Wycieczka promem do Szwecji - pierwsze wrażenia z wygranej w konkursie Blog Roku

DSC01297 (1280x719)

W miniony weekend mieliśmy ogromną przyjemność zrealizować wreszcie naszą nagrodę, którą w konkursie Blog Roku, przyznał nam sponsor - portal Sympatia.pl .

Był to rejs do Szwecji🙂 Konkretnie do malowniczej Karlskrony. Ponieważ kochamy podróżować, bardzo nas takie wyróżnienie ucieszyło. Jednak przyznam szczerze, że nie wiedziałam, czego się spodziewać po takim rejsie.

Choć prom widzieliśmy już nie raz w naszej Gdyni:)

Słyszeliśmy też różne opinie o Karlskronie (między innymi, że "dziura"), ale to chyba mówiły osoby, które nawet nie schodziły ze statku;) W skrócie to miasto to port wojenny nad Morzem Bałtyckim, które liczy ponad 32 000 mieszkańców. Karlskrona została założona w 1680 roku, a jej nazwa to zestawienie słów - imienia króla Karola XI i słowa korona.

Nasze szczegółowe wrażenia, co nas urzekło, co zaskoczyło będziemy opisywać w kolejnych postach.

DSC01295 (1280x719)

Dziś pokażę Wam nasze pierwsze wrażenia z promu i krótką relację foto.

Po pierwsze wrażenie zrobił na mnie prom Stena Line. Jak już wspominałam nie raz widziałam go na żywo, przejeżdżając estakadą wzdłuż portu gdyńskiego, ale z takiego bliska, był to mój pierwszy raz.

I przeżyłam mały szok, że jest on aż tak ogromny. Właściwie wchodzi się do niego jak do hotelu, więc nawet nie zauważyłam kiedy się znaleźliśmy w środku!

stena line

Nie wiem ile jest kabin na takim statku, ale na pewno kilkaset! Do tego restauracje, przestronne korytarze, liczne automaty z grami, sklep bezcłowy, w którym można kupić między innymi alkohole i kosmetyki, a także restauracje.

Start naszego rejsu był w piątek wieczorem i trwał od 19:30 do chyba 7:30. Co nas zaskoczyło na promie jest całkiem niezły dostęp do inernetu, a w kabinach gra radio węzeł (i puszczają fajne przeboje;) ), a rano... budzili nas piosenką I am Sailing Roda Stewarta i to było bardzo urocze!

Z odpływającego portu wspaniale było oglądać stocznię, a także zachód słońca.

Cudowne przeżycie!

A Wy płynęliście kiedyś podobnym statkiem? Jak Wasze wrażenia?

DSC01251 (1280x711) DSC01252 (1280x719) DSC01254 (719x1280) DSC01257 (1280x719) DSC01261 (1280x712) DSC01263 (719x1280) DSC01298 (1280x719) DSC01324 (1280x688) DSC01283 (1280x719) DSC01272 (1280x719) DSC01241 DSC01225 (719x1280) DSC01236 (1280x719) DSC01240 (1280x679) DSC01360 (719x1280) DSC01366 (1280x719)

Mówiłam, błagałam, żeby nie grał... ale nie słuchał i stracił całe 10 zł!!

Dlaczego faceci nigdy nas nie słuchają???!;)

DSC01279 (706x1280) DSC01282 (1280x713) DSC01296 (1280x719)

Ona: Już marzę o kolejne podróży do Szwecji!

On: Ja też, tylko tym razem pójdziemy o krok dalej:)

46 comments

  1. Anna 25 maja, 2015 at 19:52 Odpowiedz

    Piękne to Wasze wspólne zdjęcie 🙂 a czy zdradzicie w jaki sposób się poznaliście? Tworzycie uroczą parę i z czystej ciekawości zastanawiam się, gdzie się poznaliście. Niestety na blogu nie znalazłam takiej informacji. Czyżby sympatia.pl? 😉

      • ANNA 25 maja, 2015 at 22:29 Odpowiedz

        Czyli to tylko potwierdza moją tezę, że dzięki internetowi można z kimś stworzyć piękną parę 🙂 Gratuluję Wam serdecznie i dziękuję za odpowiedź w tym, jakby nie było, subtelnym temacie 🙂 Miło się na Was patrzy 😉 A nagroda tym bardziej trafiona! 😀 Pozdrawiam serdecznie!

