Koszyk wielkanocny

Choć pogoda za oknem zupełnie na to nie wskazuje, wielkimi krokami zbliżają się moje ukochane święta. W zeszłym roku spędziliśmy naszą pierwszą Wielkanoc jako małżeństwo  (w dodatku tylko we dwoje). Postawiliśmy na romantyzm i dużą dawkę tradycji, nie zapominając o sednie świąt. Przygotowując koszyczek zrobiłam zdjęcia na bloga z myślą o tym roku:) I tak mogę zaproponować  Wam moją pastelową wielkanocną "święconkę".
Przygotowujecie się już do świąt?? 

Ozodby Wielkonocne warto wyszukiwać już wcześniej. W zeszłym roku ciekawe akcesoria znalazłam w outlcie Almi Decor ,w Pepco i dyskoncie Piotr i Paweł.
Home&You
też ma zwykle ciekawe propozycje.
Macie jakieś ciekawe pomysły na świąteczny wystrój?

Koszyczek bez kokardek kupiłam w Piotrze i Pawle (jakieś 8 zł), zawiązałam kokardki rafią  (kwiaciarnia).

Chciałam dodać troszkę koloru, wykorzystałam zieloną gałązkę z palemki i skorzystałam z kwiatków z wazonu:

Następnie serwetka z Ikea.
 Centrum koszyczka - baranek chlebowy (kupiony w Piotrze i Pawle, ok. 5 zł)

I jeszcze kawałek chleba.

Czekoladowy kurczaczek i zając Lindt (ulubiona czekolada Kuby:) ), kolorowe jajeczka kupione w pakiecie w Piotrze i Pawle. Żółte jajka z piórkami Pepco, tradycyjne jajka barwione farbkami.

Inne ozdoby kupiłam w outlecie Almi Decor.

Więcej  wielkonacnych inspiracji w zeszłorocznych wpisach:

http://www.fashionable.com.pl/2012/04/05/wielkanocne/

http://www.fashionable.com.pl/2012/04/08/pieknych-swiat/

Ona: Nie mogę się już doczekać!

On: Ja też, choć patrząc za okno to już nie wiem które to święta:)

47 komentarzy

  1. art attack {beinspired} 20 marca, 2013 o 09:23 Odpowiedz

    Też nie mogę się doczekać, szczególnie że te Święta będą jeszcze bardziej wyjątkowe- mój chłopak dziś wyjeżdża daleko daleko i właśnie na samą Wielkanoc wraca. Dlatego ja już tęsknię. Koszyczek piękny! Marzy mi się Wielkanoc we dwoje!
    Buziaki!

  2. Marta 20 marca, 2013 o 09:25 Odpowiedz

    Slicznie to zrobilas a Twoj wielkanocny stol byl rewelacyjny :) co do ozdob uwielbiam sklep CASA .Nie wiem czy w kraju macie ,ale jest wszystko :) pozdrawiam

  3. sept 20 marca, 2013 o 09:36 Odpowiedz

    zdecydowanie bardziej wolę święta Bożego Narodzenia, jakoś bardziej czuję ten świąteczny nastrój:) to nasze pierwsze święta w naszym domu więc ozdoby wielkanocne już kupiłam:)

    • fashionable 20 marca, 2013 o 09:46 Odpowiedz

      Dla mnie Wielkanoc to też bardzo magiczny czas, mniej komercyjny na pewno. No ja tak w zeszłym roku kupowałam pierwszy raz tylko dla nas:)

  4. PMC 20 marca, 2013 o 10:06 Odpowiedz

    Przepiękny koszyczek (baranek chlebowy mega), uwielbiam tą polską tradycję ozdabiania koszyczków, we Włoszech w koszyczku są tylko jajka, często nawet nie pomalowane tylko ugotowane, ksiądz święci raz dziennie i wszystko pozbawione jest tego Wielkanocnego uroku … Głównie zajada się ciasta z czekoladą, a mi bardzo brakuje chrzanu, białej kiełbasy …

  5. Sofismatos 20 marca, 2013 o 10:22 Odpowiedz

    Bardzo gusowny koszyk :) przyznam, że Wielkanoc to moje ulubione święta, mam nadzieję, że nie będzie trzeba brodzić w śniegu idąć w sobote święcić koszyczek i że będzie można wybrac się na wycieczke z rodziną :)

    • fashionable 20 marca, 2013 o 21:37 Odpowiedz

      Oj ja też mam nadzieję.
      Cieszę się, że do nas zaglądasz. Życzymy powodzenia na studiach i trzymamy kciuki!

