lecie i na wiosnę głównie królują soczewki, bo wtedy okulary słoneczne są na porządku dziennym/ 😉

    • Ania 17 marca, 2016 at 14:27 Odpowiedz

      Judyta, poprosiłam o odpowiedź klinikę, bo odpowiedź specjalistów na pewno będzie najbardziej adekwatna:), mam nadzieję, że rozwieje Twoje wątpliwości:

      Rzeczywiście, do przeprowadzenia zabiegów korekcji konieczna jest stabilna wada. W przypadku bardzo dużych wad wzroku zdarza się, że
      nie można jej zlikwidować zupełnie. Jednak dla osoby, która wcześniej nosiła szkła korekcyjne np. – 12D to i tak ogromna poprawa. Przypadek każdego pacjenta jest zresztą indywidualny i dopiero lekarz, po konsultacji i przeprowadzonych wnikliwych badaniach, może określić, czy wadę będzie można skorygować
      całkowicie oraz, jakie jest ryzyko tzw. „zespołu suchego oka”.
      Soczewek po korekcji wady nie można nosić nie ze względu na blizny
      na oku, ale z powodu właśnie „suchego oka”. W przypadku mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu to ryzyko jest jednak zminimalizowane.

  8. Ewa 16 marca, 2016 at 12:47 Odpowiedz

    Szkoda że nie jestem panienką, a jaka jest cena za taki zabieg mam astygmatyzm i duzą wade , jedno oko jest bardzo slabe . Mam 37 lat i musze cieniować szkła w okularach bo byłyby jak dno w szklance.

  9. Aga 16 marca, 2016 at 12:59 Odpowiedz

    Może i operacja delikatnej korekty jest mozliwa jednak nie wszystkie wady maja taka mozlwiosc. Warto takze wspomnieć ze zabieg laserowej korekcji wzroku gdzie nastepuje tak szybka rekonwalescencja jest droga – efektu 100% poprawy nikt nam nie da ani pewnosci ze wada sie z wiekiem znow nie cofnie.

    • Ania 17 marca, 2016 at 14:33 Odpowiedz

      Jednak myślę, że tak wiele zadowolonych osób, jest przykładem na to, że warto. Po opublikowaniu tego postu dostałam nawet kilka maili od osób, które miały zabieg i wszystkie napisały, że są w 100% zadowolone z zabiegu i że polecają. Co do kwalifikacji to zdecydowanie najlepiej kontaktować się z kliniką o zrobić wszystkie specjalistyczne badania.

  10. Simona 16 marca, 2016 at 23:53 Odpowiedz

    Ojej, Aniu! Z nieba mi spadłaś z tym postem! Mam ślub w październiku i znienawidzoną wadę wzroku, z którą zmagam się od urodzenia… Dla mnie nawet poprawienie wzroku do -3 byłoby zbawienne, a tu takie coś! Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo dziękuję Ci za informacje, które zawarłaś w tym poście! Sukni ślubnej nie mam niestety jeszcze, ale coś wykombinuję 🙂

    • Ania 17 marca, 2016 at 14:35 Odpowiedz

      No to ja tym bardziej się cieszę! Koniecznie skontaktuj się z kliniką i spełniaj marzenia!:) Zapraszam do udziału w konkursie:)

  11. Kinga 18 marca, 2016 at 17:30 Odpowiedz

    „Uczestnikiem Konkursu może być każda pełnoletnia osoba fizyczna, posiadająca pełną
    zdolność do czynności prawnych, która w miesiącach od 1 kwietnia 2016 r. do 30 czerwca 2016
    r. planuje ślub. ”
    TZN, że jeśli ślub mam 30 lipca 2016 to już się dyskwalifikuje ?

  12. Marysia 19 marca, 2016 at 20:21 Odpowiedz

    Nie wyobrażam sobie, że miałabym na ten dzień założyć soczewki, skoro całe życie chodzę w okularach. Wyglądałabym jak zupełnie inny człowiek i nie czułabym się swobodnie 🙂 Ostatecznie uważam , że okulary świetnie podkreślały całość 🙂

    Aniu, Kubo, serdeczne gratulacje! 🙂

  13. Jolka O 20 marca, 2016 at 13:25 Odpowiedz

    Zależy jak komu pasują okulary, ja też w nich wyglądam jak zupełnie kto inny, ale wolę siebie sprzed wady wzroku 🙂 Świetny artykuł i dzięki za namiary do kliniki! W konkursie NA PEWNO wezmę udział 🙂

  14. Julita 21 marca, 2016 at 13:30 Odpowiedz

    Ehh, szkoda,że już jestem po ślubie i nie mogę wziąć udziału 🙁 a koszt min 3500zł na jedno oko to ogromna suma 🙁 od kilku lat moim marzeniem jest pozbyć się mojej wady -5 🙁

    • Ania 25 marca, 2016 at 14:51 Odpowiedz

      Myślę, że mimo wszystko warto pomyśleć o zabiegu. Najlepiej skonsultować się z kliniką i sprawdzić czy zabieg jest możliwy.

  15. Alicja 23 marca, 2016 at 15:20 Odpowiedz

    Aniu mam pytanie… 13 czerwca mam ślub kościelny. Jednak rok wcześniej w pewnych przyczyn wzięliśmy ślub cywilny – bez przyjęcia i wesela. W tym roku będzie biała suknia i wesele. Bardzo zależy mi, aby nie mieć okularów, gdy będę miała białą suknię i welon. Czy kwalifikuję się, aby wziąć udział w konkursie? W jaki sposób zostanie to zweryfikowane przez organizatorów? Czy mam szansę?

  16. Elka 26 marca, 2016 at 08:49 Odpowiedz

    ale super 🙂 ja też sie poddałam Lentivu – mimo że ślub za rok…ale już teraz o tym pomyślałam. no i okulary poszły w niepamięć 🙂 super, jestem mega zadowolona!:) no i szybko doszłam do siebie 😉

  17. Magda 12 kwietnia, 2016 at 13:15 Odpowiedz

    Szkoda, że takiego zabiegu nie można przeprowadzić w ciąży. Już prawie byłam umówiona na wizytę a tak muszę ją znowu o kilka lat przełożyć. Mam nadzieję, że w końcu się uda, może nawet migren bym się pozbyła… 😉

  18. Ela 12 kwietnia, 2016 at 15:16 Odpowiedz

    Ale super! Ja muszę ciągle kupować soczewki i to jednodniowe bo dłużej nie mogę ich nosić. Dobrze, że znalazłam sklep gdzie są w miarę tanie. Zaczyna kusić mnie ten zabieg :D.

  19. Iza 31 maja, 2016 at 15:48 Odpowiedz

    Wątpię, żeby ktoś się na to zdecydował przed ślubem. Za niego też trzeba zapłacić, a z tego co sprawdziłam, to ceny są dość wysokie. Ale wydaje mi się, że to jest bardzo dobry pomysł na prezent dla siebie ogólnie 🙂 Zwłaszcza dla osób, które mają dość dużą wadę wzroku.

  20. koła srebrne 4 sierpnia, 2016 at 14:18 Odpowiedz

    Duże zaskoczenie, że istnieje taka metoda. Robi korekcję wady w 20 sekund i na drugi dzień nie przeszkadza? Brzmi to bardzo interesująco