Wiosenna aranżacja mieszkania. Zapach domu...

 DSC_9062 (1280x850)

Podczas naszej krótkiej wizyty w Trójmieście, udało mi się wprowadzić do mieszkania pierwszy powiew wiosny.
Ostatnio oszalałam na punkcie połączenia mięty i złota. Mięta to taki nieoczywisty kolor. Jedni nazywają tak rozbieloną zieleń, inni dopatrują się w tym kolorze wielu niebieskich tonów. Jedno jest pewne, że mięta to chłodny, delikatny pastelowy odcień,  o świeżym "aromacie".
Każdy z nas inaczej odbiera kolory. Połączenie mięty i złota teoretycznie powinno się wykluczać, mnie jednak to kontrastowe połączenie bardzo przypadło do gustu i mogłam sobie na nie pozwolić w naszym mieszkaniu, dzięki bazowym elementom w bieli i szarości.
To kolejny dowód na to, że tworząc wystrój nowego mieszkania warto postawić na neutralne kolory, które niedużym kosztem pozwalają na częste zmiany aranżacji wnętrza.

Dom tworzą nie tylko ludzie i kolory, ale także zapach. 

Zamknijcie oczy i zastanówcie się czym pachnie Wasz dom teraz?
A może macie cudowne wspomnienia z zapachem z domu z dzieciństwa?

Zapraszam Was w krótką podróż do wnętrza naszego lekko odświeżonego mieszkania.

Mam nadzieję, że poczujecie czym pachnie nasz dom... ♥♥♥

DSC_9068 (850x1280) air wick zapach w domu szarlotka

Patyczki Air Wick to subtelna minimalistyczna ozdoba. Wyczuwalny, ale nienachalny zapach unosi się bardzo przyjemnie w salonie.
Na początku  nuty wanilii, po chwili zapach ciepłej kruszonki, a na końcu pieczonej gruszki - wielowymiarowość zapachu sprawia, że zapach jest bardziej tajemniczy i ekskluzywny!

DSC_9088 (850x1280) DSC_9202 (850x1280) DSC_9075 (777x1280) air wick zapach w domu patyczki  szarlotka 2 DSC_9106 (819x1280) DSC_9212 (850x1280) DSC_9195 (1280x850) DSC_9171 (850x1280) DSC_9142 (850x1280) DSC_9096 (850x1280) DSC_9099 (1280x850) DSC_9251 (1280x850) DSC_9259 (1280x850)

Zapach tajemniczych ogrodów z dzieciństwa brzmi wspaniale?
Ja na samą myśl uśmiecham się do siebie i przypominam sobie, kiedy z zapartym tchem czytałam książkę "Tajemniczy ogród":)

Ten zapach wypełnił część mojego aneksu kuchennego - jest bardzo optymistyczny!

DSC_9281 (844x1280) DSC_9285 (823x1280) DSC_9291 (828x1280) DSC_9294 (850x1280)

W upalne lato zamienię mój zapach tajemniczego ogrodu na orzeźwiający zapach  deszczowej świeżości lasów Amazonii.

Bo zapach jest trochę jak kobieta... warto zmieniać go w zależności od nastroju i okoliczności. Osobiście uwielbiam "grać" zapachami w naszym domu. Zapachy Air Wick rzeczywiście zasługują na uznanie, ponieważ ich kompozycje to prawdziwy majstersztyk! Jak najlepsze perfumy pozwalają długo cieszyć się zapachem, który wspaniale zmienia się i rozkwita wraz z upływającym czasem. 

DSC_9298 (1280x850) DSC_9104 (1280x850) DSC_9140 (850x1280) DSC_9316 (850x1280) DSC_9312 (850x1280) DSC_9323 (1280x850)

Jesteście ciekawi, który zapach wybrałam do naszej sypialni?:)

Wbrew pozorom wybór był bardzo prosty...

Zapachy to wspomnienia, a my zaręczaliśmy się na karaibskiej plaży... bez wahania, że Kubie również się spodoba sięgnęłam po
"Spacer po karaibskiej plaży" - polecam nawet jeśli wyjazd na Karaiby jeszcze przed Wami! Może zapach urzeczywistni marzenia?