        • Ania ( fashionable.com.pl) 27 maja, 2015 at 23:12 Odpowiedz

          Jasne! Myślę, że niemal wszędzie można spotkać drugą połówkę! Choć my poznalismy się przez fb nie w celach matrymonialnych;)

  2. M. 25 maja, 2015 at 20:14 Odpowiedz

    Dziękuję Wam za tego posta, bo właśnie jestem ciekawa wszystkiego co tyczy się właśnie takiego rejsu. Mamy w planach z Mężem wybrać się do Szwecji, więc chętnie czekam na resztę wpisów 🙂
    Pozdrawiam serdecznie.

  3. aschaaa 25 maja, 2015 at 20:25 Odpowiedz

    a schodziliscie na lad? taka wycieczka to zawsze nowe przezycie wiec super! ja nie przepadam za rejsami statkiem, bo nie ma wile mozliowsci kombinowania po swojemu 🙂 a wiesz ze ja lubie zawsze inaczej niz wszyscy 😛 buziak!

    • Ania ( fashionable.com.pl) 25 maja, 2015 at 21:50 Odpowiedz

      Tak, oczywiście schodzilismy i cały dlugi dzien zwiedziliśmy Karlskrone na własną rękę 🙂

  4. frankie 25 maja, 2015 at 21:33 Odpowiedz

    Płynęłam Steną do Karlskrony jeszcze na studiach, takie były uroki studiowania turystyki 🙂 Pamiętam, że też byłam zdziwiona, że prom jest taki ogromny!! A w drodze powrotnej tak się zatraciłam na dyskotece (akurat od północy obchodziłam urodziny), że gdy w końcu włączyli światła, muzyka przestała grać, myślałam o co chodzi?? Okazało się, że od końca rejsu dzieliło nas pół godziny. Mam super wspomnienia, szczególnie pięknie było w Maritime Museum!!

    • Ania ( fashionable.com.pl) 26 maja, 2015 at 11:04 Odpowiedz

      Też tak uważam! Zdecydowanie zaskoczyło mnie na plus:) ja też nie mogę się doczekać, kiedy przejrzę kolejne zdjęcia:) to takie fajne zajęcie po podróży, które jest troszkę jej kontynuacją:)

  5. Nejt 26 maja, 2015 at 11:13 Odpowiedz

    A mój mąż oświadczył mi się właśnie na tym statku bo doskonale wie jak bardzo jestem zakochana w morzu. dlatego ja mam cudowne wspomnienia z tego rejsu 🙂

  6. Patrycja 26 maja, 2015 at 11:21 Odpowiedz

    Wróciły wspomnienia 🙂 nocny rejs, wielkie zaskoczenie wnętrzem promu… cudowne chwile 😉 aż chciałoby się powtórzyć 🙂

  7. Ania 1 czerwca, 2015 at 14:58 Odpowiedz

    Fantastyczna sprawa taki rejs! Ja się na pełnym morzu bardzo boję, dlatego Was podziwiam, choć taki rejs nawet mi się marzy. W końcu trzeba mierzyć się ze swoimi słabościami 🙂

  8. Natalia 1 czerwca, 2015 at 23:12 Odpowiedz

    hejka, czekam na kolejny wpis 🙂 mam nadzieje ze pojawi się w tym tygodniu 🙂 Napisz proszę co zwiedzaliście w Kalskronie czy płynęliście na Aspo? I czy można tam wynająć rowery?

    • Ania 8 czerwca, 2015 at 00:39 Odpowiedz

      Pojawiły się kolejne, ale to jeszcze nie wszystkie:) Nie płynęliśmy na Aspo. Z tego co czytałam w przewodniku, można wynająć rowery:)

  9. Natalia 20 czerwca, 2015 at 21:48 Odpowiedz

    Zawsze chciałam wybrać się do Szwecji, ale niestety zniechęcały mnie trochę ceny biletów i samego pobytu – niestety jest tam sporo drożej niż u nas. O Karlskronie słyszałam sporo niezbyt pochlebnych opinii, ale po przeczytaniu tego wpisu i obejrzeniu zdjęć postanowiłam zaryzykować i kupiłam dwa bilety w promocji 300 pln za osobę to nie taki majątek, raz się żyje 🙂 . Jak się lubemu nie będzie podobać, to przyślę go tutaj z reklamacją 😛