  6. Mada 20 marca, 2013 o 10:35 Odpowiedz

    licznie udekorowany koszyczek i inne ozdoby świąteczne również świetne, ja właśnie po woli kompletuje swoje..:) I zmieniam wystrój domu na nieco świąteczny..:)
    Pozdrawiam..

  7. magdabem 20 marca, 2013 o 10:58 Odpowiedz

    Kurde.. ja tak jakoś zwlekam z dekoracjami a przecież świeta juz w przyszłym tygodniu!!!! Na pewno powieszę zasłony w kolorach wiosny … i dużo, dużo kwiatów.. wymyśliłam taką doniczkę podłużną metalową zdobioną a w niej posadzę pięć hiacyntów… no i tulipany…ale te to już w wazonach….

    • fashionable 20 marca, 2013 o 21:38 Odpowiedz

      To jajko bombka – dekoracje w Almi Decor zawsze mnie zachwycają. Święta w małżeństwie są jeszcze piękniejsze!:)

  8. adorable 20 marca, 2013 o 20:49 Odpowiedz

    Piękny jest Twój koszyczek! U mnie jeszcze nie było porządków, ale teraz nakupiłam kilkaset metrów tasiemek i będę tworzyła piękne jajka wielkanocne. Muszę tylko jeszcze kupić szpilki i cekiny. :)

  9. Karolina 20 marca, 2013 o 21:33 Odpowiedz

    Znów się powtarzam, ale dla mnie jesteś taka śliczna i mega podobna do Elishy Cuthbert :) Nie mogę Ci tego nie powiedzieć! Koszyczek piękny, już niedługo będziemy takie znów przygotowywać ;) Buziaki :*

  10. Na nowej drodze życia 20 marca, 2013 o 23:21 Odpowiedz

    liczny ten Wasz koszyczek!!!
    To będą nasze pierwsze wspólne święta, tak więc koszyk kupiony, barwniki do jajek również, a resztę się jakoś wykombinuje :) na szczęście jeszcze mamy trochę czasu!
    Pozdrawiam!

  11. Kronikimężatki 21 marca, 2013 o 08:24 Odpowiedz

    wietny ten koszyczek :) My ww zeszłym roku też spędzaliśmy święta wielkanocne po raz pierwszy będąc małżeństwem, ale ogólnie w tym roku będą to nasze szóste wspólne święta.
    Też są dla mnie tymi ulubionymi ponieważ nie wiem dlaczego ale są bardziej radosne.

  12. Paula 23 marca, 2013 o 10:02 Odpowiedz

    Sliczny koszyczek, taki wiejski :) Ja juz od kilku lat nie obchodze tradycyjnie Wielkanocy, niestety. Brakuje mi tego. W Norwegii (w rejonie gdzie mieszkam) na Wielkanoc snieg byc musi. W marcu brak sniegu to anomalia. Bo Wielkanoc to rodzinne wyprawy na narty, z pomarancza i czekolada i kryminalami.

  13. Tinkerbell 26 marca, 2013 o 10:58 Odpowiedz

    Piękny koszyczek! Czemu w Polsce tak mało osób nie wykazuje sie inwencją twórczą i wszystkie koszyki wielkanocne są takie oklepane i na ,,jedno kopyto”..
    Cudo! Ja w zeszłym roku opletłam rączkę koszyka pistacjowo-zieloną wstążką a po bokach powsadzałam zielone piórka,kupione w home&you , bukszpan,bazie..
    KAzdy sie gapił na ten mój koszyk:P

Dodaj odpowiedź