Więcej inspiracji zapachowych znajdziecie na stronie:
www.airwick.pl

DSC_9337 (1280x904) DSC_9341 (1280x850) DSC_9353 (850x1280) DSC_9355 (850x1280) DSC_9361 (1280x850) DSC_9365 (850x1280) DSC_9366 (1280x850) air wick zapach w domu spacer po karaibskiej plażyjpg DSC_9370 (1280x850) DSC_9371 (850x1280) DSC_9367 (1280x850)

Gotowi na zapachową rewolucję w Waszych domach? Zamierzacie odmienić Waszą przestrzeń na wiosnę?

Osobiście polecam taką zapachową terapię  - w chwilę odmienia przestrzeń!

Wystarczy kilka dodatków,  nowe nuty zapachowe i świat staje się piękniejszy - nasze domy i mieszkania na to zasługują, a tak naprawdę my zasługujemy na taką miłą odmianę otoczenia:)

Ona: Podobają Ci się nasze zmiany??

On: Pewnie! Lubię patrzeć jak cieszysz się naszym mieszkaniem:)

59 comments

  1. Paula 21 marca, 2015 at 18:23 Odpowiedz

    Air wick’i pachną obłędnie, każdy jeden! Pracując w Rossmanie często sobie je niuchałam 😀
    Piękne kwiaty, piękne zmiany w Waszym domu 🙂

    • fashionable 23 marca, 2015 at 09:37 Odpowiedz

      To prawda! Te nowe zapachy są zupełnie inne, takie szlachetne. Bardzo mnie zaskoczyły. A odnośnie mieszkania tak już bym chciała tam pojechać…

  2. patrycja 21 marca, 2015 at 19:49 Odpowiedz

    Od nie dawna tu zaglądam podoba mi się coraz bardziej muszę wypróbować te zapachy, a złota podkładka na stoliku skąd jest?

  3. Joanna 21 marca, 2015 at 21:43 Odpowiedz

    Przepięknie to wygląda! Jest tak świeżo wiosennie! Uwielbiam świeże kwiaty we wnętrzach i od razu mam ochotę na ten odświeżacz „tajemniczy ogród” 🙂 brzmi super:) a przy okazji czy te ażurowe miętowe doniczki są z Ikei?

  4. Agnieszka 21 marca, 2015 at 22:46 Odpowiedz

    Przyjemnie i wiosennie ☺☺ bardzo lubię tego typu dyfuzory jednak najpiękniejsze perfumy do domu robią włosi. z wakacji przywiozłam z mama kilka buteleczek z małej manufaktury w montepulciano Mój ulubiony zapach bawełny i bardzo nieoczywisty ale świetny do kuchni zapach Białych i różowych winogron. Pięknie pachną !:) jak wykończe aktualne może zajrzę na półkę z airwickami ☺

    • fashionable 23 marca, 2015 at 09:52 Odpowiedz

      Zapachy to bardzo fajna pamiątka z podróży! Jeśli chodzi o Air Wick to bardzo mnie zaskoczyła ta seria, zapachy są znacznie bardziej wysublimowane, nie są zbyt intensywne, ale w taki miły sposób wyczuwalne. Jestem świetnym testerem zapachów, bo niektóre przyprawiają mnie o migrenę, a tu nic – miałam ochotę wąchać i wąchać:)

  5. Gosia 22 marca, 2015 at 01:10 Odpowiedz

    Uwielbiam oglądać zdjęcia z Waszego mieszkania! od razu sama chciałabym mieć dokładnie takie;) a nazwy tych zapachów sa bardzo kuszace:) spacer po karaibskiej plaży rzeczywiście specjalnie dls Was;)) ciekawe jak pachnie!?:)

  6. Moaa 22 marca, 2015 at 10:08 Odpowiedz

    Podoba mi się połączenie mięty ze złotem!
    Ta podkładka na stoliku jest pięęęknnaa!!! Skąd???
    Mój dom bez zapachu nie istnieje, preferuję słodko-świeże zapachy ♥

    • fashionable 23 marca, 2015 at 09:54 Odpowiedz

      Dziękuję:)
      Podkładka jest z Home&You:)
      Myślę, że Tajemniczy Ogród i Spacer po karaibskiej plaży by Ci się spodobał:)

