Przepis na ślub – sukienka na ślub cywilny

Ostatnio dostałam wiadomość od naszej czytelniczki z prośbą o pomoc w znalezieniu sukienki na ślub cywilny. Postanowiłam podjąć wyzwanie. Wytyczne: sukienka jasna, chętnie biała, w atrakcyjnej cenie (mniej więcej 200 zł).

Żeby znaleźć sukienkę spełniającą te parametry przejrzałam oferty wielu sieciówek, poniżej moje propozycje. Patrycja ma spore szczęście, bo w tym sezonie króluje look total biel i propozycji w świetnych cenach jest naprawdę sporo. Oczywiście tym prostym sukienkom szyku możemy dodać poprzez dodatki: buty, biżuteria (perły! ale nie tylko), czy ciekawa ozdoba we włosy z pewnością sprawią, że będziesz czuła się wyjątkowo.

Zara 149 zł

Zara 169 zł

Zara 199 zł

Zara 199 zł

Zara 199 zł

Zara 199 zł

Zara 199 zł

Zara 199 zł

(podobno większość kobiet na pierwszą randkę wybiera kolor niebieski, może więc to kolor także na ślub cywilny)

Zara 299 zł

Zara 299 zł

(a może kwiaty?? We włosach, na sukience... ślub cywilny to dobra okazja na wiosnę w sercu... i w ubraniu)

Zara 299 zł

Zara 299 zł

Zara 299 zł

Zara 299 zł

H&M 199 zł

H&M 149, 90 zł

Asos 39 euro

Asos 53 euro

Asos 53 euro

Asos 53 euro

Asos 86 euro

Asos 200 euro

Mohito 189 zł

Mohito 119 zł

Mohito 199 zł

Mohito 199 zł

Mohito 179 zł

Mango 229 zł

Mango 329 zł

Mango 189 zł

Mango 189 zł

Reserved 129 zł

Reserved 119 zł

Reserved 89 zł

lamoda.pl 115 zł
http://lamoda.pl/offer/id:46616

Ona: A mogę wyjść za Ciebie jeszcze raz??

On: Możesz, możesz:) A znalazłaś nową sukienkę??:)

54 comments

  1. MintElegance 27 maja, 2013 at 12:42 Odpowiedz

    miałam zajęcia z oddziaływania kolorów na podświadomość ludzką, podobno niebieski kolor oznacza kreatywność, więc tak sobie myślę, że może kobiety wybierają niebieskie ubrania na pierwszą randkę, bo podświadomowie chcą wysłać sygnał partnerowi, że są pomysłowe w kuchni i w sypialni :P

  2. Paula 27 maja, 2013 at 13:19 Odpowiedz

    Moim faworytem jest zara.. Znalazlam tam interesujace mnie dwie sukienki, ktore zmiescilyby w przyszlosci moj brzuszek:) chyba sie na ktoras w razie koniecznosci pokusze:) w reserved jest tez super kiecka w pudrowym rozu szyfonowa z przodu krotka z tylu dluga, idealna na cywilny, nie zauwazylam jej tutaj:)

  3. NO SPINSTER 27 maja, 2013 at 15:35 Odpowiedz

    Dużo pięknych sukienek jest w Twojej propozycji. Na mój gust może nie koniecznie te w stylu Hippie (taką raczej wybrałabym na ślub na łonie natury niż na dość formalną ceremonię w Urzędzie :-) , ale na pewno coś z tego co widzę z przyjemnością bym założyła :-)

    • fashionable 27 maja, 2013 at 16:31 Odpowiedz

      Te urzędy zwykle są takie nieurokliwe, że nie ma znaczenia jaki styl wybierze panna młoda – i tak to ona będzie błyszczeć:)

    • ilona 27 maja, 2013 at 22:00 Odpowiedz

      Przyjaciółka miała na swój ślub cywilny i zaraz kościelny sukienkę w style hippie … do tego włosy przybrane kwiatami – w zimowe grudniowe popołudnie wyglądała zjawiskowo zaskakując wszystkich.
      Ja klasyczną mała białą żakardową wybrałam na komunię córki.

  4. Patrycja 27 maja, 2013 at 16:26 Odpowiedz

    Aniu, piękne te sukienki, przypadły mi do gustu niektóre.
    Dziękuję Ci bardzo za pomoc i zaangażowanie.
    Pozdrawiam

  5. Dana 27 maja, 2013 at 20:24 Odpowiedz

    wietne zestawienie sukienek – wiele mi się podoba, ale chyba najbardziej ta z baskinką z Mohito. Ja z kolei byłabym wdzięczna za jakieś zestawienie sukienek dla panien młodych na poprawiny :)

  6. Mon Cherries 27 maja, 2013 at 22:50 Odpowiedz

    Większość propozycji jest naprawdę piękna, a do tego w atrakcyjnej cenie (szczególnie jak na sukienkę do ślubu). Niektóre jednak, jak np 3 zdjęcie, moim zdaniem są chybione i nie powinny znaleźć się w propozycjach kreacji ślubnych – nawet dla gościa i nawet na ślub cywilny :)

    • fashionable 28 maja, 2013 at 09:07 Odpowiedz

      Zupełnie się nie zgadzam, modelki Zary zwykle wyglądają dość bezpłciowo. Może to i dobrze, bo trzeba dodać spora dawkę wyobraźni, żeby zestawić strój z dodatkami. Kwestia wzrostu, figury i dodatków i jestem przekonana, że można w niej wyglądać bardzo ładnie.

  7. Lina 28 maja, 2013 at 15:37 Odpowiedz

    Propozycje z Asosa najbardziej mi się podobają, szczególni ta ostatnia długa syrenka, nadawałaby się nawet na ślub kościelny. Świetne rozwiązanie dla kogoś, kto nie ma ochoty wydawać kilka tysięcy na suknie ;)

  8. marta 26 lipca, 2013 at 20:50 Odpowiedz

    Piękne suknie przedstawiłaś, ale sa to suknie dla szczupłych dziewczyn, ja musiałam na ślub cywilny szyć mam problem z ramionami, nogi szczupłe brzuch w sam raz ale ramiona w obwodzie 48cm , niestety w sklepach tylko suknie na szczupłe osoby, ale też uszyla mi krawcowa śliczną sukienkę

  9. Adelajda 31 października, 2013 at 14:10 Odpowiedz

    Piękne sukienki jednak wydają się być takie…oklepane. Większość z nich mogłabym założyć na miasto lub na wesele jako gość. Najbardziej podoba mi się ta długa suknia z HM. Myślę, że ślub, nawet cywilny to wyjątkowa uroczystość i również my, Panny Młode powinnyśmy wyglądać olśniewająco. To nie prawda, że ślub cywilny jest mniej ważny od kościelnego i nie możemy wyglądać równie pięknie jak w białej sukni typu beza. Bardzo podoba mi się czwarta stylizacja z tej strony: http://www.abcweselne.pl/moda-slubna-dla-niej/suknia-slubna-ona/sukienka-do-slubu-cywilnego.html . Myślę, że uszyję sobie podobną suknię i poproszę fryzjerkę o takie uczesanie :)

  10. Sandra 12 czerwca, 2014 at 17:00 Odpowiedz

    Bardzo podoba mi się ostatnia sukienka, ale na stronie lamoda.pl nie ma już tej oferty. Ślub mam zaplanowany na lipiec. Proszę o pomoc – gdzie mogłabym znaleźć taką sukienkę? Właśnie w niej siebie widze 😉