  7. Katipe 22 marca, 2015 at 13:32 Odpowiedz

    uwielbiam kolor miętowy i muszę przyznać że mięta ze złotem wygląda super!
    A patrząc na Wasze mieszkanie aż mi smutno, że cały tydzień stoi puste 😉

  8. Sisters92 22 marca, 2015 at 15:48 Odpowiedz

    My za bardzo nie mamy jak wprowadzać zmian w swoim pomieszczeniu, jednak masz rację, że już choćby wprowadzenie nowego zapachu może odmienić przestrzeń. Musi przyjrzeć się tym zapachom przywodzącym na myśl Karaiby 🙂

  9. Sylwia z Łodzi 22 marca, 2015 at 16:16 Odpowiedz

    Ja zdecydowanie wolę kadzidła, kupiłam Air Wick’a do kontaktu, zapach białych kwiatów, ale to nie dla mnie, zbyt sztuczny, zbyt meczący. Kadzidło o zapachu zielonej herbaty bądź chandan bądź Sai Baba to są zapachy mojego domu i klimat palonego kadzidła, uwielbiam

  10. Sandra 22 marca, 2015 at 23:59 Odpowiedz

    A powiedz mi jak możesz skąd ta podkładka złota?? Patyczki kupię przyjaciółkom na święta, taki dodatek do żonkili:) uwielbiam takie zapachowe gadżety:)

  11. Ania 23 marca, 2015 at 09:45 Odpowiedz

    Fantastyczny temat, idealny na wiosnę 🙂 Bardzo mi się podoba Wasze mieszkanie, Ar Wick używam od dawna, bardzo lubię świeży zapach lawendy – polecam. Aniu a skąd masz taka piękna filiżankę? Bardzo mi się podoba 🙂

  12. Agnieszka 23 marca, 2015 at 14:32 Odpowiedz

    Prześliczne to Wasze mieszkanko! Trafiłam tu dziś i z pewnością zostanę na dłużej! Cudowny blog – gratuluję!

  13. Natka 24 marca, 2015 at 09:39 Odpowiedz

    Wow super mieszkanie, jestem pod wielkim wrażeniem. Co do zapachów w domu ja używam głownie patyczków z Air Wick. Nawet mam te same co Ty! 😀 zapach ciasta to jest to co tygryski lubią najbardziej. Uwielbiam flakonik – jest mega elegancki. A że ja mam dużo bibelotów na półkach – takie małe zboczenie – to pasuje tam idealnie! 🙂 W dodatku mija prawie 4 tydzień a ja dalej czuje zapach. Czego chcieć więcej?

  14. Ania 24 marca, 2015 at 14:44 Odpowiedz

    Aniu mimo tego,że znam Twoje mieszkanko jedynie ze zdjęć to uwielbiam je chyba bardziej niż swoje! 😀
    Jak przyjdzie mi w końcu urządzać swoje to będziesz moja inspiracją <3

  15. mamatula 24 marca, 2015 at 15:14 Odpowiedz

    Przepiękne mieszkanie, zawsze podziwiam jak zaglądam 🙂 Mam też te patyczki o zapachu deszczowej świeżości lasów Amazonii, świetne są i bardzo dyskretne, nie rzucają się w oczy, a zapach czuć przez cały czas, nos się nie przyzwyczaja, bo zapach zmienia się w czasie.

  16. Werka 27 marca, 2015 at 22:46 Odpowiedz

    Mam wrażenie, że zapachy fajnie wpasowały się w aranżację Waszego mieszkania. 🙂 Chociaż ten kruszonkowy wydaje się być zapachem typowo kuchennym.

  17. marek 27 stycznia, 2016 at 13:50 Odpowiedz

    Od dłuższego czasu interesują mnie nieruchomości we Wrocławiu niedługo mam nadzieję sie wyprowadzę i wtedy będę miał szanse wreszcie wprowadzić twoje rady i aranżacje w życie 🙂

  18. Wiktoria Gnat 20 czerwca, 2017 at 18:27 Odpowiedz

    Sporo ciekawych informacji, dzięki za wpis. Ja jestem na etapie kończenia całego remontu mieszkania i zabieram się za aranżacje.